Sport 'Dat wilde ik ook eens meemaken' Kwartet voor de jeugd van De Stormvogel pzc Maandag 19 november 2007 39 De deelnemers aan de korte Den Inkelcross in Kruiningen gaan van start. Winnaars zijn Gert Jan Smit en Esther Vermue. Eric Niemeijer en Marianne de Kok schrijven de lange cross op hun naam. foto Willem Mieras Eric Niemeijer loopt voor het eerst in Zeeland en wint. door Sjaak Sinke kruiningen - De Groningse Bra bander Eric Niemeijer was zater dag bij de Den Inkelcross te sterk voor de concurrentie. Tim Pleyte pakte als snelste Zeeuw de maxi male score van 150 punten voor de Delta-crosscompetitie. Marianne de Kok boekte bij de vrouwen haar tweede zege op rij Niemeijer liet er geen gras over groeien op een zonnig Den Inkel. Hij trok meteen het hele veld uit elkaar. Pascal van Troost uit Sluis kil, lopend voor Haag Atletiek, kon in de beginfase de schade be perken maar viel daarna sterk te rug. Niels Koole van Dynamica deed het sleurwerk in een achter volgend groepje met onder ande ren Tim Pleyte en loost de Klerk. In de loop van de negen kilometer lange cross kwam De Klerk steeds beter in zijn ritme en kon hij sa men met Pleyte nog enigszins in de buurt van Niemeijer komen maar de zege bleef buiten bereik. De Klerk finishte op 17 seconden achter Niemeijer. Pleyte gaf slechts twee seconden toe op De Klerk en was tevreden met de maximale score voor het Zeeuws kampioen schap. Koole finishte op de zesde plaats overall en nam 141 punten mee naar Zoutelande, al is hij niet van plan zich te mengen in de strijd om het Zeeuws kampioen schap. De 28-jarige Eric Niemeijer is ei genlijk een middenafstandloper, met een persoonlijk record van 3 minuten en 50 seconden op de 1500 meter. „Tot eind december loop ik een aantal lange crossen om tempohardheid op te doen. Ik had nog nooit in Zeeland gelopen en dat wilde ik ook wel eens mee maken", vertelde Niemeijer die op de hoogte was van de capaciteiten Joost de Klerk eindigt op de tweede plaats, Tim Pleyte wordt derde en is daarmee de snelste Zeeuw. Niels Koole eindigt op de zesde plaats overall. Korte Den Inkelcross Op de korte cross boekt Zeeuws kampioen 800 meter en hoogspringen Cert Jan Smit zijn tweede zege op Ange- lo Postma van Scheldesport. Wilko de Vos van AV'56 boekt zijn tweede zege op de korte cross bij de masters. Bij de vrouwen korte cross is Esther Vermue van Rotterdam Atletiek de sterkste. Astrid den Herder en Margot de Nijs hebben echter twee keer de maximale score achter hun naam staan. Bij de jongens is Michel Mans het snelst op de 5620 meter. van De Klerk en Van Troost. De Klerk was zeker tevreden met zijn tweede plaats: „Ik train nu met een groep bij Bram Wassenaar, bij genaamd de Bramsterdammers, en dat gaat voortreffelijk." Peter longsma van Spirit deed het met de vierde plaats naar behoren waardoor hij de zege bij de mas ters H35 mee naar Oud-Beijerland nam. Marco Otjes van RKHAV liep tot zijn eigen verrassing naar de tweede plaats. Hij kwam er pas achter kwam toen speaker Fred Ra- bout hem naar het een na hoogste treetje van het ereschavot riep. Erik Goossen maakte het erepo dium vol. Pieter van Horssen van Dynamica is aan een sterk seizoen bezig en hield regerend kampioen H50 Theo den Herder van AV'56 achter zich. „Nog drie te gaan", liet Marianne de Kok weten na haar tweede ach tereenvolgende overwinning. De Kok die eigenlijk in de masterklas- se thuishoort, stevent regelrecht af op het Zeeuws kampioenschap. Ze is helemaal opgebloeid na haar overstap naar de trainingsgroep van Dynamica. Marit Tegelaar (PAC) hield de schade op De Kok beperkt tot een half minuutje, San dra de Block (RKHAV) was meer dan tevreden met haar derde plaats: „Het gaat een stuk beter dan vorig jaar, waarschijnlijk om dat ik nu gewend ben aan werken en trainen." Zwemploeg wint voor vierde keer op rij Kring Speedo Club Meet. door Jeroen Dellebeke vlissingen - De jeugdploeg van De Stormvogel heeft voor de vier de keer op rij de Kring Speedo Club Meet gewonnen. De zwem mers, vooral de jongens, kwamen op 21 onderdelen tot goede presta ties en dat resulteerde in een score van 1724 punten. Achtervolgers Scheldestroom (1778 punten) en De Schelde (1810 pun ten) maakten er spannende wed strijden van, want de stand was tot halverwege de wedstrijd nog niet beslist. Uitstekende individuele prestaties waren er voor zwemclub Onder dak, die bij de meisjes goede pun ten behaalde en terecht de num mer vier in de rangschikking werd met een totaal van 1923 punten. Van grote klasse was de 100 meter wisselslag van Björn Scherbeijn van Scheldestroom. Met 1.15,68 scherpte hij zijn eigen Zeeuwse jaargangrecord aan. De Stormvogel kon bouwen op de prestaties van onder andere Kalle van Gemert, Demi van der Werf, Pedro Mol, Levy Kort, Pascal van Vliet, Eline Bekkers, Iris Klapwijk, Wouter Stap, Guimar van der Weele en Alex Breel. De Vlissingers zijn met hun over winning zeker van deelname aan de Nationale Speedo Club Meet, die begin maart in Drachten wordt gehouden. Of Scheldestroom, dit weekeinde de nummer twee, met haar score van 1778 punten behoort tot de landelijke snelsten, is afwachten. De complete lijst van de KNZB wordt pas de komende weken ver wacht. FVT moet vechten voor het beslissende punt rotterdam - De tafeltennissers van FVT houden het hoofd goed boven water in de degradatiepoule van de eredivisie. De Rotterdamse ploeg, met Kimberley van 't Hooft en Simone de Klerk, verloor zater dag met 3-4 van Branderstad. Om in de eredivisie te blijven, heeft de ploeg echter nog één punt nodig. Dat beslissende punt moet FVT ha len in de wedstrijd tegen Hilver sum volgende week. Flip Salomé tweede op het kunstijs in Celeen geleen - Flip Salomé uit Breskens blijft het goed doen in de mara thoncompetitie schaatsen voor Masters Regio Zuid. Tijdens de der de wedstrijd in Geleen werd hij tweede. Kees Cijsouw uit Oost burg kwam als vierde binnen. De winst was voor Aart van Dalen. Adriaan Provoost uit Domburg ein digde op plaats tien, Ed de Looze uit Zierikzee werd zestiende. Sam van 't Westende verslaat judokampioen zuidland - Sam van 't Westende heeft afgelopen weekeinde de 22e Open Internationale Zuidlandse ju dokampioenschappen bij de junio ren gewonnen. Met beheerst en technisch ver zorgd judo zocht de Zeeuw naar openingen en won zo zijn par tijen. In zijn eerste partij versloeg Van 't Westende de huidige Neder landse kampioen bij de junioren, Daan Bar uit Purmerend. Brutale aanval Mesu niet genoeg voor winst hoorn - In de strijd om de Essent Cup in Hoorn is Erwin Mesu uit Middelbrug geëindigd op plaats 27. Mesu reed in de 100 ronden lange race knap mee. Vier ronden voor het einde ging hij brutaal in de aanval, maar het peloton pakte hem voor de finish terug. Andries Minderhoud uit Waarde werd vijf ronden voor de meet gedubbeld en uit de wedstrijd gehaald. Na 25 jaar nieuw record hoogspringen amsterdam - Tijdens indoorwed- strijden in Amsterdam heeft Tom van den Berg uit Middelburg het Zeeuws record hoogspringen bij de jongens D verbeterd naar 1 me ter en 57 centimeter. Het oude re cord van 1.55 werd 25 jaar geleden neergezet door Bertus van Iwaar- den. Het werd geëvenaard door Wouter Saman (1998) en Tim Broekman (2004). Van den Berg evenaarde het drie weken geleden. Wegman en De Witte in finale meerkampen goes - Wesley Wegman heeft zich gisteren in Enschede geplaatst voor de finale van de B-meerkam pen tafeltennis. De 18-jarige Sou burger, lid van TTC Middelburg, eindigde in de halve finale als der de. In de finale is plaats voor acht tafeltennissers. Wegmans clubgenoot Sören de Witte plaatste zich voor de finalp van de D-meerkampen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55