Sport Te korte wending kost ilyo de Loos de zege Niveau van Zeeuwse turnverenigingen stijgt Minnaard rijdt van start tot finish aan de leiding Zeeuwse turners winnen op NK teams Boy Vader wint kampioenschap libre overtuigend Brons Bogaert bij titelstrijd driebanden 38 Maandag 19 november 2007 pzc Kelly Dupon en Danique Thielen tonen hun kunsten op de mat tijdens de springwedstrijden in Oostkapelle. foto Ruben Oreel Volop promoties tijdens springwedstrijd KNGU in Oostkapelle. door Janny Vermeule oostkapelle - De Zeeuwse turn verenigingen hebben zaterdag goe de resultaten geboekt tijdens de springwedstrijden van regio Zuid- West Nederland van de Koninklij ke Nederlandse Gymnastiek Unie. Verschillende verenigingen promo veerden naar een hoger niveau. Promotie was er 's ochtends voor MTV en Turn '87 bij de jongens 10-16 jaar op het onderdeel tum bling. Zij promoveerden van het C- naar het B-niveau. De meisjes 9-12 jaar van Forza Gymnastica promoveerden van B- naar A-ni- veau, eveneens op het onderdeel tumbling. Ook op de minitramp was er promotie voor Forza Gym nastica meisjes 9-12 jaar, in dit ge val van C- naar B-niveau. In de sfeervolle sporthal de Halve Maan werd ook 's middags uitste kend gesprongen. Bij het onder deel minitramp mochten de vrou wen van VTV een treedje hogerop (niveau B), evenals Forza Gymnas tica en MTV (niveau A). De vrou wen van MTV '69 promoveerden op tumbling van B- naar A-niveau Mountainbiketalent is een maatje te groot voor Zeeuwse renners. door Wim de Vos wemeldinge - Marco Minnaard is ongetwijfeld een talent op de mountainbike. In grote internatio nale wedstrijden behaalde de jon ge coureur al aansprekende resulta ten. In Zeeland is Minnaard de ab solute top. Dat bewees hij zaterdag middag in zijn woonplaats waar hij de Ereprijs Wim van Stel, de vierde wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse-ATB Cup, op zijn naam schreef. Weer moest Edzard van Ewijk zijn meerdere erkennen. Vorige week, in Wolphaartsdijk, slaagde hij er niet in om Kevin Gideonse van de eerste plaats af te houden. In We- meldinge ging zowel Minnaard als Robbert Vleugel hem voor. en de vrouwen van Forza Gymnas tica van C- naar B- niveau. Ook in de leeftijdscategorie meisjes 10-16 jaar was er sprake van promotie. Hier waren Turn '87 en MTV de gelukkigen met de overstap van B naar A. In deze leeftijdscategorie promoveerde ook een team van Turn '87 van C- naar B- niveau, ter wijl de gecombineerde groep man nen en vrouwen de volgende keer op niveau A uitkomt. Op pegases promoveerden de vrou wen van Olympia Tholen van C naar B en de vrouwen van MTV van B naar A. Op minitramp pro moveerden zowel de mannen als de meisjes 10-16 jaar van Forza Gymnastica van B- naar A-niveau. Dat geen enkele Zeeuwse vereni ging gedegradeerd is, geeft aan dat het niveau omhoog gaat. De orga niserende Vlissingse Turn Vereni ging ziet terug op een succesvolle dag, waarop de wisselbekers voor de hoogste score van de dag op ni veau B en C naar Forza Gymnasti ca gingen en op niveau A naar Turn '87. Forza Gymnastica haalt de hoog ste scores op het B- en C-niveau. Op A-niveau is de hoogste score voorïurn'87. Geen enkele Zeeuwse vereniging degradeert. Minnaard reed van start tot finish aan de leiding. Achter zijn rug ont spon zich een heerlijk gevecht tus sen Edzard van Ewijk en Robbert Vleugel. Eerst leek Van Ewijk dat gevecht te winnen maar naarmate de strijd vorderde, kwam Vleugel steeds meer in beeld om uiteinde lijk Van Ewijk gedecideerd te klop pen. „Vandaag kon ik de sterkste zijn. Ik ben veel meer een renner die het moet hebben van een tech nisch parkoers en dat was het van daag in Wemeldinge. Dat was dus in mijn voordeel, daar heb ik mijn winst gepakt", vertelde Robbert Vleugel na afloop van de wed strijd. Edzard van Ewijk kon dat alleen Marco Minnaard wint de vierde wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Edzard van Ewijk wordt derde achter Rob bert Vleugel. Ruiter wordt tweede in klasse ZZ op spring concours Heikant. door Lucien Roelandt heikant - Met een overtuigende overwinning van Danielle in de klasse M en de tweede plaats in de klasse Z voor Monique, stalen de zusjes Van Sabben zaterdag de show op het springconcours van de ruiterclub Hulst. In de klasse ZZ moest thuisrijder Ilyo de Loos zijn meerdere erkennen in Chayen- ne Wiskerke. De wedstrijden in manege Hei kant liggen Ilyo de Loos met de hengst Nadir wel. Zelden moest de ruiter uit Zaamslag in het hip pisch sportcentrum het onderspit delven. Het had er alle schijn van dat dit ook zaterdag niet zou ge beuren. Met bokkensprongen tus sen de hindernissen en het gemak waarmee hij over het hout sprong, bewees de Pachat II-zoon dat hij er zin in had. Maar het pakte an ders uit voor De Loos. In de barrage stuurde jeugdinterna- tional Chayenne Wiskerke de mer rie Lorraine foutloos naar de fi nish in een tijd van 35.55 secon den. Een tijd die de plaatselijk favo riet dwong tot het nemen van risi co's. De Loos leek er weinig van Anthony van Assche is gastturner bij club van Carlo van Minde. door Roeland van Vliet wagenincen - De twee Zeeuwse topturners Anthony van Assche en Carlo van Minde zijn gisteren hun seizoen begonnen met een toernooizege. De twee wonnen in Wageningen de Nationale Team Cup met de Brabantse combinatieploeg Flik Flak/Voor- waarts. Goesenaar Van Minde komt uit voor Voorwaarts. Van Assche, af- maar beamen „Het had niets met pech te maken. Het technische par koers was inderdaad in het voor deel van Vleugel. Volgende week is er een ander parkoers en dan zien we wel weer", was zijn reac tie. In de B-categorie was er ditmaal geen overwinning voor Franky Taelman. De Belg moest afrekenen met Patrick Tolhoek en die bleek onder de indruk en ging furieus van start. Een te korte wending naar een dikke oxer werd de com binatie fataal: de hengst trok een balk mee. Voor Ilyo de Loos was dat aanleiding om de handdoek in de ring te gooien. Vorig week won Monique van Sab ben met Lavita met overmacht het springconcours in Nieuw- en Sint loosland. De amazone uit Borsele leek dit huzarenstukje zaterdag te herhalen. Met een bloedstollende rit toonde de combinatie zich in de barrage van de klasse Z veruit de sterkste. Maar met de finish in zicht schopte de merrie een balk naar beneden. De Brabander Roy de Nijs maakte er met Thetis dank baar gebruik van. Danielle van Sabben bezorgde de springstal uit Hoedekenskerke als nog een overwinning. In de klasse M hield ze met Relax als enige het strafblad blank. „Eindelijk is het ge lukt. Relax pakte de laatste wed strijden goed aan, maar in de bar rage kwamen we tekort", vertelde Danielle. „Vandaag was geen barrage nodig om te winnen. Ik ben superblij. Het is goed voor het zelfvertrou wen." Ilyo de Loos kreeg alsnog een overwinning. In de klasse L was hij de beste van de veertien combinaties in de barrage. komstig uit Sas van Gent, turnt normaal gesproken voor 08c0 TAG uit Zwijndrecht, maar was gis teren gastturner bij de Brabanders. De turnbond had een eenmalig uitstapje mogelijk gemaakt, om een spannende strijd te krijgen op het NK. De grote concurrent in Wagenin gen was Heerenveen, dat Epke en Herre Zonderland, Arjen Butter en Michel Bletterman opstelde. Maar die ploeg kwam er toch niet aan te pas tegen Flik Flak/Voor- waarts, waarbij ook Jeffrey Wam mes, Tim Smeets en Kristof Schroe meededen. Flik Flak/Voor- toch te sterk te zijn. „Hij was inder daad te sterk vandaag. Daarom hoop ik dat Patrick in nog meer wedstrijden zal starten, dan kan ik me misschien nog revancheren", aldus Taelman. Bij de vrouwen probeerde Christel Janssen Anja Geldhof met een vroege demarrage te verrassen. Geldhof liet het niet zover komen en won uiteindelijk overtuigend. door Joop van den Oudenhoven lewedorp - Het persoonlijk kam pioenschap libre derde klasse van het district Delta Zuid West werd het feestje van Boy Vader van De Herberg. Hij werd ongeslagen kam pioen. Tweede werd Ad de Rooij van VEGABV en derde werd lody Verhoofstad van Avontuur. Al twee ronden voor het einde stond vast dat Vader kampioen zou worden. Als laatste binnenko men in de finale en als eerste ver trekken is niet iedereen gegeven. Vader deed het en verdiende de ti tel meer dan wie ook. Niet op moyenne, want daarin was hij niet eens de hoogste, maar wel op slag kracht. Niemand was bestand te gen zijn doeltreffende spel en zijn wedstrijdkarakter. Wie voor spanning kwam, moest dat hebben van de strijd om zilver en brons. Tot de slotronde snoep ten de nummers twee tot en met vijf elkaar punten af. Uiteindelijk waren de ereplaatsen voor de twee debutanten in het gezelschap: De Rooij en Verhoofstad. De moyen nes beslisten over de plaatsverde ling en daarin staken zij boven de concurrentie én de kampioen uit. Vader gaat naar de regiofinale in Wouwse Plantage. De Rooij blijft daarover in onzekerheid tot volgen de week poule noord is gespeeld. waarts noteerde een puntentotaal van 253.400, waar Heerenveen 242.250 scoorde. Zowel Van Assche als Van Minde kwam uit op vijf van de zes onder delen. Van Assche kreeg zijn hoog ste score op het onderdeel voltige, Van Minde zag zijn vloeroefening het best beoordeeld. Voor beiden was het het eerste optreden sinds het WK in Stuttgart, dat begin sep tember was. Scores Van Assche. Vloer: 13.850. Volti ge: 14.250. Ringen: 13.350. Brug: 13.800. Rek: 13.650. Scores Van Minde. Vloer: 14.100. Ringen: 12.700. Sprong: 15.700. Brug: 13.600. Rek: 13.350. drunen - lo Bogaert van BV De Kastanje werd in Drunen derde tij dens de regionale kampioenschap pen driebanden eerste klasse. Bogaert zorgde samen met de late re kampioen Rien Bartelen voor een schitterende apotheose. Bei den begonnen met 9 punten aan de slotronde maar het moyenne van de Brabander was aanzienlijk beter. Hierdoor was Boogaert ge noodzaakt de winst te pakken. Het werd uiteindelijk 30-30. Na 37 beurten was de stand 22-21 voor Bartelen die toen een serie van 6 produceerde. Boogaert kwam via een serie van 7 op gelijke hoogte. Bartelen maakte de partij uit met de resterende twee punten waarna Boogaert in de nabeurt nogmaals gelijk maak te. Boogaert haalde 10 punten en een moyenne van 0.706 en een hoogste serie van 7. Benny Visser (WBC) werd vierde. Marco Minnaard uit Wemeldinge behoort in Zeeland tot de top. Ook inter nationaal heeft hij al goede resultaten geboekt. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54