Jean Paul de Bruijn e begint aan een inhaalrace PZC Maandag 19 november 2007 37 Masters driebanden Jean Paul de Bruijn heeft zich door het winnen van de Mas- terstitel weer in de toptwaalf van de wereldranglijst ge speeld. Hij passeert de Italiaan Marco Zanetti, die een fikse duike ling maakt op de mondiale ranglijst. Het Masterstoernooi in Goes bracht een paar biljarters van de nieuwe lichting in de kij ker. De Limburger Dave Christiani verraste aangenaam met een plaats in de halve finale. jean van Erp uit Hees- wijk-Dinther bereikte de finale en is daardoor geplaatst voor het WK en EK van volgend sei zoen. Dick Jaspers haalde in Goes het beste moyenne over één partij (3.571). De Brabander, die zijn titel aan Jean Paul de Bruijn moest af staan, maakte een serie van dertien. Dat was de hoogste van het toernooi. Jean Paul de Bruijn speelde over de hele Masters een ge middelde van 1.547. In zijn par tij tegen Dick Jaspers voor de halve finale kwam hij op 1.916 uit. Jean van Erp won de halve fina le van Dave Christiani met de setstanden 15-7,15-8 en 15-14. Jean Paul de Bruijn tegen Jean van Erp werd in de finale 15-10,15-14,1-15 en 15-2. pers en Dave Christiani (vlnr). foto Albert Seghers tijen in de voorronde blonken uit door degelijkheid, tegen Raimond Burgman in de kwartfinale (3-1) toonde hij vooral veel veerkracht, tegen Dick Jaspers in de halve fina le (3-1) een bewonderenswaardige concentratie, tegen Jean van Erp in de finale (3-1) was hij scherp, at tent en gaven zijn veelzijdigheid en technische klasse de doorslag. De Brabander Van Erp, die een grandioos toernooi speelde, werd op de cruciale momenten afge troefd met sterke series. De Mastertitel, beloond met twee duizend euro, een medaille en een bos bloemen, krijgt ook nog een andere lucratieve nasleep voor De Bruijn. Hij verdiende er tickets mee voor het WK van 2008 in Duitsland, het EK in Frankrijk en hij kwam met de dertig ranking- punten van het NK weer in de top twaalf van de wereldranglijst. Met die positie is hij onder meer auto matisch geplaatst voor de wereld beker in Sluiskil. Voor het toernooi in Seoul, in de cember, telt de nieuwe ranking nog niet mee. „Het was niet mijn plan om daar mee te spelen", be kende De Bruijn, „maar nu over weeg ik om wel te gaan. Ik voel dat deze titel me sterker gaat ma ken. Vooral de winst op Dick Jas pers is een geweldig opsteker, om dat hij al jaren tot de topdrie van de wereld behoort en bijna onver slaanbaar is in Nederland." Het prestigegevecht tussen De Bruijn en Jaspers was één van de hoogte punten van het toernooi. De Zeeuw kwam met 1-0 voor, maak te een slippertje in de tweede set, kwam weer op een voorspong en verijdelde met een ijzige kalmte op een stand van 14-14 de ultieme aanval van Jaspers. Het laatste kunstje, in de finale, was daarna goed voor de titel. De Bruijn nam een 2-o-voorsprong op Jean van Erp, liet zijn tegenstan der nog even terugkomen, maar sloeg toe met 15-2 in de laatste set. En toen kwam de ontlading, het moment van glorie, dat hij zelden zo intens had beleefd. uit Goes. Die overwinning kwam tot stand door gewonnen partijen van Jean Paul de Bruijn, Forthom- me en Habraken. De Hulstenaar De Bruijn, een dag eerder winnaar van de Masters, zette zijn zege reeks voort met prachtig spel. Hij verschalkte John Tijssens onder an dere dankzij twee briljante series van elf en twaalf. Roland Forthomme gaf zijn team genoot een tijdelijke eretitel: „De man van de week." En ook Henk Habraken kon wel weer eens een overwinning gebruiken na een ma tig optreden op de Masters en een paar uitglijders in de competitie. „Met Henk gaat het ook weer de goede kant uit", verzekerde For thomme. Alleen Peter de Backer, kopman na een prachtig jaar, blijft wat ach terop in de score. Hij speelde tegen ex-wereldkampioen Eddy Merckx op een redelijk niveau, maar het was niet goed genoeg om te win nen (50-38). Roland Forthomme trekt zijn plan wel op de positie waarop hij nu te recht is gekomen. „Ik heb vandaag geen dreiging gevoeld", zei hij over de partij tegen Jef Philippom, die hij met 50-27 in 28 beurten naar zich toetrok. Voor het team van Buys Incasso, dat debuteert in de eredivisie, was er in de thuiswedstrijd tegen Kalei- doscoop geen eer te behalen. Mar tin Spoormans: „Het was onze dag niet, want we verloren met 8-0, maar het had ook 4-4 kunnen zijn. De Belg trof zelf een ijzersterke te genstander. Tayfun Tasdemir pak te in de derde beurt uit met een se rie van zestien en nam een voor sprong van 20-7. En vervolgens speelde de Turk uit in 23 beurten (50-26). Ronny Daniels had een fabuleuze start tegen Polychronopoulos (25 in tien beurten), maar gaf de partij toch nog uit handen. Kees Wit- tens kwam maar drie puntjes te kort tegen John van der Stappen en alleen Richard de Bruin verloor kansloos van Jelle Pijl (50-29 in 52). „Ik weet niet wat er is, maar ik speel zonder gevoel en zonder ver trouwen", zei De Bruin, die nu een week vakantie heeft genomen om zijn wankele vorm wat aan te scherpen." Zelfs het kabinet weet mij naar waarde te schatten, want ik krijg op elke brief die ik naar onze minister-president en naar onze vicepremiers heb gestuurd, antwoord. De heer Balkenende heeft dit jaar al drie keer gereageerd." IOC-lid Anton Geesink in het AD. „Nee, dank u wel. Ik woon nu twee jaar in België en het beualt me uitstekend. Jullie land is een oase van rust en dat wil ik niet versto ren door de kop van Jut van België te worden." Leo Beenhakker, bondscoach van Polen, wil geen bonds coach van de Belgen worden. In het Nieuwsblad. „De Spaanse keukenIk weet het niet hoor. Alles wordt bereid met olijfolie. Overal moet van dat spul in." Real Madrid-speler Royston Drenthe in Veronica Magazi ne over de Spaanse eetgewoonten. „Bleek het onze premier Jan Peter Balkenende te zijn en ik kon het toen niet nalaten om te zeggen of het voor hem dan geen bezwaar was om iemand de hand te schudden die een crimineel verleden heeft." Guus Hiddink, bondscoach van Rusland, ging nogal cy nisch in op het verzoek van Balkenende om hem in Mos kou te ontmoeten. In de Telegraaf. „Ik ben gek van voetballen. Zaterdag staat Quick Boys tegen Lisse op het programma. Misschien ga ik kijken. Of ik ga op vakantie. Dat doen ontslagen trainers toch altijd?" Gert Aandewiel in het AD na zijn ontslag bij Sparta. „In Frankrijk (WK 1998) waren we écht goed. Ik zou graag nog eens meemaken dat we zo'n hoog niveau halen." Oranje-doelman Edwin van der Sar wil een waardige af sluiting van zijn interlandcarrière. In de Telegraaf. Oranje al op zoek naar basiskamp Het Nederlands elftal ver blijft volgend jaar zomer tijdens het EK aan een meer. Óf in Oostenrijk (Velden aan de Wörthersee) of, in het Zwitserse Lausanne aan het meer van Genève. Op 2 december wordt de EK-loting verricht. Afhanke lijk daarvan wordt duidelijk waar Oranje het basiskamp opslaat. De wedstrijden van twee EK-poules worden in Oostenrijk afgewerkt, de wed strijden van twee andere pou les in Zwitserland. Oranje begint 20 mei aan de voorbereiding op het EK. Van Gaal stopt als analist bij SBS Louis van Gaal houdt het voor gezien als vaste ana list van het Nederlands elftal bij het commerciële tv-sta- tion SBS6. De immer kritische coach van A2 vindt dat hij bij de na beschouwingen van de duels van Oranje te veel in herhalin gen valt. „Ik stop ermee", sprak hij za terdag na de wedstrijd tegen Luxemburg. „Ik word soms ziek van mezelf als ik me hoor praten en heb het ge voel dat ik steeds dezelfde ver halen vertel. Dat komt omdat er in vier jaar niet veel veran dert bij Oranje." RUC Ladies Tour zonder geld na diefstal De Holland Ladies Tour is in zwaar financieel weer beland. Bestuursvoorzitter Marten de Lange van de voor naamste etappekoers voor vrouwen in Nederland maak te bekend dat de ronde besto len is door de voormalige pen ningmeester. Het gaat om een bedrag van ongeveer 80.000 euro dat zou zijn weggesluisd door de administrateur. De advocaat van de Holland Ladies Tour vreest dat door andere schulden van de pen ningmeester het geld als verlo ren beschouwd moet wor den. Kaka gaat bij Milan 9 miljoen verdienen De Braziliaanse voetballer Kaka ondertekent bin nenkort een nieuw lucratief contract bij zijn club AC Mi lan. Volgens de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport gaat Kaka 9 miljoen euro per seizoen verdienen. Hij wordt daarmee de beste betaalde speler ter wereld. Kaka verdient nu al 6 miljoen euro per jaar, na aftrek van be lastingen. Hij verlengt vol gens de Gazzetta zijn contract bij Milan tot 2022 en doet dat na de jaarlijkse verkiezing tot Europees voetballer van het jaar. Kaka is torenhoog favo riet voor deze eretitel. De winnende treffer van de Noord-Ierse prof David Healy tegen Denemarken (2-1) betekende zaterdag een record in de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap voet bal. De treffer van de 28-jarige spits van de Engelse club Ful- ham was zijn dertiende in de kwalificatiereeks. Tot nu toe maakte de Kroaat Davor Sukor de meeste treffers in -een EK-kwalificatiereeks: twaalf Dat deed Sukor in de aanloop naar de eindronde van 1996. De Noord-Ieren hebben in groep F nog een minieme kans op de kwalificatie voor de eindronde. Dan moet de ploeg woens dag in en van Spanje (al geplaatst) winnen en moet nummer twee Zweden voor eigen publiek verliezen van Letland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53