Forthomm Mentale krachttoer VIJF VRAGEN OVER Ebbsfleet H 36 Maandag 19 november 2007 PZC Karin Krappen heeft het Winmau Masters dartstoernooi in het Engels lington gewonnen. Ze versloeg onde topspeelster Trina Gulliver. Naam: Karin Krappen Woonplaats: Vlissingen Leeftijd: 34 Beroep: Semi-professional en serveerster door Jasper Harthoorn Wat betekent het voor je om te schitteren in zon prestigieus toernooi in Enge land? „Het is verschrikkelijk mooi om een toernooi als dit te winnen. Uit alle landen waren er darters aanwezig. Echt een topbezetting!" Je wint vanaf de kwartfinale achtereenvolgens van de Engelsen Apylee Jones, Trina Gulliver en Karen Lawman. Welke overwinning spreekt het meest tot de verbeelding? „De overwinning tegen Apylee Jones was het belangrijkst voor me. Ik heb al vaak van haar gewonnen, maar begin dit jaar verloor ik van haar op de Lakeside. Dit was een mooie revanche. Ik heb ook al vaker van Trina Gulliver gewonnen,maar ze geldt nog steeds als de beste speelster van de wereld. Trina is op dit moment niet in haar beste doen, maar je moet het toch maar doen. Ze heeft haar naam toch mee. Karen Lawman is gewoon een heel goede speelster." Je won twee weken geleden ook al het Open Tsjechië. Speel je op dit moment op de top van je kunnen of zijn er nog punten voor verbetering vatbaar? „Er is nog heel veel voor verbetering vatbaar. Het zou al veel helpen als ik mijn dubbels beter uit zou gooien. Verder moet ik nog zekerder wor den van mijn eigen kunnen." Wat zijn je doelen voor de komende periode? „Ik vertrek eind van de week naar Ierland voor een toernooi. Daarna heb ik nog twee Open Championships voor het eind van het seizoen. Rond de kerstperiode moet ik gewoon werken als serveerster bij de Roode Leeuw in Domburg." Op de Lakeside heb je nog geen potten kunnen breken. De laatste jaren heb je in de eerste ronde verloren. Waarom wordt Lakeside 2008 anders? „Wat er gaat gebeuren zien we dan wel. Ik ga nu niet zeggen dat ik daar goed ga presteren. Als je een keer een toernooi wint, betekent dat verder helemaal niets. Zo zit de dartsport niet in elkaar." Altijd al een voetbal club willen bezitten? Warempel, het kan! Voor vijftig euro per jaar ben je mede-eigenaar van Ebbs fleet United, een club op het vijfde niveau in Engeland. Ie beslist mee over de opstelling, over de aan- en verkoop van spelers, kortom over het suc ces van de club. Het is de Playstation in het echt! Het idee komt uit de koker van een voormalig voetbal journalist, Will Brooks. Een half jaar geleden lanceerde hij de website MyFootballClub, waarmee hij geld wilde inza melen om uiteindelijk een kleine voetbalclub te kunnen kopen. Voor vijftig euro per jaar deed je mee. Inmiddels heeft MyFootball Club zo'n 20.000 leden (uit zeventig verschillende lan den), die gezamenlijk dus één miljoen euro hebben inge bracht. Met dat geld is vorige week overeenstemming met Ebbsfleet United bereikt, waarmee de internetters een meerderheidsbelang van 51 procent in de club krijgen. Als de handtekening binnen kort is gezet, wordt Ebbsfleet United gerund door duizen den internetters. Ze kunnen de trainer mailen over de op stelling, suggesties doen over nieuwe spelers en stemmen voor het aantrekken en verko pen van spelers. Kost allemaal niet meer dan het populaire computerspelletje Fifa 08. Deze internetovername biedt mogelijkheden voor Zeeuwse clubs. Kleine clubs: Denk groot! Wat weerhoudt een supporter van pakweg Terho le, Zonnemaire of SVD ervan om een eigen variant op te starten? Als ooit de kans heeft bestaan om Ijsselmeer- vogels op bezoek te krijgen - nee, denk groot - om van de klassieke top drie een top vier te maken, dan is het nu! Voor een trainer, of eigenlijk webmaster, is het bovendien een veilige variant. Als het on verhoopt 's slecht loopt, hoeft hij niet direct voor zijn plek- kie te vrezen. Hij is immers niet meer dan een doorgeef luik. En om al die duizenden trainers achter hun pc de wacht aan te zeggen... Zo'n massaontslag zou een flinke duit kosten. En Zeeuwse clubs, mocht het project mislukken, dan is er geen man overboord. De cen ten zijn al binnen en hoeven niet te worden terugbetaald. Daarnaast is de laatste plaats in de laagste klasse makkelij ker te veroveren dan de eerste plaats in de hoogste klasse. Internetters aller landen, vere nigt u! Rudy Boogert PS: Ebbsfleet United speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Oxford United. De club staat tiende in de Blue Square Premier, op veertien punten van koploper Aldershot. Hulstenaar (42) grijpt titel in de Masters en volgt Dick Jaspers op. door Frits Bakker goes - De ontlading, met een ge balde vuist en een stralende lach, werd gevolgd door een zeldzaam moment van emotie. Aan de rand van de Goese arena omhelsde Jean Paul de Bruijn één voor één zijn meest intieme vrienden en kon hij met moeite zijn tranen bedwin gen. De Nederlandse titel in het drie banden, de eerste in zijn carrière, kwam in de eerste plaats als een bevrijding. „Ik heb in een roes ge speeld, omdat ik me van alle ande re gedachten wilde afsluiten", zei hij. De sterk vermagerde Hulstenaar (van 95 naar 78 kilo) was op de Masters niet alleen fysiek een an der mens, maar in mentaal op zicht ook een andere biljarter. Hij won zaterdagmorgen in de halve fi nale een partij die hij anders nooit kan winnen. „Ik heb in mijn leven misschien vijftig keer tegen Dick Jaspers gespeeld", maakte hij een grove berekening. „En dit was de tweede keer dat ik hem heb versla gen." Zo onverwoestbaar en onbewogen als hij op de Masters aan het bil jart stond, zo had de Zeeuwse top- speler al jaren geen officieel toer nooi meer gespeeld. Het WK in Lugo in 2005, waar hij tweede werd achter Daniel Sanchez, was in het driebanden zijn laatste gro te succes. „Ik voelde me al die tijd wel in vorm, maar kon het niet in resultaten omzetten." Midden in een moeilijke, emotio nele periode van zijn leven („waar ik niet over kan praten") groeide De Bruijn in de dagen van de Mas ters boven zichzelf uit. Zijn par- Wl Jean Paul de Bruijn uit Hulst is de nieuwe Nederlandse kam pioen in het driebanden. Op de Masters in Goes verslaat hij in de finale Jean van Erp. Roland Forthomme wint zijn partij en begint met Delta aan een inhaalrace. foto Mechteld Jansen Sterk spelende Belg met De Bruijn en Habraken goed voor 6-2-zege. door Frits Bakker goes - Hij heeft zich op het WK in Ecuador weer in de kijker ge speeld, zweeft op de toppen van zijn roem door de wereldbeker en wint in de competitie ook weer re gelmatig zijn partijen. De Bel gische biljarter Roland Forthom me, vorig jaar nog op de kopposi tie bij Delta/Frans Bevers, is dit jaar stabieler geworden. „Ik voel me goed, ik speel goed en denk dat we met Delta nu aan een inhaalrace gaan beginnen", zei hij gisteravond na de 6-2-zege van zijn team tegen Dekker Keukens Jean Paul de Bruijn juicht op het podium na het binnenhalen van de titel op de Masters in Goes voor Jean van Erp, Dick Jas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52