Sport Korfballers TOP gaan met twee punten in de zak op bezoek bij Swift Volleyballers van VVS'92 hebben de stijgende lijn te pakken Handbalsters van EMM krijgen hun revanche Kousemaker blijft de dans leiden Van der Hoofd wint zowel de Z2 als M1-klasse W PZC Maandag 19 november 2007 35 Forza, dat hier de bal probeert de blokken, zorgde bijna voor een stunt te gen titelkandidaat Spivo. foto Dirk-Jan Gjeltema Vlissingse formatie verliest wel van Atak'55: 3-1. door Peter van Kouteren coes - De volleyballers van My- tilus leden opnieuw een neder laag. De hoogstspelende Zeeuwse formatie kreeg thuis met 1-3 klop van het op de vierde plaats geklas seerde Triade/VCT. De mannen van WS'92 verloren in Waspik met 3-1 van Atak'55. De mannen van promotieklasser Forza Schouwen Duiveland zorg den tegen titelkandidaat Spivo bijna voor een stunt. De Zeeuwse hekkensluiter verloor nipt in een vijfsetter: 2-3 (17-25, 25-21, 15-25, 28-26, 13-15). De vrouwen van Morres/Hulst wezen in de regiodi visie VOY met 3-i((23-25, 25-15, 25-23, 25-15) terug. Mytilus-Triade/VCT 1-3 (31-33, 25-12, 23-25, 15-25): Een slechte wedstrijd van Mytilus, dat alleen de tweede set winnend afsloot en in twee sets met slechts twee pun ten minder verloor. Dat was zuur voor de thuisploeg, die het duel be gon met een serie aanvallende fou Middelburgse formatie verslaat Heerle met gering verschil: 18-17. door Wim Kakebeeke middelburg - De handbalsters van EMM wilden zaterdagavond maar één ding. De Middelburgse ploeg was tegen het Brabantse Heerle uit op revanche. Die kwam er. EMM moest diep gaan, maar won wel: 18-17. Coach Hans Nijsen van EMM had alle reden om trots te zijn op 'zijn' pupillen. „Ik heb vandaag weer honderd procent strijd gezien. Vooral achterin was het goed." De Brabantse opponent is al jaren een niet te nemen horde voor de Middelburgers. Ruim zeven seizoe nen trok Heerle steeds aan het langste eind. Aan die reeks kwam in de Nassau- laan een eind. En niet geheel onte ten. Daardoor stond het in de eer ste set binnen de kortste keren 2-9. Een inhaalrace kon in het restant van het duel net niet met winst worden bekroond. Met goed vol leybal werd Triade/VCT in de tweede set van het kastje naar de muur gestuurd. „Dit was geen te genstander om van te verliezen", vond Peter Verburg. In de resteren de sets gebeurde dat wel. Atak'55-WS'92 3-1 (21-25, 25-23, 25-18, 25-23): Hoewel een nieuwe nederlaag werd geïncasseerd, zit er een stijgende lijn in het spel van de Vlissingers. Óndanks dat het in de sporthal van Atak'55 een hek senketel was, begon WS'92 sterk aan het duel. Vanuit een goede pass werden de aanvallers in stel ling gebracht. Dat resulteerde in de eerste set in winst. Daarna waren beide teams aan elkaar gewaagd. WS'92 haalde in het achterveld veel ballen van de grond en be schikte over een degelijk blok. De volleyballers van WS'92 ko- men beter in hun spel. Toch blijft een winstpartij uit. Atak'55 is in eigen huis met 3-1 te sterk voor de Vlissingers. recht. „Het was een zwaarbevoch ten zege", zei Nijsen. „We hebben alles moeten geven om te win nen." Het werd zaterdagavond een span nend duel. Beide ploegen kennen elkaar door en door. Erg veel ruim te voor de favoriete snelle uitbraak was er daardoor niet. EMM kwam als beste uit de startblokken. Voor al dankzij de twee zevenmeter red dingen van Ingrid Gutteling won EMM aan vertrouwen. Ariska Tax, die tegen Heerle acht keer scoorde, zorgde met een solo voor een verschil van drie treffers op slag van rust: 9-6. EMM dacht direct na de hervatting door fraaie scores van Marieke Riemens op ro zen te zitten: 11-6. Het bleek een misvatting. Het kwakkelende Heer le, dat slechts één zege in de knip had, wist zich telkens weer terug in de strijd te knokken. Een punt je was daarom zeker niet mis Tweedeklasser uit Arnemuiden begint zaalseizoen met winst. door Roeland van Vliet goes - De eersteklassers Tjoba en AU Ready en tweedeklasser TOP Arnemuiden begonnen voortva rend aan de zaalcompetitie. De drie ploegen pakten meteen twee punten. In derde klasse won Ondo vrij eenvoudig, terwijl Stormvo gels nipt verloor. Tjoba-Vitesse 15-5: Bij rust, toen de ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren met 9-0 leidde, was de wedstrijd al gespeeld. In de twee de helft slaagde Tjoba er niet meer in de goede lijn door te zetten. „Misschien kwam dat doordat Vit esse de verdediging wat aangepast had", zei trainer Kees Broerse, „maar ik denk dat het vooral door nonchalance bij ons kwam. Niet al tijd werden de goede mogelijkhe den afgewacht en sommige men sen speelden te nadrukkelijk voor hun eigen kansen." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Niels Westmaas 4, Sander Harinck 3, Melissa de Jonge 2. All Ready-Bolnes 13-12: Al na twintig minuten leidde de thuis ploeg met 7-4. Maar de Zierikzee- se eersteklasser slaagde er niet in Daaf Kasse kan als enige in de buurt blijven van koploper. 's-GRAVENPOLDER - Arjo Kousema- ker blijft ook na de vijfde ronde de dans leiden in het Zeeuws dam kampioenschap. Zaterdag won de Goesenaar van Jaap Veerhoek, die in het middenspel in een gevaarlij ke opsluiting verzeild raakte. Een bevrijdingspoging kwam te laat, zodat Kousemaker al na vijfender tig zetten de twee punten kon op strijken. Daaf Kasse is de enige speler die in plaatst geweest. Via 13-12 en 16-15 trok EMM uiteindelijk met 18-17 aan het langste eind. Coach Hans Nijsen: „Heerle is weinig binnen de 9-meter geweest. Complimen ten voor de ploeg daarom." Scores EMM: Ariska Tax 8, Marieke Rie mens 4, Danielle Carol en Petula Brasser 2, Cheyenne van Lieshout en Angela van de Bergh. door te drukken. Na rust (9-6) kreeg het achttal van trainer Sjaak Joziasse het benauwd, maar de ploeg hield stand. Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Henk de Graaf 3, Yvonne Joziasse en Mar cel Joziasse 2, Remy Quist en Desiree Vos- hart 1. TOP-Sagitta 17-15: De Arnemuid- se thuisploeg was in de beginfase onder de indruk van de aanvals- kracht van Sagitta en liet zich bin nen een kwartier op een 5-7-ach- terstand zetten. Maar daarna nam het achttal van trainer Edwin Cop- Derdeklasser Ondo is een maatje te groot voor Luctor poolse het heft in handen. Via 10-8 (rust) liep TOP uit naar 15-11. Bij 15-14 werd het nog even peni bel, maar de Walchenaren toon den toch weer veerkracht. „Het is mooi om met twee punten in de zak naar de Voorborch te gaan", zei Coppoolse, doelend op het duel met Swift van aanstaande za terdag. Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Jantine Meulmeester en Petra de Ridder 3, Frank Bouwsma en Nelleke van Belzen 2, Peter de buurt kan blijven van de koplo per. De titelverdediger won in een opsluitingspartij van Jaap de Jon ge, die in tijdnood verkeerd sloeg en meteen kon opgeven. Martijn Rentmeester raakte wat achterop door een gelijkspel tegen Piet Allaart. De jongste deelnemer deelt nu de derde plaats met John ny de Leeuw. De Goesenaar speel de een schitterende partij tegen Rianka Rentmeester, die zich lan ge tijd goed verdedigde maar niet kon verhinderen dat De Leeuw in het eindspel aan het langste eind trok. In de promotieklasse staat Eric De handballers van Meco/Delta Sport won verrassend van Arte- mis: 15-18. Daarmee trok de eerste klasser de opgaande lijn van de laatste weken door. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 5, Bob van Lint 4, Stefan de Oude en Ken neth Mellaart 3, Guust Sluijs, Jimmie Nie- mans en Hessel Haze van Belzen, Ad Bezemer en Jordi Meul meester 1 Ondo-Luctor 18-10: Ondo, dat voor de top drie gaat, was een maatje te groot voor het Terneu- zense Luctor. Bij rust leidde de ploeg uit Sint Laurens met 10-5. „Na rust hebben we de voor sprong gedegen uitgebreid", zei speler Wim Allaart. „De tegenstan der heeft eigenlijk geen schijn van kans gehad." Scores Ondo: Martijn Walraven 6, Wim Allaart en Maarten Lorier 4, Andrea Gel dof 2, Sanne Platzbeecker en Joris Hoog werf 1 Stormvogels-Ventura Sport 11-12: Bij rust leidde de thuisploeg nog met 8-5 tegen de kampioenskandi daat in de derde klasse. Trainer Bert Mol zag vervolgens hoe zijn Westkappelse ploeg alsnog het deksel op de neus kreeg. „Mijn ploeg is niets te verwijten. De spe lers hebben er alles voor gegeven", zei hij. „Ik kan niet anders zeggen dan dat een punt verdiend was ge weest." Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, San- der Koole, Frank Peene, Niek Peene en Linda de Witte 2. Thor-Togo 7-6. Scores Togo: Marscha van Belzen en Robbertjan Huijbregtse 2, Dennis Boelman en Wendy Uitterhoeve 1. Boogert na zijn overwinning op Frans Blaas alleen op kop. De man uit Waarde, die vorig jaar kam pioen in de eerste klasse werd, heeft een punt voorsprong op Wim Koppejan, Niels Roelofsen en Jos de Wild. In de eerste klasse maakt een trio voorlopig de dienst uit. De vetera nen Han van de Velde en Jan de Jonge hebben op de eerste plaats gezelschap van de Middelburgse as pirant Danny Wattel. In de twee de klasse kwam Piet Walraven door een zege op Jaap Straaijer op gelijke hoogte met Arie van de We- teringh. vrouwenpolder - Sandra van der Hoofd was op dreef tijdens de dres- suurwedstrijd in Vrouwenpolder. Zij won zaterdag zowel de klasse Z2 als Mi. Margreet Walraven stuurde in manege De Eendracht in Vrouwenpolder Rinola naar een overtuigende overwinning. In de klasse Z bleken de winstpun ten duur. Sandra van der Hoofd kwam met Pretty Woman nog het dichts bij dit extraatje. De amazo ne behaalde met de zwarte vier voeter 202 punten en kwam daar mee twee punten tekort voor het bonuspunt. Jacqueline Walraven eindigde met Pearl op slechts een puntje achterstand als tweede. Margreet Walraven bleek met Ri nola in de klasse Zi een maat te groot voor de concurrentie. De amazone uit Veere veroverde 215 punten. De Weelruitercombinatie was ook de enige die een voldoen de voor een winstpunt scoorde. Marloes Gehrman (nummer 13) in schietpositie namens EMM. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51