Sport Fortis laat monsterscore achterwege Eerste puntverlies voor rugbyers Oemoemenoe 34 Maandag 19 november 2007 PZC Tovaal gaat zwaar onderuit tegen 't Gooi x. 50-0. GOES - Oemoemenoe kwam in Maastricht niet verder dan een 7-7-gelijkspel tegen Maraboes. Het was voor het eerst in deze competi tie dat de Middelburgers rugbyers niet de volle winst haalden. Toch komt de koppositie in de tweede klasse zuid voorlopig niet in ge vaar. Tovaal verloor in Naarden met 50-0 van 't Gooi 2, één van de voornaamste concurrenten van Oe moemenoe. Maraboes-Oemoemenoe 7-7. De thuisclub opende stormachtig en Oemoemenoe stond de eerste twintig minuten onder druk. Het overwicht van de thuisclub resul teerde in een verdiende 7-0-voor- sprong, maar de Nieuw-Zeelan- ders bij Oemoemenoe zorgden er Overgangsklasser verslaat Pernix met slechts 14-7. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - De krachtsverschillen tussen Fortis en Pernix waren za terdag zeer groot. Toch versloeg de Souburgse overgangsklasser de Leidse opponent slechts met 14-7. „Het is mooi dat we in de eerste zaalwedstrijd gelijk twee punten pakken", zei trainer Aarnout Crucq, „maar we hadden nog veel overtuigender kunnen winnen." De hoogst spelende Zeeuwse korf balploeg, die zijn thuisduels af werkt in Vlissingen, begon wel sterk. Al na 32 seconden schoot Chantal Caljouw de 1-0 binnen en na twintig minuten leidde Fortis soeverein met 6-1. Dat kwam me de door de goed georganiseerde de fensie. Pernix kreeg niet de ruimte om goede aanvallen op te bou wen. Het Zuid-Hollandse achttal speelde de bal eindeloos rond om ergens een gaatje te vinden, maar slaagde daar nauwelijks in. Vanaf de tribunes van sporthal Baskens- burg werd daarom gekscherend 'tijdrekken' geroepen, wat aangaf dat ook de supporters op een mon sterscore rekenden. Maar die kwam er niet. In de laat ste tien minuten voor rust (6-2) scoorde Fortis niet meer en in de fase erna kwam Pernix terug tot 9-6. „Wij hebben nog niet de ploeg die helemaal zelf het spel kan maken", zei Crucq, die samen met Ad Vos bij Fortis op de bank zit. „We passen ons nog te veel aan de tegenstander aan. Vandaar dat we tegen sterke ploegen heel goed mee kunnen komen en te gen mindere teams zelfs ook niet al te best korfballen." Fortis werd na de snelle voor sprong slordig. Door verkeerde pas ses en te vlotte doelpogingen ver speelde de thuisploeg veelvuldig de bal, waardoor Pernix min of IJl Fortis wint de eerste wedstrijd in de zaalcompetitie, maar vergeet tegen Pernix flink uit te halen. Het wordt slechts 14-7 voor de Souburgse overgangsklasser. Fortis en Pernix In het zaalseizoen 2006-2007 stond precies dezelfde ope ningswedstrijd op het pro gramma. Toen won Pernix met 16-15. In dat duel maakte Fortis pas na zeventien minuten het eerste doelpunt. Op het veld komt de Leidse ploeg uit in de eerste klasse. Pernix pakte in de eerste helft van de veldcompetitie drie punten, even veel als Fortis, dat wel in overgangsklasse speelt. Beide korfbalteams won nen één keer en speelden één keer gelijk. meer weer in het zadel werd gehol pen. Crucq: „Op een gegeven mo ment dacht ik even: het zal toch niet zo zijn, dat we het helemaal weggeven? Maar gelukkig hadden we toen weer een tempoversnel ling in huis." Die werd een kwartier voor tijd in gezet. Fortis, dat ineens wel gede gen korfbalde en in een hoog tem po kon spelen, liep weg van 9-6 naar 14-7. Eind goed al goed, con cludeerde Crucq. „Het is nog val len en opstaan met deze ploeg, maar de eerste punten zijn bin nen." Chalana Janisse viel op tijdens de eerste wedstrijd van het zaal seizoen. Hoewel ze - net als An gela Matthijsse en Chantal Cal jouw - pas een paar maanden in Fortis 1 speelt, dwingt ze al het no dige ontzag af Met drie treffers was ze zaterdag één van de 'topsco rers'. In voorgaande jaren was dat aantal vaak alleen voor de man nen weggelegd, maar dit seizoen vindt er een (kleine) verschuiving plaats. Ook Elze Blankenburgh laat zich in het nieuwe Fortis meer zien. In het vak met Remco Crucq, Mark Trimpe en Chantal Caljouw kan zij goed overweg met haar leiden de rol. Scores Fortis: Remco Crucq, Chalana Ja- nisse en Mark Trimpe 3, Wander Koole 2, Niels Bebelaar, Elze Blankenburgh en Chantal Caljouw 1. voor dat het evenwicht voor rust nog hersteld was. Clint Dodds drukte een try en Andy White trapte de conversie mssen de pa len. Na rust had Oemoemenoe veel balbezit, maar geen van de ploegen wist nog te scoren. 't Gooi 2-Tovaal 50-0. Tovaal was kansloos in de inhaalwedstrijd te gen 't Gooi, dat bij een forse zege in het spoor van koploper Oemoe menoe zou blijven. In de eerste helft bouwde de thuisclub de vroeg verkregen 7-0-voorsprong gestaag uit en al in de eerste helft had men het bonuspunt binnen. Bij Tovaal maakte Patrick de Rui ter na een lange afwezigheid zijn rentree, maar het vroege uitvallen van Marijn Riemens betekende weer een domper. In de tweede helft draaide het beter bij Tovaal, maar twee uitvallen van 't Gooi zorgden er toch voor dat de score opliep tot 50-0. Peter Noorlander stunt tijdens schaakstrijd oost-souburg - Tijdens de eerste ronde van het Walchers schaak kampioenschap stuntte Souburger Peter Noorlander. Hij versloeg Mid delburg-speler Maarten Wester- weele. René Tiggelman was lang bezig tegen Alex Jonkheer, maar het betere eindspel was geen pro bleem om het punt te incasseren. Hans Groffen had het makkelijker. Na 22 zetten kon Ronald Lauer de felicitaties aan Groffen geven. Dammers Middelburg naar tweede ronde 's-GRAVENPOLDER - De dammers van GZC hebben de eerste ronde van de Zeeuwse dambeker niet overleefd. De ploeg verloor met 5-3 van PWG 's-Gravenpolder. Andres van dm Berge werd met een overwi.ir\ig op Kees Rijk matchwinner. Aagtekerke redde het niet tegen DVSF. Middelburg ging met de hakken over de sloot tegen Lammerenburg. Maarten Rademakers leider ZK jeugdschaken terneuzen - Maarten Rademakers doet het goed bij het Zeeuws kam pioenschap jeugdschaken. Met vier punten uit vier duels staat hij aan de leiding. Ingeborg Jansen volgt op een half puntje. Maarten Rademakers, die uitkomt voor Het Witte Paard, rekende in de derde ronde af met concurrente Eva Pot uit Middelburg. Goesenaar Joey van de Braak was de vierde ronde zijn slachtoffer. Zilver voor judoka Jimmy Baumann merksem - Jimmy Baumann heeft zaterdag bij de cadetten tot r6 jaar zilver gewonnen tijdens het judo toernooi in Merksem. Door middel van twee winstpar tijen behaalde de vijftienjarige ju doka uit Heinkenszand de finale in de klasse tot 60 kilo. Hier trof hij de Britse jeugdkampioen Joe Wathan die met een yugo- en een koka-score de sterkere was. Theo Rabout sterkste in eerste Natuurloop CADZAND-BAD - Atleet Theo Ra- bout had gistermorgen aan oppo nent Marco Ottjes een taaie klant. Een paar maal trachtte de Aarden burger zijn concurrent ter plekke te laten, maar pas in de slotfase moest Ottjes afhaken. Rabout won daardoor de eerste Natuurloop, in Cadzand-Bad, van het seizoen. De loop had een leng te van 10.700 meter. Astrid Steijae- rt won bij de vrouwen. Duo Eijke/De Waardt sterkste bij ZK sjoelen OOST-SOUBURG - Het duo Dennis Eijke/Bram de Waardt van Schijf83 was de sterkste bij het Zeeuws kampioenschap koppels joelen in Oost-Souburg. In de C-Klasse behaalde het duo Patrick de Groot/Marco Bosboom van LZMS Vlissingen een eerste plaats. Ook in de D-klasse ging de winst naar een Zeeuws duo: Peter Kreu- le en Adrie Provoost van Schijf 83. lurn pv Angela Matthijsse, één van de drie nieuwe korfbalsters in Fortis 1, tijdens de wedstrijd tegen Pernix. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50