Pattenier teistert Arnemuiden Sport Dauwendaele is niet meer te stuiten Amir Tawfik is topschutter bij Zeelandia Middelburg Puntenverlies De Noormannen w 32 Maandag 19 november 2007 PZC Veere en VCK doen hun plicht in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. door Klaas Verspoor GOES - Koploper Veere won in de derde klasse A van het zaterdag voetbal met 4-1 van De Meeuwen. Dauwendaele won met 5-1 van Heinkenszand. Colijnsplaatse Boys-VCK 1-2: Na een vrije trap van de bezoekers kreeg doelman Rien Meulenberg de bal niet onder controle waarna Danny Joosse voor 0-1 zorgde. In de tweede helft leidde een uit braak van VCK tot de 0-2 (Erik Goudt). Daarna kregen de bezoe kers kansen op 0-3, maar kwam de thuisploeg via Robbert-Jan van de Genu chte op 1-2. Dauwendaele-Heinkenszand 5-1: In een éénzijdig duel leidde Dauwendaele na één helft door treffers van Ignacio Misaine, Gert-Jan van Leiden en Jorrit Schuurman met 3-0. De goed lei dende arbiter Erik Filius zag dat Heinkenszand na rust via Jeroen Verschiere op 3-1 kwam. Uit een vrije trap zorgde Schuurman voor 4-1 en via Mirzada Akbar werd het ook nog 5-1. Veere- Meeuwen 4-1: Na een over treding van Meeuwen-doelman Danny Oosse op René-Michel Ger ritsen kreeg Veere na vijf minuten een strafschop die door Gerritsen benut werd. Een ingooi van Gio vanni Wattel, die onderweg al dan niet geschampt werd, leidde vijf minuten later tot de 2-0. Veere kwam in de 37e minuut via Gerrit sen op 3-0. Uit een corner kopte Eddy Mat- thijsse De Meeuwen in de tweede helft naar 3-1, maar uit een voor zet van Theo van Tatenhove be paalde Jack van Goudswaard de eindstand op 4-1. Noad'67-Rillandia 1-1 (0-0). Arjan Moer land 1-0, Arjan Koopmans 1-1. WHS-Krabbendijke 2-2 (1-2). Dennis Va ders (e.d.) 0-1, Patrick Ketting 1-1, Pascal van Zweden 1-2, Robin van Dijke 2-2. Klundert-Tholense Boys 3-1 (1-1). Peter van Wingerden (strafschop) 1 -0, Mourad Tihani 1-1, Peter van Wingerden (strafschop) 2-1, Christian Fuanani 3-1. Apollo'69-Duiveland 1-2 (0-0). Frank de Bruin 1-0, Ronald Zwager 1-1 en 1-2. Aanvaller helpt Oostkapelle aan fraaie zege. door Jan Dagevos ARNEMUIDEN - Arjen Pattenier is te rug op de voetbalvelden. Arnemui den weet er na zaterdag alles van. De voetballer van Oostkapelle leid de zijn ploeg naar de winst. Patte nier schoot tweemaal raak en had ook in de derde treffer een klein aandeel: 1-3. De voetbalcarrière van Pattenier kreeg vorig seizoen een flinke op doffer. De 24-jarige middenvelder liep gescheurde kruisbanden op en was acht maanden uit de roula tie. De voorbije zomer pakte hij de draad echter weer op. Terwijl zijn ploeggenoten op het strand lagen, werkte Pattenier zich samen met assistent-trainer Hans Burgs in het zweet en werkte hij aan zijn ren tree. De inspanningen blijken niet voor niets te zijn geweest. Patte nier oogt fitter dan ooit en blaast zijn partijtjes weer mee. „Ik heb nergens meer last van", vertelde hij zaterdag. Pattenier begon dit seizoen als ver dedigende middenvelder, werd daarna aanvallende middenvelder en is nu sinds drie weken het aan speelpunt voorin. Toeval of niet: Oostkapelle is sindsdien aan een opmars bezig in de tweede klasse. Nieuwdorp en Dinteloord werden verslagen. Zaterdag volgde een sen sationele zege op Arnemuiden. „We speelden voor de derde keer in dezelfde samenstelling", was de verklaring van de man van de wed strijd. „Verder zijn we bereid om voor elkaar te werken. We hebben een hechte groep, allemaal jon gens uit het dorp. Elke training staan er 20 jongens op het veld." Het plezier straalde er zaterdag vanaf Daarnaast oogde het spel van Oostkapelle bij vlagen frivool. Bovendien had de ploeg in Arjen Pattenier en Maarten van Malde- gem twee prima aanspeelpunten voorin. „En we hadden geluk dat Arnemuiden het in de beginfase niet afmaakte", was Pattenier rea listisch. De thuisploeg kreeg in de eerste 20 minuten drie prachtige kansen, maar Corné van Belzen, Marinus Baas en Leon van Belzen kregen de bal er niet in. Ook al omdat Oostkapelle-doelman Matthijs van Arjen Pattenier is een plaaggeest voor Arnemuiden. De spits van Oostkapelle maakt in de derby twee treffers en leidt zijn ploeg naar de overwinning: 1-3. Wageningen een puike partij keep te. Net na rust kreeg Marinus Baas nogmaals de mogelijkheid om voor Arnemuiden de ban te bre ken, maar ook nu faalde hij. Hier na nam Oostkapelle de regie in handen. De ploeg sloeg in vier mi nuten toe. Arjen Pattenier schoot zowel in de 64e als 68e minuut raak. Aan de tweede treffer ging een overtreding vooraf, maar dat ontging de arbiter. Arnemuiden was aangeslagen, kwam via Baas in de slotfase nog terug tot 1-2, maar Maarten van Maldegem lood ste Oostkapelle hierna in veilige haven. Arnemuiden-Oostkapelle 1-3 (0-0). 64. Arjen Pattenier 0-1, 68. Arjen Pattenier 0-2, 86. Marinus Baas 1-2, 89. Maarten van Maldegem 1-3. Scheidsrechter: A. Si- monse (Heinkenszand). Gele kaart: Pou- welse, Louwerse, Van Maldegem (Oostka pelle), Marinus Baas (Arnemuiden). Aan tal toeschouwers: 300. GOES - De Noormannen leed in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal puntenverlies in de thuis wedstrijd tegen MZVC. De ploeg kwam in eigen huis niet verder dan ï-i. Voor rust was de thuisclub de bete re ploeg en via Tom Hengst kwam Noormannen ook aan de leiding. In de tweede helft kwam MZVC beter in de wedstrijd te zitten. Uit een vrije trap zorgde Michiel Ridderhof voor de gelijkmaker. Tien minuten voor tijd kreeg Adrie van Belzen een uitgelezen kans om De Noormannen naar de winst te schieten. Vanaf de strafschopstip slaagde hij er echter niet in om te scoren. De Noormannen-MZVC 1-1 (1-0). Tom Hengst 1-0, Michiel Ridderhof 1-1. Speler neemt helft van de productie voor zijn rekening: 8-o. door Ron de Waal MIDDELBURG - Bij de afsluiting van de eerste seizoenshelft heeft Zee landia Middelburg een portie zelf vertrouwen herwonnen. De zon dag-derdeklasser liet gisteren in ei gen huis weinig heel van oppo nent Walcheren: 8-0. Grote man bij Zeelandia Middelburg was Amir Tav, fi' Hij nam vier treffers voor zijn rekening Voor het bezoekende Walcheren werd het een wedstrijd om heel snel te vergeten. En dat terwijl trai ner René van Herpen zijn ploeg vorige week nog flink strijd had zien leveren. „Er was nu totaal geen beleving", concludeerde de geplaagde trainer na afloop te recht. „Laten we dit maar heel snel vergeten." Al vanaf de eerste minuut was het éénrichtingsverkeer van de thuis ploeg, dat hierbij geen strobreed in de weg werd gelegd door Wal cheren. Nadat zich al enkele hache lijke momenten voor het doel van keeper Daniël Brunings hadden af gespeeld, werd de goalie van Wal cheren na een kwartier voor het eerst gepasseerd. Amir Tawfik liep een vrije trap van Alper Ko$ van dichtbij binnen: 1-0. Twee minuten later bereidde Al berto Conde Morgado de tweede goal van Tawfik voor, terwijl na 25 minuten de hattrick compleet was: 3-0. Trainer Van Herpen trachtte met een dubbele wissel het tij enigszins te keren, maar Walcheren raakte steeds verder van het pad af lurriaan Peterson (4-0) en Jerfey Booy (5-0) profi teerden gretig. Na de hervatting liet Zeelandia Middelburg de teugels ruim een kwartier lang vieren. Prompt kreeg Walcl ren via Wouter van Belzen een ede kans op de ere- treffer, m eper Rick Wieg- mans van ploeg wilde hier niet aan i en. Ook Vincent de Rijke later geen kans om de M se keeper te pas seren. Walcli in de derde klasse van het cr.dagvoetbal geen par tij voor Zeelandia Middelburg. De ploeg verliest met maar liefst 8-0. Toen de thuisploeg weer wat meer ging aandringen, was het een koud kunstje om de score verder op te voeren. Invaller Bestoun Awrahman kopte een voorzet van Alper Ko^ binnen (6-0), waarna Amir Tawfik met zijn vierde tref fer nog meer zout in de Walcherse wonden strooide: 7-0. Met wat meer precisie had er zelfs een over winning met dubbele cijfers inge zeten voor de thuisploeg. De teller stokte echter bij 8-0. Jerfey Booy was de laatste doelpuntenmaker. Zeelandia Middelburg-Walcheren 8-0 (5-0). 15. Amir Tawfik 1 -0, 17. Amir Taw fik 2-0, 25. Amir Tawfik 3-0, 37. Jurriaan Peterson 4-0, 39. Jerfey Booy 5-0, 67. Be stoun Awrahman 6-0, 79. Amir Tawfik 7-0, 84. Jerfey Booy 8-0. Scheidsrechter: B. J. van Ostaijen (Sprundel). Aantal toe schouwers: 250. Arnemuiden-middenvelder Jarco Siereveld (links) snelt langs Frank Dekker van Oostkapelle. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48