Titel te hoog gegrepen in Hoek Kloetinge kampt met vertrouwenscrisis m w Formatie mist vernuft en kwaliteit in duel met Kozakken Boys. door Barry van der Hooft HOEK - Sinds zijn entree in Hoek heeft Willem Leushuis nog niet zijn stempel op het elftal van de za terdag-hoofdklasser kunnen druk ken. Na een teleurstellend gelijk spel bij LRC (1-1) en een moeiza me zege op Nunspeet (1-0), volgde zaterdag de eerste nederlaag onder zijn bewind. Op eigen veld ging Hoek na een zwakke vertoning on deruit tegen Kozakken Boys: 1-2. Het duel met de opponent uit Werkendam maakte vooral duide lijk dat Hoek in kwalitatief opzicht een te smalle selectie heeft. Zet de spelersgroep af tegen die van de concurrenten Sparta Nijkerk, Spa kenburg en IJssel meer vogels en het is duidelijk dat een plek rond de vierde, vijfde plek het voor naamste streven moet zijn. Zater dag ontbraken de geblesseerden Ferry Alfons en Sunday Patrick Okoro en begon een andere aanval ler, John Schot, op de bank omdat hij de hele week niet getraind had. De spoeling voorin werd daardoor heel erg dun en dat kan Hoek niet opvangen. Leushuis posteerde Bert den Hamer naast centrum spits Sam Ysebaert en liet Mare de Haas, die normaliter in het tweede elftal speelt, vanaf links komen. Hoek kon daardoor nauwelijks een vuist maken, ook doordat de ploeg op het middenveld op tac tisch gebied te kijk werd gezet. Het kon geen antwoord vinden op de constante druk die de bezoekers op Gideon Imagbudu, Thomas Ra- gut en Ramazan Kesikbas zetten. Dat resulteerde in een tegentreffer (Leo Koswal, 0-1) en een snelle wissel van Kesikbas, die een half uur lang ruzie had met de bal. „In de eerste helft hebben we het tac tisch niet goed gedaan", analyseer de Leushuis. „Ze gaven ons het initiatief, om vervolgens heel snel druk te zet ten. Dan moet je het middenveld overslaan, maar wij willen op zul ke momenten veel te veel voetbal len. Dat gaat niet tegen een agres- Honderdste nederlaag Trainer Diederik Hiensch volg de het duel met Bennekom van achter de reclameborden. Hij was geschorst na zijn rode kaart tegen Spakenburg. Kloetinge leed zijn honderdste nederlaag met Hiensch als hoofdverantwoordelijke. Hij leidde Kloetinge in 275 duels. Kloetinge speelde voor de ze vende keer in Bennekom. De ploeg won er nog nooit: vijf keer verlies, twee keer gelijk. Kloetinge heeft al 413 minuten niet gescoord, een clubrecord. Het laatste doelpunt maakte Regilio Pinas op 13 oktober. Bennekoms matchwinnaar Den nis van Meegdenburg heeft al 23 keer gescoord tegen een Zeeuwse hoofdklasser: tien keer tegen zowel Kloetinge als Hoek, drie keer tegen Oostka- pelle. Kloetinge oefent morgenavond tegen het Borsels Elftal. De wedstrijd begint om 19.30 op het veld van Lewedorpse Boys. sieve tegenstander. Dan moet je slim zijn en het probleem bij Ko zakken Boys leggen." Dat gebeurde niet en daardoor raakte Hoek vooral voor rust ge frustreerd. Spelers begonnen el kaar verwijten te maken en erger den zich aan de felle speelwijze van Kozakken Boys. De toon werd wat dat betreft al in de eerste an derhalve minuut gezet. Na tien se conden speelde ex-prof Koswal linksback Maarten van Rosevelt door de benen en even later gooi de Thijs Binnerts er een harde tackle uit in een duel met Den Ha mer. Hoofdklasser verliest voor vierde keer op rij en scoort weer niet. door Rudy Boogert bennekom - Vér in blessuretijd had Niels Kole zaterdag de gelijk maker van Kloetinge op zijn hoofd. Met een uitschuifarm hield de doelman van tegenstander Ben nekom de t-o-voorsprong voor zijn ploeg echter vast. Daardoor verloor Kloetinge voor de vierde keer op rij, heeft het al bijna zeven uur niet gescoord en zakte het naar een degradatieplaats. Kloetinge kampt met een vertrou wenscrisis, erkende ook trainer Diederik Hiensch. De spelers dur ven nauwelijks te voetballen. Een simpele inspeelpass wordt met lood in de schoenen gegeven. Ze ker als een tegenstander - zoals Bennekom - al heel vroeg druk zet. Door het veelvuldige balver lies kwam daardoor zaterdag niks De voormalig Hoek-speler, die sa men met Niels Dominicus in de basis startte, gaf later toe dat het een onbezonnen actie was. „Ik wil de me bewijzen en meteen fel be ginnen", zei Binnerts. „Ik heb wel meteen mijn excuses aangeboden aan Bert den Hamer." De Middel burger groeide daarna wel uit tot één van de betere spelers bij Ko zakken Boys. Zijn ploeg kwam Hoek verliest in de hoofdklasse B op eigen veld met 1-2 van Kozak ken Boys. Ex-Hoek-speler Thijs Binnerts was één van de uitblin kers bij de ploeg uit Werkendam. terecht van opbouwen. In dat ver band plaatste Hiensch na afloop een pijnlijke constatering. „Als het niet gaat zoals we vooraf hebben besproken, moeten spelers antici peren, ze moeten zelf situaties le zen. Dat kun je iemand niet leren, dat is een gevoel." Met andere woorden: sommige spelers van Kloetinge kunnen een wedstrijd onvoldoende 'lezen'. Omdat Bennekom niet veel beter was dan Kloetinge, ontstond een heel matige wedstrijd. Bemoedi gend voor Kloetinge was, dat het in tegenstelling tot voorgaande we ken weer 's een handvol kansen creëerde. In het verlengde van de voorgaande weken werden die ove rigens weer keurig gemist. Na tien invalbeurten op rij kreeg Robin de Pagter zaterdag een basis plaats toebedeeld in de spits bij Kloetinge. De Zeeuws topscorer van vorig jaar (in dienst van GPC Vlissingen) toonde zijn doelge richtheid, maar zijn balbehande- nauwelijks in de problemen en be sliste het duel tien minuten voor tijd via een treffer van Imdat Sol- maz. Met een prachtige vrije trap bepaalde Sam Ysebaert ver in bles suretijd de eindstand nog wel op r-2. Het doelpunt kwam echter te laat om nog op jacht te gaan naar een onverdiende gelijkmaker. „Dit was wel een heel leerzame wed strijd", zei Leushuis later. „Ook voor de spelers. Dat we volgende week meteen de afgelaste wed strijd tegen Geinoord moeten inha len, is in dat opzicht ook wel goed. Dan kunnen we laten zien hoe het wel moet." ling is nog 'minimaal' zoals Hiensch het verwoordde. „Om be ter te worden zullen we hem op dit niveau moeten laten spelen." Drie keer speelde De Pagter een hoofdrol. Halverwege de eerste helft zette hij Regilio Pinas met een steekbal voor de keeper, maar Pinas kwam een neuslengte te kort. Na een uur kwam De Pagter oog in oog met de Benne- 'Ze moeten zelf situaties lezen. Dat kun je iemand niet leren, dat is een gevoel' kom-doelman, maar deze redde met zijn benen. En vlak voor tijd trapte hij een vrije trap net over het doel. Tel daarbij een kopbal van Pinas, een hard schot van Pinas en de kopbal in blessuretijd van Niels Ko le en Kloetinge kreeg al meer doel kansen dan de afgelopen duels. rJ pzc Maandag 19 november 2007 31 Karakteristieken Hoek-Kozakken Boys 1-2 (0-1). 21. Leo Koswal 0-1,80. Imdat Solmaz 0-2, 90+8. Sam Ysebaert 1-2. Scheidsrechter: L. Looije ('s-Gravenzande). Ge le kaart: Pieter de Munnik, Sam Ysebaert (beiden Hoek), Thijs Binnerts, Imdat Solmaz en Le- roy Boonstoppel (allen Kozak ken Boys). Aantal toeschou wers: 800. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut, Ramazan Kesikbas (29. Mama- douba Gueye), Gideon Imagbu du (75. Djamel Buyse); Bert den Hamer, Sam Ysebaert en Mare de Haas (60. John Schot). Bennekom-Kloetinge 1-0 (0-0). 71. Dennis van Meegden burg 1-0. Scheidsrechter: W.D. Jansen (Zwolle). Gele kaart: Bas Dreef, Ruben de Goede, Ar- naud Weideman, Gökhan Yil- maz (allen Bennekom), Erwin van der Woerdt, Joffrey Geldof, Jaap Esser, Corné Schilperoort, André Siereveld, Arjan van der Smissen (allen Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smis sen, Joffrey Geldof; Jaap Esser (46. Etiënne Mallie), Corné Schilperoort (77. Bésar Xhox- haj), Niels Kole; Daan Esser, Ro bin de Pagter en Regilio Pinas. 21e keer tegen Boys Hoek speelde zaterdag voor de 21 e keer tegen Kozakken Boys. Tegen geen enkele club speelde Hoek vaker in de hoofdklasse. duels tegenstander 21 Kozakken Boys 20 Kloetinge 19 Dovo 17 GVW 17 Bennekom 16 Achilles Veen 16 FC Lisse 16 Quick Boys 16 Noordwijk PZC Donja Odijk bron Rudy Boogert Daartegenover stonden echter evenveel kansen voor Bennekom, die door doelman Jaco van der Schee of met kunst- en vliegwerk werden verijdeld. Behalve die in de 71e minuut. Den nis van Meegdenburg passeerde Arjan van der Smissen en schoot de bal laag langs Van der Schee. Het was Van Meegdenburgs 23e goal tegen een Zeeuwse hoofdklas ser. Kloetinge vond dat de bal even daarvoor over de zijlijn was geweest, maar dat protest was meer onmacht dan onrecht. Door de vrije val is Kloetinge in de hoofdklasse B nu de ploeg met de meeste verliespunten. Wedstrij den tegen IJsselmeervogels en Hoek liggen in het verschiet en na de zes gele kaarten van zaterdag is de kaartenlast gezien de smalle se lectie ronduit zorgwekkend. Heeft Hiensch nog een truc in zijn mouw om het tij te keren? „Nee, want dan had ik die al lang ge bruikt." De luchtmacht van Hoek zocht zaterdag in de slotfase de aanval tegen Kozakken Boys. Tussen de Werkendamse verdedigers zoeken (vlnr) Gideon Imagbudu, Giovanni Siereveld en Sam Ysebaert het doel. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47