Lornah Kiplagat heeft een slechte dag Sport Veldhuis snelt richting Peking Strijd tegen doping strenger en strenger Lornah Kiplagat (links) en Bizunesh Bekele uit Ethiopië strijden om de zege in de Zevenheuvelenloop. foto Olaf Kraak/ANP 30 Maandag 19 november 2007 PZC GerecbtsDeurwaardersKantoor j Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 09-11-2007 blijkt, dat t.v.v. Sungu Kinkela, wonende te Middelburg, aan BIENVENU P0TELE BEFALI, geboren 14-03- 1960. zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de rechtbank te Middelburg d d 31-10-2007 waarbij (onder meer) de echtscheiding is uitgesproken in het tussen partijen gesloten huwelijk. Genoemde Bienvenu Potele Befali kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 j 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Toch nog hoofdprijs voor Kiplagat NIJMEGEN - Lornah Kiplagat greep in Nijmegen naast de zege maar werd toch verrast met een eervolle prijs. Ze kreeg de gouden hard loopschoen van de AIMS. Meer dan 230 racedirecteuren van mara thons en wegwedstrijden uit tach tig landen zijn aangesloten bij de ze associatie. Zij waardeerden met het kleinood de hardloopprestaties van Kiplagat in het jaar 2006. Sjaak Luteijn is snelste vijftigplusser NIJMEGEN - Sjaak Luteijn heeft gis teren de Zevenheuvelenloop in de categorie Mannenso gewonnen. De atleet uit Oostburg legde de 15 kilometer af in 52.47 en was daar mee de nummer twee Paul Barn- hoorn liefst 1 minuut en 21 secon de voor. Met deze tijd verbeterde Luteijn het Zeeuws record op de 15 kilometer, dat sinds 2005 met 53.05 in handen was van Schouwe- naar Jan Zuidweg. Derksen vijftiende na knappe slotronde HONGKONG - Golfer Robert-Jan Derksen is na een goede slotronde als vijftiende geëindigd in de Hongkong Open. Hij sloot af na 65 slagen. Dat deed alleen de Thai Thongchai Jaidee, tweede in de eindstand, hem na. Derksen verbeterde zich spectacu lair' hij was de vierde en laatste ronde begonnen als 46e. Het toernooi van de Europese Tour werd gewonnen door de Spanjaard Miguel Angel Jimenez. GerechtsDeunvaardercKantoor j Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 09-11-2007 blijkt, dat t.v.v. Samira Maniari. wonende te Krabbendijke, aan Abdellah Maniari, geboren 12-12-1967, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding (subsi diair scheiding van tafel en bed), van 23- 10-2007 met aanzegging dat uiterlijk 27- 02-2008 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de recht bank te Middelburg. Genoemde A. Maniari kan een afschrift van dit exploot met bijla ge verkrijgen op één van onderstaande adressen: Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Atlete grijpt naast record en naast zege Zevenheuvelenloop. door Harry Arts NIJMEGEN - De wereldrecords wa ren min of meer besteld, maar de organisatie van de 24ste Zevenheu velenloop kan de ton aan bonus- geld in de knip houden voor de ju bileumeditie van 2008. Bij de mannen kwam winnaar Si- leshi Sihine met zijn eindtijd van 42 minuten en 24 seconden giste ren bijna een minuut tekort om de topprestatie van Felix Limo uit 2001 uit de boeken te schrappen. En bij de vrouwen bleef Lornah Ki plagat met 47.37 eveneens ver ver- MADRID - Met uitgebreide regelge ving en een nieuwe voorzitter sloot de wereld anti-dopingautori- teit Wada zijn derde congres af. Op het derde Wada-congres werd duidelijk dat de strijd tegen do ping alleen maar veelomvattender zal worden en daarmee een steeds grotere invloed zal hebben op het dagelijks leven van de topsporter. En dat binnen de gelederen van Wada en de olympische beweging geen ruimte is voor een kritische noot over het beleid. Strenger straffen en 'zero-toleran- ce'-beleid passen helemaal in de tijdgeest. Onder de nieuw gekozen Wada-president John Fahey zal de ingeslagen koers niet veranderen. „We hebben nieuwe wapens in de vorm van een nieuwe code. Dit is een gevecht dat we moeten win nen", aldus de Australische ex-poli ticus nadat hij - ondanks tegen stand van Europa - gekozen was. wijderd van de mondiale toptijd van de Japanse Kayoko Fukushi. De atlete uit Groet greep in Nijme gen zelfs naast de eindzege. In een ziedende eindsprint bleef de Ethio pische Bizunesh Bekele haar een tel voor. Kiplagat, al drie jaar ongeslagen op de weg, accepteerde de dubbele ne derlaag gelaten. „Ik hou niet van verliezen, maar je kunt nu een maal niet altijd de beste zijn. In de eerste paar honderd meter had ik veel last van mannelijke lopers. Daardoor kostte het moeite om mijn ritme te vinden. Maar dat was niet de reden dat ik geen we reldrecord liep. Ik zat vanaf het be gin niet goed in de wedstrijd. Het was gewoon niet mijn dag." Zwemster verbetert in Berlijn een wereld- en een Europees record. BERLIJN - Marleen Veldhuis heeft als eerste Nederlandse medaille kandidaat van de Nederlandse zwembond (KNZB) laten zien dat ze naar de Olympische Spelen van Peking toesnelt. Ze verbeterde tijdens wereldbeker wedstrijden in het 25-meterbad van Berlijn het wereldrecord op de 50 vrij tot 23,58 en scherpte boven dien de Europese toptijd op de dubbele afstand aan tot 52,14. Inge de Bruijn deed in de aanloop naar Sydney 2000 op vergelijkbare ma nier van zich spreken. De prestatie van de 28-jarige TWentse zwemster van PSV op de 50 vrij was de beste van het toer nooi. Veldhuis, getraind en ge coacht door kampioenenmaker lac- co Verhaeren, won overtuigend het duel der 'formidabele oudjes'. Ze bleef de Amerikaanse Dara Tor- Net als de andere deelnemers klaagde de geboren Keniaanse over de weersomstandigheden. Hoewel er voor het eerst sinds ve le jaren een waterig zonnetje scheen over de in herfsttinten uit- 'lk hou niet van verliezen maar je kunt nu eenmaal niet altijd de beste zijn' gedoste route, was het aan de kou- de kant. Maar de meeste last had den de lopers van de wind die hen vooral in de eerste helft van de ra ce in het gezicht blies. „Als je een wereldrecord wil lopen, moet alles kloppen", aldus Kiplagat. „Dat was res (40) en de Zweedse Thérèse Alshammar (30) duidelijk voor. Veldhuis was in de finale redelijk weg. Tussen de reactie op het start schot en het loskomen van het blok zat 0,77, degelijk maar niet ge weldig. „Dat bewijst dat er nog rek in zit", reageerde Verhaeren. „Nor maal ligt ze meteen voor of ten minste gelijk. Marleen zei zelf dat ze scheef in het water kwam. Dus dat kan beter. Maar daarna zwom ze wel een heel erg goede race, met een prima keerpunt." Veldhuis, die pas na haar 20e se rieus aan hardzwemmen de voor keur gaf boven waterpolo, keerde nog ongeveer gelijktijdig, maar liet de concurrentie op de terugweg achter. Ze kon in de slotfase ver snellen en knalde na 23,58 secon den tegen de kant, een honderdste Marleen Veldhuis verbetert in Berlijn twee records. Ze scherpt het wereldrecord op de 50m vrij en het Europees record op de 100m vrij aan. vandaag niet het geval. Er stond eenvoudig te veel wind." Sileshi Sihine, de winnaar van het zilver op de 10.000 meter bij de Olympische Spelen van Athene, liet het gisteren niet op een sprint aankomen. De 'eeuwige tweede', die in 2004 in Nijmegen naast het wereldrecord greep doordat hij een reclamespandoek aanzag voor de finish, plaatste na iets meer dan tien kilometer zijn beslissende aan val. Landgenoot Eshetu Wendimu moest lossen al hield hij de schade beperkt tot twaalf seconden op de eindstreep. De gedachte aan een toptijd had Sihine toen allang uit zijn hoofd gezet. „De wind waaide te hard. Bovendien kreeg ik last van mijn rug." eerder dan de Alshammar in maart 2000 in Athene. Verhaeren kon in het Berliner Sportforum ook nog de 'tewaterla ting' van een andere vedette vie ren, Inge Dekker. De Friezin won opnieuw de 100 vlinder, nu in 56,88, sneller dan vorig jaar in Hel sinki (pr 56,99) en eerder deze week in Stockholm (57,10). Het Ne derlands record van Inge de Bruijn (56,61 in het olympische 50-meter- bad van Sydney) is nu echt bin nen bereik. „Een keurige race", vond Verhae ren. „Voor haar doen eindelijk ook soepel. De tweede 50 meter in 30,2, dat begint erop te lijken." Op de 50 vlinder (niet-olympisch) werd ze verslagen door Alsham mar. Deze zag haar aanval op het wereldrecord van Anna-Karin Kammerling (25,33) mislukken: 25,47- Met 25,72 kon Dekker nog geen streep halen door de naam van Inge de Bruijn, die in 2000 in Sheffield 25,64 zwom in een 50-meterbad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46