Oranje beloond voor wanprestatie Stevens volgend seizoen bij PSV Mastertitel voor De Bruijn mooier dan wereldtitel ilf<# Sven Kramer over schrijdt ondenkbare grenzen in Calgary Maandag 19 november 2007 Tip? sport@pzc.nl Hoek verliest en laat koploper hoofdklasse verder uitlopen Wesley Sneijder ontdoet zich van zijn tegenstander en (et een aanval op voor Oranje. foto Peter de Jong/AP Nederlands elftal wint van Luxemburg (1-0) met haperend systeem. door Dick Sintenie ROTTERDAM - Het Nederlands elf tal is gekwalificeerd voor het EK en het 4-3-3 systeem is niet langer heilig. Bondscoach Marco van Bas ten geeft gehoor aan de wensen die er leven in de selectie en gunt zijn spelers meer vrijheid. Maar een idee zat er tegen Luxemburg (1-0 winst) nog altijd niet achter. De coach borduurde zaterdag ver der op de speelwijze zoals hij die in de vorige interland tegen Slove- Dick Advocaat bezwijkt voor geld van Zenit MOSKOU - De Australische voetbal hond FFA zint op juridische stap pen nu Dick Advocaat alsnog is be zweken voor het grote geld van Ze nit Sint-Petersburg. De Hagenaar wil trainer blijven in Rusland on danks een eerder akkoord met Au stralië. Omdat er sprake zou zijn van contractbreuk, is de bond in gesprek met juristen. Jürgen Klins- mann is nu kandidaat. nië (2-0 zege) hanteerde, met twee spelers in de punt van de aanval. Nu waren dat twee échte centrum spitsen: Danny Koevermans en Ruud van Nistelrooij. Het kwam zaterdag welgeteld tot één haarscaerpe voorzet van de flanken, van de voet van een spe ler die bij toeval op de linkervleu gel terecht was gekomen: Wesley Sneijder. Koevermans schatte de assist op waarde: 1-0. Oranje was in een ander jasje ge stoken, maar de ploeg stuitte op dezelfde problemen. Sneijder liet zich veelvuldig terugzakken om de bal op te halen, maar dat ging weer ten kc ste van de aanvallende Oranje laat drie spelers thuis voor slotduel ROTTERDAM - Edwin van der Sar, Ruud van Nistelrooij en Clarence Seedorf missen woensdag de uit wedstrijd van het Nederlands elf tal tegen Wit-Rusland. Van Nistelrooij is geblesseerd (hamstring), Van der Sar en See dorf krijgen permissie zich op hun club te richten. Oranje vertrekt morgen met negentien spelers naar Minsk. impulsen die hij in zijn huidige vorm aan elk elftal kan geven. Bui ten zijn assist op Koevermans zet te de middenvelder van Real Ma drid ook Van Nistelrooij vrij voor keeper lonathan Joubert, maar die hield de spits met zijn benen van scoren af. Na rust verving Dirk Kuijt de ge blesseerde Van Nistelrooij. Zijn in breng bleef beperkt tot een slim me actie aan de linkerkant en een Het Nederlands elftal is onder bondscoach Marco van Basten geplaatst voor het EK. De 1-O-winst op Luxemburg volstaat in een zwak duel. EINDHOVEN - Huub Stevens wordt met ingang van het komend sei zoen trainer bij PSV. De 53-jarige Limburger heeft gisteren besloten zijn aflopende contract bij de Duit se topclub Hamburger SV niet te verlengen en in te gaan op een aan bod uit Eindhoven. PSV zal van middag tijdens een persconferen tie officieel bekendmaken dat hij een contract tekent tot 2010. Tot de komst van Stevens legt PSV lage voorzet op Van der Vaart. Zijn inzet was ook een prooi voor Jou bert. Nederland viel wel veel aan, maar meestal zonder idee. Er werd voor al uit de tweede lijn op doel ge schoten, of uit een te moeilijke hoek. Het gebrek aan slagvaardig heid en besluiteloosheid werd nog bijna fataal. In de laatste minuten stonden Sébastien Remy en Al- phonse Leweck plotseling oog in oog met Edwin van der Sar, die het schot van Remy met zijn arm keerde en opgelucht adem haalde toen Leweck de bal op vijf meter van het doel nog niet eens half raakte. de technische leiding in handen van twee interim-trainers. Jan Wouters staat voorlopig aan het roer, waarna uiterlijk per 2 januari Sef Vergoossen voor een halfjaar wordt aangesteld. Voor Stevens gaat een langgekoes terde wens in vervulling. Hij was van 1975 tot 1993 al actief bij PSV, eerst elf jaar als speler en daarna als jeugdtrainer, assistent-trainer en hoofd opleidingen. Jean Paul de Bruijn door Frits Bakker GOES - Voor zijn eigen Goese pu bliek, in een roes van emotie werd Jean Paul de Bruijn zaterdag ge kroond tot kampioen van Neder land in het driebanden. De 42-jari- ge Hulstenaar versloeg op de slot dag eerst Dick Jaspers met 3-1 en won daarna de finale van Jean van Erp (3-1). De eindzege in de Masters voelde als een bekroning op zijn carrière. „Deze overwinning heeft voor mij meer waarde dan mijn wereldtitel en de vijf Europese titels in het bandstoten, omdat driebanden de populairste spelsoort in de wereld is", zei de Zeeuwse topspeler na de huldiging. Voor De Bruijn was het zijn eerste nationale titel in het driebanden. Twee keer eerder verloor hij in de finale van Jaspers, de onttroonde kampioen en recordhouder titels. Het Masterstoernooi werd voor het eerst in Goes gehouden en kreeg op de slotdagen de publieke belangstelling waarop de organisa tie had gehoopt. Dat was vooral te danken aan de glanzende prestatie van Jean Paul de Bruijn. De Hul stenaar speelt in het biljartcen trum De CaramBowl met Delta/Frans Bevers de thuiswed strijden in de eredivisie. Door de zege in de Masters komt De Bruijn op de wereldranglijst weer in de toptwaalf pag 36 en 37: mentale krachttoer Eerste Masterszege De Bruijn Bij zijn tiende deelname heeft driebander Jean Paul de Bruijn zaterdag voor de eerste keer het Masterstoernooi gewonnen. Zijn moyenne kwam voor het eerst ook boven de 1.500 uit. jaar eindstation gem. 1997 laatste 16 0.960 1998 laatste 16 1.054 1999 Masters niet gespeeld 2000 finale 1.302 2001 finale 1.150 2002 kwartfinale 1.091 2003 kwartfinale 1.186 2004 laatste 16 1.134 2005 halve finale 1.393 2006 laatste 16 1.360 2007 winnaar 1.547 PZC Donja Odijk bron Joop van den Oudenhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41