Zeeland Laag water geen Walchers verzet tegen 'uitkleden' ziekenhuis wordt steeds massaler De Vlijt gaat na ruim 100 jaar weg uit Goes Populaire band Ronduit Praise in Zierikzee 16 Maandag 19 november 2007 PZCS Pluis de Struikrovers komen rocken in Big S burch-haamstede - Pluis de Struikrovers, kortweg Peds, treden zaterdag op in Jongerencentrum Big S in Burgh-Haamstede. Peds maakt herkenbare muziek met een rockrandje, van ZZ-Top tot ABBA. De groep bestaat uit drummer Harm-Jan Bloem, gitaris ten Robbie van der Vaart en Andreas Smits en zanger Arjo Mie- dema. Het concert begint om 20 uur. Toe gang 3 euro. Boze klant slaat drie fietsverkopers neer oude-tonge - Een 37-jarige klant van een fietsenzaak in Oude-Ton- ge liet vrijdagavond duidelijk mer ken dat hij niet blij was met een mankement aan zijn scooter. Hij sloeg in op de eigenaar, zijn zoon en een 16-jarige medewerker. Die liepen verwondingen aan het ge zicht, duizeligheid en hoofdpijn op. Directeur ziekenhuis: CDA moet niet doen aan stemmingmakerij. door Henk Postma meliskerke - Wordt het Zieken huis Walcheren straks gestript tot veredelde EHBO-post? „Stemming makerij", probeerde ziekenhuisdi recteur R. Zomer dat soort gelui den zaterdagmiddag de kop in te drukken. Dat lukte hem niet. Steeds opnieuw wierpen veront ruste Walchenaren het beeld op dat hij hun ziekenhuis tot op het bot aan het uitkleden is. Om Zeeland te helpen aan een 'topziekenhuis' in Goes, wordt Zee- lands dichtbevolkte regio beroofd van goede ziekenhuiszorg. De Wal- cherse bevolking komt daar mas saal tegen in verzet, concluderen de CDA-gemeenteraadsfracties van Middelburg, Veere en Vlissin- Markt kijkt vooruit naar donkere dagen oosterland - De Hervormde Ge meente van Oosterland houdt vrij dag en zaterdag herfstmarkt in de kerk aan het Torenplein. Met de 'donkere dagen' in aan tocht zijn er allerlei dingen te koop om het huis sfeervol aan te kleden. Ook seizoenproducten en boeken ontbreken niet. Voor kin deren is een speelhoek ingericht. De markt is vrijdag van 19 tot 22 uur en zaterdag tussen 10 en 15 uur geopend. Dronken man botst op geparkeerde auto's SOMMELSDIJK - Een 38-jarige auto mobilist uit het Goereese Som- melsdijk heeft zaterdagmiddag een chaos veroorzaakt in zijn dorp. De man reed in beschonken toestand tegen de ene na de andere gepar keerde auto aan. Uiteindelijk wist de politie de man aan te houden. Hij is ingeslo ten. gen. Sinds hun speciale website www.ziekenhuisblijft.nl twee we ken terug in de lucht kwam, heb ben al bijna 5600 Walchenaren kenbaar gemaakt dat ze een vol waardig ziekenhuis eisen, inclusief intensive care faciliteiten. Nog eens 400 inwoners hebben dat schriftelijk kenbaar gemaakt. Daar staan nog geen 90 reacties tegen over van andersdenkenden. Tijdens de speciale bijeenkomst, die de CDA-fracties zaterdag had den belegd in het voormalig zijde museum te Meliskerke, kwam van alle kanten kritiek op de 'louter be drijfskundige' benadering van de ziekenhuisdirectie. De klachten: voor grote delen van Wacheren Via de speciale website van het CDA Walcheren hebben zich al 5600 mensen uitgesproken voor behoud van een volwaardig zie kenhuis voor Walcheren. Ouwerkerk locatie van twee markten tegelijk ouwerkerk - In Ouwerkerk is het komende zaterdag marktdag. Zo wel in de Protestantse kerk als in het dorpshuis vindt er dan ééntje plaats. In de kerk is een traditionele kerst markt. Die in het dorpshuis heeft de vorm van een winter-, curiosa- en hobbymarkt. Daar treedt ook smartlappenkoor De Rodoni's ver schillende keren op. Beide markten zijn te bezoeken tussen 9.30 en t6.oo uur. Drums en piano tijdens concert Muziekschool MlDDELHARNis - Leerlingen van de muziekschool Goeree-Overflakkee houden vrijdag een slagwerk- en pianoconcert. Ze spelen apart, maar ook samen. Voor het nieuwe slagwerkensem ble is dit het eerste optreden. Het concert in gebouw De Noten kraker in Middelharnis begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. geldt straks dat ambulances het la ten afweten, voor minderbedeel den wordt ziekenhuisbezoek onbe taalbaar, mensen zonder auto wor den afgeschreven en vakantiegan gers mijden de Walcherse kust. Dus als het echt niet anders kan, sluit dan de ziekenhuizen van Goes en Vlissingen en bouw een nieuw topziekenhuis bij Arnemui- den. Maar onderschat niet de drang van het Goese ziekenhuis om alleen naar zichzelf toe te reke nen, waarschuwde oud-chirurg A. Vos. Volgens hem wil Goes een opleidingsziekenhuis, en eet het Vlissingen daarvoor leeg. Directeur R. Zomer van het Zie kenhuis Walcheren ging niet diep op de kwestie in. Behalve dat hij een vergelijking maakte met een supermarkt. „De mensen gaan ook liever naar de Albert Heijn XL dan naar een buurtsuper in hun ei gen dorp." Honderden mensen heten Goedheiligman welkom in Burghsluis. door Martijn de Koning burghsluis - Ouders die zaterdag wat aan de late kant met hun kin deren bij de haven van Burghsluis arriveerden om de Sint te begroe ten, werden daar flink voor ge straft. De drukte was zo groot, dat de auto een heel eind van de kade neergezet moest worden. En als dan op datzelfde moment de boot van de Sint al luid toeterend in zicht komt, leg dan nog maar eens aan je kind uit dat hij zijn veters moet strikken, bij je in de buurt moet blijven én dient op te passen dat hij niet in het water valt. Want druk, dat was het. Vele hon derden grote en kleine mensen wa ren naar Burghsluis gekomen om de Sint welkom heten. Het was er dan ook prima weer voor ('nog be ter dan in Spanje', zou de Sint even later zeggen). Hoewel de toeter van de Peper noot, zoals de sleepboot van de Sint heet, op de kade al snel te ho ren is, klinkt de stem van de Sint er nóg eerder. Aan boord zit name lijk een Sintreporter. Die doet live verslag van wat er onderweg ge beurt en laat af en toe ook de goed heiligman aan het woord. Ook Sin terklaas gaat met z'n tijd mee. Even later, wanneer de Sint op het dek en de Pieten in de mast al dui delijk herkenbaar zijn, breekt er wat paniek uit in de wachtende meute. De Pepernoot, die bijna heeft aangelegd, vaart opeens weer achteruit, weg van de kinderen. Het zwaaien van de Pieten lijkt op eens een afscheid. Op de kant lijkt niet iedereen ver baasd. „Je bent vast niet lief ge noeg geweest", merkt een papa droog op tegen zijn zevenjarige dochtertje. Dat blijkt gelukkig niet de reden. Het lage water dwingt de Pepernoot om een stukje terug, in een dieper deel van de haven, aan te leggen. De laatkomers, nog steeds onderweg naar de kade, hebben geluk: Sint betreedt vlak voor hun neus het Schouwse land. Rennend leggen de Pieten het laat ste stukje af De Sint kiest voor comfort en kruipt in een auto. Een minuutje later staat hij tussen de enthousiaste jeugd. Die wil mas saal een handje van de Goedheilig man. Sommigen hebben zelfs een tekening voor hem gemaakt. Sint geniet van de aandacht, hoe*^ wel hij door alle drukte maar moei-' zaam vooruit komt. De kinderen vervelen zich echter niet. Daar zor gen de Pieten wel voor. De zakjes van de kids, speciaal meégenomen 'Je bent vast niet lief genoeg geweest', zegt een papa als de boot opeens terugvaart om pepernoten te verzamelen, vul len zich rap. 'Hamsteren!', lijken ze te denken. Terecht natuurlijk. Het duurt misschien wel een jaar voor ze weer de kans krijgen. Sint wordt tenslotte uitgenodigd plaats te nemen in een bus om een rit door Burgh-Haamstede te maken. En daarna mag hij naar een 'vette party' in het dorpshuis. Dat wordt weer een lange dag, weet de Goedheiligman. Hij is die dag immers al in Zonnemaire ge weest. En hij moet ook nog naar Zierikzee én Brouwershaven, be seft hij wanneer hij de bus instapt. Maar daar kan hij niet te lang over nadenken. De plicht roept, en de kinderen ook. „Dag Sinterklaas!" Sinterklaasweetjes Op 5 december je schoen zet ten deden ze al in de vijftien de eeuw. Niet onder de schoor steen, maar in de kerk. Rijke mensen staken er wat in, de op brengst ging naar de armen. Het enorme aantal Zwarte Pie ten hebben we te danken aan... Canadezen! Tot de Tweede Wereldoorlog had Sint maar één Zwarte Piet bij zich. Na de bevrijding hielpen Canadese soldaten met het organiseren van het eerste na-oorlogse Sin terklaasfeest. Zij vonden het veel leuker als er een heleboel Zwarte Pieten zouden zijn. Beddenzaak mist parkeerruimte en moet met trend mee. door Harmen van der Werf goes - Op winkelgebied wacht Goes en omstreken een aderlating. De Vlijt Bedden, een zaak met een historie die teruggaat tot 1896, ver ruilt de stad voor woon- en interi eurcentrum Binnenuit in Hein- kenszand. Het tekort aan parkeer gelegenheid in het centrum van Goes is een drijfveer, maar er is meer. Mirjam Witkam, eigenaresse van de winkel met haar jongste broer Mark, maakt van haar hart geen moordkuil. „Goes had net als Mid delburg al veel eerder in parkeerga rages moeten investeren." Voor de duidelijkheid, ze heeft ook goede ervaringen met de gemeente Goes. „Op de Beestenmarkt, waren vorig jaar doordeweeks bijna geen vrije parkeerplaatsen meer, omdat men sen er de hele dag hun auto zet ten. Ik ben gaan praten met wet houder Dieleman. Snel daarna zijn er plaatsen gekomen voor kortpar- keerders." Het gebaar van goede wil heeft De Vlijt Bedden er niet van weerhou den thuishaven Goes te verlaten. „Ook wij moeten met onze tijd mee", verklaart Mirjam. „Alle gro tere meubelzaken zijn uit de bin nenstad verdwenen, zijn bij elkaar gaan zitten op meubelboulevards. Mensen vinden het leuk om daar te winkelen. We kunnen die trend niet keren. We moeten meegaan." Het is niet de eerste keer dat De Vlijt de bakens verzet. Anders had het bedrijf nooit al meer dan een eeuw kunnen volmaken. Over grootvader Gerhard Meijering, een Duitser, is de grondlegger. Hij ont vluchtte - 'net zoals de Brennink- Mede-eigenaresse Mirjam Witkam (links) en werknemer Piero de Kok van De Vlijt Bedden in de zaak aan de Beestenmarkt in Goes, foto Willem Mieras meijers van C8cA' - zijn berooide vaderland en opende in 1896 een winkel in Goes. Mirjam: „Hij ver kocht alles wat met textiel te ma ken had en leverde ook aan dorps winkeliers." Tot in de jaren '70 bleef De Vlijt een algemene textiel winkel. Wie wilde overleven, moest in die tijd specialiseren. „Wij gingen verder in slapen." De Vlijt Bedden is in BinnenUit straks op zijn plek, vindt werkne mer Piero de Kok, in het iets hoge re marksegment dan de Leen Bak kers én 'toch bereikbaar voor men sen met een normaal inkomen'. HQ De Vlijt Bedden, anno 1896, ver- ruilt voorjaar 2008 de Goese Beestenmarkt voor het woon- en interieurcentrum BinnenUit in Heinkenszand. zierikzee - De EO-Ronduit Praise- band komt zaterdag zingen in Zie rikzee. De groep jonge zangers en muzikanten komt voort uit de EO-jongerendag en is ongekend populair onder jong, christelijk pu bliek. De ongecompliceerde, ver nieuwende manier van godsdienst benadering blijkt veel jongeren aan te spreken. Kenmerkend aan de Praiseavonden is de samen zang. De Ronduit Praiseband zingt oude, bekende nummers, maar ook eigen songs. Een deel daarvan staat op de nieuwe cd All of this and more, die sinds enkele weken in de winkel ligt. Bij de eerste sin gle van het album, Kind van God, werd zelfs een videoclip gemaakt. Het concert in sportcentrum On derdak begint om 19.30 uur. Reser veren is verplicht en kan via www.eo.nl/ronduitpraise. De toe gang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38