Zeeland Snel helderheid bij Ecoscope Eten langs de Kaai Tillema is op dreef in WorldSkills SCHOUWEN-DUiVELAND 19 15 16 Megakoor oefent alvast in Dreischor Redders halen kiters van dam Vertraging Van Staalduinen uit Kamperland nieuwe dartheid Maandag 19 november 2007 Honderden mensen op de been bij intocht Sint in Burghsluis Tip? redzzee@pzc.nl DREISCHOR - Er staat wel eens vaker een koor in de Hervorm de Kerk in Dreischor, maar ééntje van tweehonderd mannen en vrouwen is toch wel uniek. Het ging zaterdag dan ook om een samenspel van vier koren en één muziekvereniging, die oefenden om volgende maand beslagen ten ijs te komen. Dan treden VZOS uit Oosterland, het Gospelkoor en Combo Relian ce uit Zwijndrecht en Jongerenkoor Worship en Corazón uit Zoetermeer onder de noemer Promise of Christmas gezamen lijk op in Dreischor (8 december), Zoetermeer (15 december) en Kamperland (22 december). Muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke begeleidt het megakoor dan steeds. foto Dirk-Jan Gjeltema Milieueducatiecentrum wil volgend seizoen een forse stap vooruit doen. door Martijn de Koning renesse - Nog dit jaar valt een be slissing over de toekomst van mi lieueducatiecentrum Ecoscope in Renesse. Het stichtingbestuur in oprichting maakt dan bekend of het centrum permanent verder gaat als stichting. Nu is Ecoscope nog een bv, met de gemeente Schouwen-Duiveland als enige aandeelhouder. Beheerder Jos Catsman kan nog niets zeggen over een eventuele verandering. Maar met haar op merking dat 'het bestuur plannen heeft om er volgend jaar een nieu we schwung aan te geven', lijkt ze te geloven in een toekomst als stichting. Volgens Catsman heeft Ecoscope een goed seizoen achter de rug. „We hebben iets meer bezoekers getrokken dan vorig jaar." Vooral het enthousiasme van de bezoe kers is haar opgevallen. „Mensen zijn zo positief Ook degenen die sceptisch naar binnen gaan, ko men verrast weer naar buiten." Verder blijkt dat steeds meer orga nisaties voor bijeenkomsten voor Ecoscope kiezen vanwege de 'groe ne' uitstraling. „Die vinden het vaak vooral leuk dat we een biolo gisch café hebben", zegt Catsman. De items die Ecoscope aanboort worden steeds meer geaccepteerd, heeft de beheerder gemerkt. „Door de groeiende aandacht voor het milieu zijn wij niet zo'n bui tenbeentje meer. We worden steeds minder gezien als mensen met een opgeheven vingertje." Ze kan zich dan ook niet vinden in recente uitspraken van Groen- Links en Leefbaar Schouwen-Dui veland. Die partijen stellen dat Eco scope geen toekomst heeft. Cats man: „We hebben nooit gezegd dat we zelfstandig onze broek kun- Nog dit jaar wordt duidelijk of Ecoscope verdergaat als stich ting. Op die manier zou het on der meer makkelijker zijn om subsidies binnen te halen. nen ophouden. Er zal altijd geld bij moeten. We willen laagdrempe lig blijven en dus geen hoge toe gangsprijzen vragen." luist als stichting is er in dat op zicht meer mogelijk, denkt Cats man. In die vorm is het wat mak kelijker om subsidies binnen te sle pen. Bovendien krijgt Ecoscope mogelijk meer werk in opdracht van de gemeente. Dat maakt mo menteel een nieuw milieuplan. Al le educatieve onderdelen daaruit komen op het bordje van Ecosco pe en de in hetzelfde gebouw ge vestigde stichting Natuur- en Mi lieu Educatie (NME). Welke en hoeveel taken dat zijn, hangt vol gens wethouder G. Houtekamer (milieu) af van de gemeenteraad. brouwersdam - Aan de zeezijde van de Brouwersdam kwamen za terdag twee kitesurfers in de pro blemen. Ze dreven af van de kust, waarna ze niets anders konden doen dan hun kites loslaten en naar de kop van de blokkendam bij de werkhaven te zwemmen. Reddingsboot De Griend van de post Ouddorp haalde de twee van de dam en bezorgde hen de wegge dreven kites terug. zierikzee - Vijf horecabedrijven in Zierikzee werken op de vrijdagen 23 en 30 november samen in het initiatief 'Eten langs de Kaai'. Na de ontvangst en een drankje in ca fé De Biet (tussen 18.00 en 18.30 uur) nuttigen deelnemers in vier restaurants één gang: Boa Tarde, Maritime, De Banjaard en De Proe- verij. Een paardentram pendelt heen en weer tussen de deelne mende bedrijven. Eten langs de Kaai vond in februa ri ook al eens plaats. Dat was vol gens de organisatie een enorm suc ces. Er waren veel meer inschrij vingen dan plaatsen. De avond kost 55 euro. Daarvoor krijgen deelnemers een aperitiefje met amuse, een viergangenmenu, vier consumpties en tenslotte een bakje koffie. Opgeven kan bij restaurant De Proeverij via 0111-412931 of per email: info@restaurantdeproeverij. nl. zierikzee - De eerste drie wed strijddagen van de WorldSkills in het [apanse Shizuoka zijn prima verlopen voor lohn Tillema. De Zierikzeeënaar doet daar mee aan het onderdeel CAD-tekenen, een soort 'ontwerpen op de compu ter'. „Het loopt lekker", vertelt Tillema via de website www.vakkanjer- wedstrijden.nl. „De eerste twee da gen gingen uitstekend en ook de derde opdracht was niet al te inge wikkeld." Afgelopen nacht stond de vierde en laatste ronde op het program ma. Tillema zei vooraf te hopen dan zijn definitieve slag te kunnen slaan. „Dan staat er echt enginee ring op het programma. Daarin zijn de Europeanen altijd beter dan de Aziaten. Het is ook mijn sterkste punt." De jury gaat vanaf vandaag aan de slag. De uitslag wordt woensdag bekend, waarna de Nederlanse se lectie een dag later terugvliegt naar Nederland. EUW'SE Tip? redactie@pzc.nl Het is een koude, grijze doorde weekse ochtend. In plaats van een handjevol wachtende reizi gers ziet het op het NS-station Kruiningen-Yerseke nu zwart van het volk. Reden: een storing tussen Bergen op Zoom en Roosendaal. Gestrande reizigers zijn met bussen gedropt op het gewoonlijk zo verlaten stationne tje. Tussen al die onfortuinlijke reizigers is een technisch mon teur bezig met een reparatie aan een paaltje. De man wordt be stookt met vragen die hij met een glimlach beantwoordt: „Ik ben niet in dienst van de NS", meldt hij, „maar wat ik u wel kan zeg gen is dit: al gaat de dag nog zo snel de NS vertraagt hem wel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37