probleem voor de Sint Feestje Ap Bongers werd nóg mooier Opleiding voor veelzijdige gidsen In 2009 wordt het rustig in Wilhelminadorp S PZC Maandag 19 november 2007 17 Ook het Sinterklaasfeest gaat met zijn tijd mee. Appie Bongers werd zaterdag in de bloemetjes gezet, foto Dirk-Jan Gjeltema Voorzitter van zieken omroep koninklijk onderscheiden. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Hij wilde zijn dank woordje al beginnen. „Dit had ik nooit...", begon Appie Bongers een beetje verbouwereerd te zeggen, nadat hij net een koninklijke on derscheiding van burgemeester Jack Asselbergs opgespeld had ge kregen. Bongers was echter te vroeg; de burgemeester was hele maal nog niet klaar. „Er hoort ook nog dit speldje bij, hoor", viel As selbergs hem in de rede. „En deze prachtige oorkonde is ook voor jou." Tja, dat kon Bongers ook niet we ten. Lid in de Orde van Oran- je-Nassau wordt je immers maar één keer. De Zierikzeeënaar kreeg de onderscheiding in een stamp volle recreatiezaal van verpleeg huis. Corneliain zijn woonplaats, tijdens de viering van het twintig jarig bestaan van ziekenomroep Nomen Nescio. Het moment en de locatie waren natuurlijk niet toevallig gekozen. Want in die twintig jaar Schou- wen-Duivelandse ziekenradio speelde Bongers een belangrijke rol. En dat doet hij nog steeds, on- 'Gelukkig heb je een grote auto', wees de burgemeester op het Tafeltje-Dekje-werk der meer door het verzorgen van uitzendingen vanuit het vaste honk Cornelia. Bongers begon als technicus en werd al snel secretaris van Nomen Nescio. Sinds 1992 is de man uit Zierikzee voorzitter. Daardoor is hij de hoofdverantwoordelijke voor het beleid en de contacten met donateurs, vrijwilligers, orga nisaties en gemeente. Daarnaast blijft de technische kant trekken: Bongers 'draait' nog regelmatig zelf de programma's aan elkaar. Dat doet hij niet alleen vanuit Cor nelia, maar ook vanaf andere loca ties. De omroep is te ontvangen door bewoners van Cornelia, zorg centra op Schouwen-Duiveland en patiënten in het Oosterscheldezie- kenhuis. De burgemeester wees ook nog op het werk dat Bongers tien jaar deed voor Tafeltje Dekje. Hij bracht maaltijden rond. „Gelukkig heb je een grote auto", lachte Assel bergs, Twee stichtingen op Noord-Beveland slaan de handen ineen. GEERSDIJK - Op Noord-Beveland wordt deze winter een opleiding voor toeristische gidsen gegeven. Twee Noordbevelandse stichtin gen - Akkerleven en Verhalen in het Land - hebben de handen in eengeslagen om dat voor elkaar te krijgen. Op een feestelijke bijeen komst op het landgoed Rijckholt bij Geersdijk wordt vrijdagavond 7 december het startschot voor de gratis cursus gelost. Het 'nieuwe' Noord-Beveland mag een jong eiland zijn, van 1598, het heeft cultuurhistorisch wel wat te bieden. Stichting Verhalen van het Land maakt daar werk van met fietstochten en informatieborden. Stichting Akkerleven richt zich op de andere kanten van Noord-Beve land, op natuur en landbouw, ge bundeld in agrarisch natuurbe heer, met bloemrijke akkerranden en wandelroutes. Verhalen in het Land en Akkerle ven vullen elkaar dus aan. En het is inmiddels ook wel duidelijk dat hun activiteiten aanslaan. Meer gidsen zijn nodig. Verhalen in het Land heeft er nu vier. Met de cur sus wordt gehoopt op zes extra. Voor de begeleiding van groepen wordt een vrijwilligersvergoeding gegeven. De startbijeenkomst in Geersdijk begint vrijdag 7 decem ber om 18.00 uur. Meer informatie via josjedekoning@zeelandnet.nl of 0113-370024. WILHELMINADORP - De inwoners van Wilhelminadorp hebben straks geen last meer van sluipver- keer tussen Goes en de Deltaweg richting Zierikzee. In het najaar van 2008 gaat hun langgekoesterde wens in vervulling. De gemeente Goes begint dan aan de zuidwest kant van het dorp met de aanleg van een randweg. In de loop van 2009 moet de verbinding gereed zijn. In het dorp wordt het straks ongekend rustig. De randweg komt vanaf de West- havendijk aan het Goese havenka naal in een grote boog langs Wil helminadorp te liggen, om het ter rein van het vroegere proefstation voor de fruitteelt heen. Het fiets pad langs de Westhavendijk tus sen Goes en Wilhelminadorp zal vlak voor het dorp de weg krui sen. Mogelijk komt daar een fiets- tunnel; dat ligt aan de grootte van de pot geld die de gemeente Goes straks beschikbaar heeft. Al jaren strijden inwoners van Wil helminadorp voor een andere, vei ligere verbinding. Per dag rijden er bijna 4000 auto's doorheen. Veel Goesenaren komen met de auto door het dorp, omdat dit de kort ste route is van en naar de Delta weg, de weg richting Noord-Beve land en Zierikzee. Sint en Pieten op weg naar Schouwse bodem. Zie ginds komt de sleepboot. De inhoud van de zak is óók heel belangrijk. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33