Grondverzet Perkpolder negatief punt Zeeland Michelangelo de Eerste is opnieuw Prins Carnaval van De Betekoppen Met auto naar Fit-beurs Muzikaal adieu Clauws Collecte Rotary Zpzc Maandag 19 november 2007 17 Sjouwen naar de volgende kroeg tijdens de Megakroegentocht van De Betekoppen. foto Camile Schelstraete MER biedt aantal alternatieven voor uitvoering van het plan. door Harold de Puysseleijr perkpolder - Een van de meest ne gatieve aspecten aan de uitvoering van Plan Perkpolder is het enorme grondverzet dat er mee gepaard gaat. Dat blijkt uit het Milieu Ef fect Rapport (MER) dat voor het project is gemaakt. Adviesbureau Grontmij heeft het grondverzet in het MER zeer kri tisch tegen het licht gehouden. De aanvoer van grond moet bij voor keur per schip plaatsvinden. Voor de ophoging van het veerplein met zo'n vier meter, de verhoogde aanleg van de weg daar naartoe en de aanleg van dijken moet er in to taal meer dan 1,7 miljoen kubieke meter grond van elders worden aangevoerd. Bij een aantal onderdelen in het plan zijn nog varianten mogelijk. Een daarvan is de mogelijke uit breiding van het aantal ligplaatsen in de jachthaven. Steeds is uitge gaan van 350 plaatsen, maar de jachthaven moet op termijn wel licht door kunnen groeien tot vijf honderd stuks. Ook de voorgeno men ophoging van het bestaande strand tussen de haven van Perk te Het gigantische grondverzet dat nodig is voor de realisering van Plan Perkpolder is volgens het mi lieurapport over het plan een zeer negatief aspect. polder en Kreverhille staat nog ter discussie. Niet ophogen is beter voor de natuur, omdat dan 38 hec tare schorren, slikken en platen be houden blijft. Verder staat de situering van het vrijliggende fietspad langs de N60 tussen de Mariadijk en het Hart van Perkpolder nog niet vast. Het 'Hart' is het veerplein in de nieu we situatie. Het fietspad kan ofwel op de kruin van de dijk, ofwel on- derlangs de dijk worden aange legd. Na het wegvallen van de veerver- binding is het (vrachtautoverkeer tussen Kuitaart en Kloosterzande met bijna zestig procent gedaald. De verwachting is dat de verkeers intensiteit in 2015, na volledige rea lisering van het plan, weer iets bo ven het niveau komt van de perio de dat de veerdienst nog in bedrijf was. Het gaat dan om een gemid deld aantal van ongeveer 4800 voertuigen per etmaal. Met het gereedkomen van het MER volgt een nieuwe periode van advies en inspraak. De eerste stap is aanvaarding van het rap port door de gemeenteraad van Hulst in de raadsvergadering van december. Daarna begint de in spraak. Het MER ligt samen met het voor ontwerp van het bestemmings plan van 20 december tot en met 30 januari ter inzage. Ook vindt er een informatiebijeenkomst plaats, op dinsdag 15 januari om 19.30 uur in hotel Van Leuven in Klooster zande. Pleidooi voor nieuwe locatie wagenbouwers in Sas van Gent. door Cino van den Broecke SAS VAN CENT - Evenals de drie voorgaande jaren presenteerden de Sasse Betekoppen Prins Miche langelo de Eerste zaterdagavond als vorst voor het komende carna valsfeest. Om exact 23.11 uur kwam hij op het bordes van het oude gemeentehuis tevoorschijn tot genoegen van de toegestroom de feestvierders. Onder toeziend oog van alvast een hoop verklede carnavalsfanaten, dweilmuzikanten en wagenbou wers kreeg Michelangelo (Michel Noët) steek en staf overhandigd. De avond was eerder al begonnen met een Megakroegentocht, waar bij de horecagelegenheden in Sas 'De gemeente moet in actie komen, anders valt een kwart van de optocht weg' goede zaken deden, 't Hart van Sas werd voor het komende carnavals feest in 2008 omgedoopt tot Nar rentempel. Michelangelo 1 riep de gemeente nog wel op om dringend iets aan het dreigende probleem van de bouwlocaties te doen. „Veel verenigingen bouwen nu in de loods van de oude suikerfa briek. Vanwege de nieuwe indus trieplannen moeten ze daar weg. Dat zorgt voor een groot pro bleem, want een nieuwe ruimte is nog niet gerealiseerd", aldus de Sas se vorst. „De gemeente moet nu ook in actie komen, want anders zal in 2009 een kwart van de op tocht weg zijn. Ik neem aan dat ze dit toch ook niet willen. De bou wers willen zekerheid en wij als Betekoppen ook. Het woord is nu aan de gemeente." HULST - De griepprik-collecte van de Rotary Club Hulst heeft 740 eu ro opgebracht. De jaarlijkse collecte werd gehou den onder honderden oudere- en risicopatiënten die in twee midda gen hun 'griepprik' kregen. Het be drag is bestemd voor de aanschaf van een hartschoktoestel (AED) voor het Rode Kruis in Hulst Vlietstraat 15.Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Komend en gaand: de dirigenten Jenny en Georges Clauws. foto Peter Nicolai Dirigent van Geduld Overwint IJzendijke na 25 jaar uitgeluid. door Wilma Valk IJZENDIJKE - 11 silencio, Stilte, was de toepasselijke titel van het laat ste nummer dat Georges Clauws bij muziekvereniging Geduld Over wint uit IJzendijke zaterdag diri geerde. Clauws nam na vijfentwin tig jaar afscheid van deze vereni ging- Al bij zijn zeventigste verjaardag in L april van dit jaar had Clauws aan- gegeven te willen stoppen. Hij be ft loofde nog wel te zullen aanblij ven tot de jaarlijkse feestavond in november. Jenny Clauws, een nichtje van de scheidende diri gent, neemt het dirigeerstokje van Clauws over. Zij was het, die de laatste drie nummers van het door 200 mensen bezochte concert za terdagavond dirigeerde: titels die speciaal als dankbetuiging voor haar oom waren geselecteerd. Voor de vertrekkende dirigent was er als afscheidscadeau een beeldje van een dirigent. Clauws zal voor lopig wel aanblijven als dirigent van het Zeeuws Seniorenorkest. Na de pauze speelde de toneel groep van het muziekgezelschap de klucht 'Alleen met z'n tweeën'. door Jeanette Vergouwen HULST - Heel wat mensen, die za terdag naar de Beweeg U Fit beurs 50+ kwamen in Hulst, hadden er al een wandeling opzitten. Maar ook de parkeerplaats stond vol au to's. „Ik wil wel eens weten of ik genoeg eet, drink en beweeg en of dat leidt tot een gezonde oude dag", lacht een bezoeker die daar na de Wateetenbeweegik-Bus in stapt en een test doet. De tien eet- en beweegmomenten leveren ad viezen op over het dagelijkse eetpa troon. Goed ontbijten, lunch en di neren, zijn een noodzaak en de zoete tussendoortjes en vooral de exclusieve hapjes tijdens een feest je kunnen beter achterwege gela ten worden. Volgens het voedings centrum en het Nederlands Insti tuut voor Sport en Bewegen is het raadzaam om meteen na het op staan te zorgen voor een fit lijf door oefeningen te doen. Ook de auto laten staan en het gebruik van de benen bij wandelen en fiet sen is een aanrader. Om dit meteen in praktijk te brengen konden de bezoekers in de bus ultramoderne hometrai ners en fietsen uitproberen die dui delijk aangeven hoe hoog de calo rieverbranding is, de hartslag aan geven en natuurlijk de afstand die gefietst wordt. 1.075.- Comfortabel 2 en 2'/2-ztisbank m kwahteiisleer met extra hoge rug en tnterteur- vering in de zitting Zilcombtnatic (zoals afgebeeld)* 1.995.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29