Zeeland Bonte Avond Clinge verslaat Oranje Meisje (16) beledigt politieagenten Vertraging 16 Maandag 19 november 2007 PZCZ Uitverkochte zaal tijdens zevende avond met streekcultuur. door Harold de Puysseleijr cunge - Het verhaal gaat op 'de Kling' dat kaartjes voor de jaarlijk se Bonte Avond op de 'zwarte markt' tot wel het drievoudige van de normale prijs doen. De grote zaal van gemeenschaps centrum Malpertuus was dan ook weer stijf uitverkocht. Mede-orga nisator Cijril Peeters maakte zelfs melding van een wachtlijst waar zestig namen op staan. De Clingse Bonte Avond kon afgelopen zater dagavond de zware concurrentie van de beslissende voetbalwed strijd tussen Nederland en Luxem burg met het grootste gemak aan. Vierhonderd liefhebbers van streekamusement, niet alleen uit Clinge maar ook uit omliggende dorpen en in leeftijd variërend van jong tot oud, genoten tot in 'Jules zegt in de raad niet meer als 'van wie zijdde gij d'r enen' de kleine uurtjes van het geboden vermaak Ardo Willaert en Bert Suy kwa men in de openingsact al zingend op. 'Citroen, citroen, de Kling wordt kampioen...' even later ge volgd door de afmaker, 'moar 't zal nog even duren, veur èt zuu vèr is!' Suy maakte Willaert vervolgens wijs dat hij op Turkse les zat. „In Ulst, aon't Stationsplein. Iedere week in de Ciooo. Volgend jaar ga ik over naar de tweede klas, d'n Al- di." De grap werd met bulderend gelach door het publiek ontvan gen. Het tweetal dreef verder de spot met de prestaties van Jeanine Van Dorsselaer-Weemaes en Jules Ver- eecken, de twee Clingse gemeente raadsleden, in het gemeentebe stuur. „Jeanine heeft de goddelijke gave om heel stil te zijn en ook Jules zegt niet zo veel in de raad. Ja, wel tegen de burgemeester. 'Zeg Sooike, van wie zij gij d'r enen?!' Willaert en Suy namen na hun conference plaats op het bal kon bij het podium om daar als de Clingse Statler en Waldorf van de Muppetshow commentaar te ge ven op het verdere verloop van de voorstelling. Die werd voor de pauze aan elkaar gepraat door Benny Stienen, van achter de toog van zijn café aan de zijkant van het podium. Stienen kreeg tussen de optredens door be zoek van mensen die hun nomina ties af kwamen geven voor de 'Oskaar-uitreiking'. Dat idee had Stienen opgedaan bij zijn bezoek aan de Verenigde Staten waar hij bij de uitreiking van de Oscars was geweest. Trots toonde Stienen de bijbehorende onderscheiding; geen gouden beeldje, maar een os- sekar. Nardjen Willaert was een van de bezoekers in het café van Stienen. Hij maakte van de gelegenheid ge bruik om met Stienen een praatje te slaan over het Clingse dialect. 'Mijnen neus die loopt en mijn voeten die rieken' is zo'n uitspraak in het ABC, het Algemeen Be schaafd Clings. Naast sketches, to neelvoorstellingen en conferences waren er ook de nodige muziekop- tredens. Zo kreeg presentator 'kiekesvel' van de fraaie vertolking van The Power of Love, en viel ook het lief desliedje in Clings dialect door Bas Weemaes goed in de smaak bij het publiek. vlissingen - Een i6-jarig Vlissings meisje moet een Halt-straf onder gaan nadat zij vrijdagavond politie agenten had beledigd. Zij werd rond 18.33 uur aangehou den wegens fietsen zonder licht en kreeg daar een bekeuring voor. Het meisje werd direct heel agres sief naar de agenten toe die haar de bon gaven, aldus de politie. Ze begon, bij het weglopen van de agenten, steeds harder te schelden en te schreeuwen. Op zeker mo ment werd het de agenten te gor tig en hebben zij haar aangehou den wegens belediging en is ze overgebracht naar het bureau. Hier bood zij haar excuses aan. Haar ouders hebben er in toegestemd dat het meisje een Halt-straf krijgt. ZEEUWSE Het is een koude, grijze doorde weekse ochtend. In plaats van een handjevol wachtende reizigers ziet het op het NS-station Kruinin- gen-Yerseke nu zwart van het volk. Reden: een storing tussen Bergen op Zoom en Roosendaal. Gestran de reizigers zijn met bussen ge dropt op het gewoonlijk zo verla ten stationnetje. Tussen al die on- Hulstenaar verdacht van autodiefstal terneuzen - Een 40-jarige Hulstenaar is door de politie gear resteerd in verband met mogelijke betrokkenheid bij autodiefstal. Het gaat om een Ford Fiësta die don derdag werd gestolen op een ter rein aan de Lange Reksestraat in Terneuzen. Surveillerende agenten zagen de man vrijdagochtend in de Korte Kerkstraat in Terneuzen in de auto zitten. Tip? redactie@pzc.nl Ernstig gewond na klusongeval in Clinge fortuinlijke reizigers is een tech nisch monteur bezig met een repa ratie aan een paaltje. De man wordt bestookt met vragen die hij steevast met een glimlach beant woordt: „Ik ben niet in dienst van de NS", meldt hij, „maar wat ik u wel kan zeggen is dit: al gaat de dag nog zo snel, de NS vertraagt hem wel." clinge - Een man die in een wo ning aan de 's Gravenstraat in Clin ge aan het klussen was, is afgelo pen zaterdagochtend ernstig ge wond geraakt. Het slachtoffer kreeg rond 10.00 uur door nog onbekende oorzaak een stuk ijzer in zijn gezicht. De traumaheli kwam ter plaatse om assistentie te verlenen aan het am bulancepersoneel ter plaatse. Politie neemt drugs van Belgen in beslag terneuzen - Van een viertal Bel gische automobilisten heeft de po litie zaterdagavond softdrugs in be slag genomen. De bestuurders werden tijdens een controle staande gehouden in de Kennedylaan en de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen. Het gaat in totaal om enkele tientallen grammen softdrugs, aldus de poli tie. Het spul wordt vernietigd. Kiwanisdub geeft geld aan McDonaldfonds vlissingen - De Kiwanisdub Vlis- singen pakte zaterdagavond uit met twee giften voor organisaties die actief zijn voor de jeugd. De ontvangers zijn het Ronald McDo nald Kinderfonds en het Zeeuws Jeugdorkest. Zij kregen respectieve lijk 25.000 en 2500 euro. Kiwanis brengt mensen met uiteenlopende beroepen samen in een vrienden kring die goede doelen steunt. Beschonken autorijden bestraft door politie terneuzen - Een 44-jarige automo bilist uit Evergem is afgelopen za terdagavond zijn rijbewijs kwijtge raakt. De man reed met bijna drie keer de toegestane hoeveelheid al cohol in zijn bloed over de Binnen- vaartweg in Terneuzen. Een 45-ja rige automobilist uit Sluis was op de N252 in Sas van Gent hetzelfde lot beschoren. Hij had drieënhalf keer zoveel op als toegestaan. Consuminderen maakt mensen gelukkig goes - Bewust minder uitgeven en minder consumeren maakt geluk- kig. Marieke Henselmans is vanavond om acht uur in de Goese biblio theek om uit te leggen hoe je dat kunt bereiken. Zij is schrijfster van diverse 'be- spaarboeken' over hoe je op gezins uitgaven kunt beknibbelen zonder iemand tekort te doen. J Nardjen Willaert (r) op bezoek bij 'cafébaas' Benny Stienen tijdens de drukbezochte Bonte Avond in Clinge. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28