Zeeland PZCIs Plan Perkpolder levert geld op Plattegrond voor verdwaalde Sint Eigen plan nieuwe weg N61 Opnieuw actie tegen ontpolderen ZEEUWS-VLAANDEREN 19 16 Schade na aanvaring duwboot in sluis Terneuzen blijkt beperkt Van Staalduinen uit Kamperland nieuwe dartheid Maandag 19 november 2007 -4 Bonte Avond Clinge verslaat Oranje in populariteit Tip? redtern@pzc.nl Kosten-baten analyse toont positief saldo van 21 miljoen euro. door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Het verschil tussen 'niets doen' in het gebied en de uit voering van Plan Perkpolder be draagt ongeveer 37 miljoen euro. Dat blijkt uit een maatschappelijke kosten-baten analyse die is ge maakt door het Landbouw Econo misch Instituut en Carthago Con sultancy. Het onderzoek is gemaakt op ad vies van de Commissie voor de Mi lieueffectrapportage (MER). De commissie vond dat in het ka der van de MER-procedure naar de effecten van Plan Perkpolder een gedetailleerde onderbouwing moest worden opgenomen van het werkgelegenheidsverlies door het wegvallen van het veer Krui- ningen-Perkpolder. Plan Perkpol der is bedoeld om dat verlies te compenseren. In het MER zou daarom ook duidelijk moeten wor den gemaakt wat uitvoering van het plan oplevert. In de analyse is geconcludeerd dat autonome ont wikkeling van het gebied in de om geving van Perkpolder, dus zeg maar 'niets doen', leidt tot een ne gatief saldo van ruim €15,6 mil joen. Behalve de directe werkgele genheid van driehonderd banen is er door het verdwijnen van de veerdienst ook sprake van omzet verlies bij bedrijven op het veer- plein en op de route daar naar toe. m De komst van een golfbaan, wo- ningen, een hotel en een jachtha ven bij Perkpolder doorbreekt de negatieve economische spiraal in het gebied, blijkt uit onderzoek. Uitvoering van Plan Perkpolder le vert een positief saldo op van €21,1 miljoen. Plan Perkpolder omvat de aanleg van nieuwe natuur, een jachthaven, golfbaan en de bouw van 400 (vakantie)woningen en een hotel. Vooral de bouw van de woningen levert volgens een gede tailleerd overzicht van kosten en baten geld op; ruim dertig miljoen euro. De aanleg van nieuwe na tuur en aanpassingen aan de dijk en infrastructuur in het plange bied kosten uiteraard geld; onge veer €22 miljoen. De effecten in de maatschappelijke kosten-baten analyse tonen volgens de initiatief nemers van het plan voldoende aan hoe de negatieve economische spiraal in het gebied kan worden doorbroken. De gevolgen van het plan zijn niettemin groot voor de landbouw. Voor de uitvoering is bijna 250 hectare landbouwgrond nodig. Toch krijgt de streek door de ontwikkeling van Plan Perkpol der een duidelijke nieuwe positie ve economische impuls, zo luidt de conclusie. De economische on derbouwing zit als bijlage bij het MER voor Plan Perkpolder. pagina 17: grondverzet negatief punt Sinterklaas begroet een uitgelaten schare jeugdige bewonderaars na zijn aankomst in Terneuzen. TERNEUZEN - Onder massale be langstelling heeft Sinterklaas met zijn knechten dit weekeinde voet aan wal gezet in Zeeuws-Vlaande- ren. Bij de intocht in Terneuzen was het zaterdag wel even schrikken. Aan de kade bij de haven wemel de het van honderden hulppietjes en -Sinterklazen die allemaal hun held Sinterklaas kwamen verwel komen. Maar de wegwijspiet was het spoor wel bijster. De pakjes boot 12 voer tot verontwaardiging van de honderden kinderen de ha ven voorbij. Vlug nam Rijkswater straat contact op met de boot. Een als baken afgestoken vuurpijl lood ste de schuit uiteindelijk toch de haven in. De Goedheiligman werd verwelkomd door Bram Stoffels van Coördinatie en Management Terneuzen. Drie muziekkorpsen vergezelden de Sint en ruim 40 pieten naar de Markt. Hier over handigde burgemeester Lonink de Sint een kaart van Terneuzen zo dat het Spaanse gezelschap vol gend jaar hopelijk zonder proble men de weg naar Terneuzen kan vinden. Diezelfde middag volgde nog een bezoek aan Aardenburg, Oostburg, Philippine, Sas van foto Camile Schelstraete Gent en Sluis. Ook in deze plaat sen zat de sfeer er goed in en be leefden de vele kinderen de voor hen meestal leukste dag van het jaar. Zondag toog Sint met zijn ge volg naar Hulst en Westdorpe. In de Reynartstad konden de kinde ren voor een persoonlijk gesprekje met de Sint - en natuurlijk een kleine verrassing - aansluiten in de rij voor de Willibrordusbasiliek. Ondernemers tussen Hoek en IJzendijke: we zijn het meer dan zat. biervliet - De ondernemersvereni gingen in de dorpen langs de N61 tussen Hoek en Schoondijke zijn het getalm over de reconstructie van deze belangrijke verkeersader meer dan zat. Ze nemen zelf een adviesbureau in de arm om een ei gen ontwerp te laten maken en die weg ook zelf te gaan betalen. Die ferme woorden spreekt Jack van Harn namens de onderne mersverenigingen in Biervliet, Hoek, Philippine, IJzendijke en Schoondijke. „We zijn afgelopen week geïnformeerd dat Rijkswater staat vergeten is iets in de mi lieu-effectrapportage op te nemen, waardoor wederom alles wordt op geschoven. Het ontwerp-tracébe- sluit komt daardoor niet eerder dan in mei volgend jaar naar bui ten. Deze regio wordt stiefmoeder lijk bedeeld. Daarom nemen we nu het heft maar in eigen hand", aldus Van Harn. Door het uitstel van de wegverbe- tering worden in eerste instantie de belangen van de ondernemers in de plaatsen die in de omgeving van de weg liggen volgens Van Harn 'behoorlijk geschaad'. De on dernemers willen ook contact zoe ken met de verschillende dorpsra den om te overleggen over de ont stane situatie. Comité houdt opnieuw volksvergadering op dijk Hedwigepolder. door Harold de Puysseleijr nieuw-namen - Actiecomité 'Red Onze Polders' houdt vandaag op nieuw een volksvergadering bij de radartoren op de dijk van de Hedwigepolder. Eerder vond zo'n actie in september plaats. De actie groep roept iedereen die tegen ont- poldering is op om 15 uur naar die plek toe te komen. Demonstranten wordt ook nu weer gevraagd een schop mee te brengen. Daarmee willen de actie voerders als symbolisch wapen te gen de voorgenomen ontpolde- ring protesteren. Het moment van deze volksverga dering is niet willekeurig gekozen. De Verdragen over de Westerschel- de en daarmee ook de plannen van de regering voor ontpolde- ring, komen maandag 3 december aan de orde in de Tweede Kamer. Het actiecomité 'Red Onze Pol ders' is van plan die dag een bus in te zetten om de vergadering in Den Haag bij te wonen. Wie meer informatie wil over de volksverga dering of de reis naar Den Haag, kan contact opnemen met Willy Dobbelaer via 0114 - 313916. terneuzen - De schade aan de oostsluis in Terneuzen als gevolg van de aanvaring die afgelopen vrijdagavond plaatsvond met de duwboot Barzabel valt reuze mee. Volgens woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat Zee land zijn geen vitale onderdelen van de sluisdeuren stuk gegaan. De schade wordt geraamd op 10.000 euro en bleef overwegend beperkt tot wat betonschade. De Barzabel was met twee bakken maïs te breed, maar voer toch de sluis in. Daardoor kwam de duwbakcombi natie klem te zitten. Met twee an dere duwboten en drie sleepboten werd de boot na ruim vijf uur vlot getrokken. De Barzabel kon na een kleine reparatie later in de nacht zijn weg vervolgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27