Zeeland er de klasse in te houden Snel helderheid Ecoscope Opleiding voor gids N-Beveland Kiwanisclub geeft geld voor jeugd Politie pakt meisje (16) op voor belediging Consuminderen maakt gelukkig PZC Maandag 19 november 2007 1 7 VLISSINGEN - De Kiwanisclub Vlis- singen pakte zaterdagavond uit met een tweetal giften voor organi saties die zich inspannen voor de jeugd. De ontvangers waren het Ronald McDonald Kinderfonds en het Zeeuws Jeugdorkest. De cheques werden uitgereikt in theater Vestzak99 in het Willem III gebouw. Het Ronald McDonald Kinderfonds kreeg 25.000 euro, het Zeeuws Jeugdorkest 2500 euro. Kiwanis is een initiatief dat men sen met uiteenlopende beroepen samenbrengt in een vrienden kring die geld bijeenbrengt voor goede doelen. Het Ronald McDonald Kinder fonds zorgt ervoor dat gezinnen met een ziek kind gehuisvest wor den bij het behandelend zieken huis. Het Zeeuws Jeugdorkest kan het geld goed gebruiken voor studieda gen en -weekeinden. Milieueducatiecentrum wil volgend seizoen een forse stap vooruit doen. door Martijn de Koning RENESSE - Nog dit jaar valt een be slissing over de toekomst van mi lieueducatiecentrum Ecoscope in Renesse. Het stichtingsbestuur in oprichting maakt dan bekend of het centrum permanent verder gaat als stichting. Nu is Ecoscope nog een bv, met de gemeente Schouwen-Duiveland als enige aandeelhouder. Beheerder Jos Catsman kan nog niets zeggen over een eventuele verandering. Maar met haar op merking dat 'het bestuur plannen heeft om er volgend jaar een nieu we schwung aan te geven', lijkt ze te geloven in een toekomst als stichting. Volgens Catsman heeft Ecoscope een goed seizoen achter de rug. „We hebben iets meer bezoekers getrokken dan vorig jaar." Vooral het enthousiasme van de bezoe kers is haar opgevallen. „Mensen zijn zo positief. Ook degenen die sceptisch naar binnen gaan, ko men verrast weer naar buiten." Verder blijkt dat steeds meer orga nisaties voor bijeenkomsten voor Ecoscope kiezen vanwege de 'groe ne' uitstraling. „Die vinden het vaak vooral leuk dat we een biolo gisch café hebben", zegt Catsman. De items die Ecoscope aanboort worden steeds meer geaccepteerd, heeft de beheerder gemerkt. „Door de groeiende aandacht voor het milieu zijn wij niet zo'n bui tenbeentje meer. We worden steeds minder gezien als mensen met een opgeheven vingertje." Ze kan zich dan ook niet vinden in recente uitspraken van Groen- Links en Leefbaar Schouwen-Dui veland. Die partijen stellen dat Eco scope geen toekomst heeft. Cats man: „We hebben nooit gezegd dat we zelfstandig onze broek kun nen ophouden. Er zal altijd geld bij moeten. We willen laagdrempe lig blijven en dus geen hoge toe gangsprijzen vragen." Juist als stichting is er in dat op zicht meer mogelijk, denkt Cats man. In die vorm is het wat mak kelijker om subsidies binnen te sle pen. Bovendien krijgt Ecoscope mogelijk meer werk in opdracht van de gemeente. Dat maakt mo menteel een nieuw milieuplan. Al le educatieve onderdelen daaruit komen op het bordje van Ecosco pe en de in hetzelfde gebouw ge vestigde stichting Natuur- en Mi lieu Educatie (NME). Welke en hoeveel taken dat zijn, hangt volgens wethouder G. Hou tekamer (milieu) af van de ge meenteraad. Nog dit jaar wordt duidelijk of Ecoscope verdergaat als stich ting. Op die manier zou het on der meer makkelijker zijn om subsidies binnen te halen. door Harmen van der Werf geersdijk - Op Noord-Beveland wordt deze winter een opleiding voor toeristische gidsen gegeven. Twee Noordbevelandse stichtin gen - Akkerleven en Verhalen in het Land - hebben de handen in eengeslagen om dat voor elkaar te krijgen. Op een feestelijke bijeen komst op het landgoed Rijckholt bij Geersdijk wordt vrijdagavond 7 december het startschot voor de gratis cursus gelost. Het 'nieuwe' Noord-Beveland mag een jong eiland zijn, van 1598, het heeft cultuurhistorisch wel wat te bieden. Stichting Verhalen van het Land maakt daar werk van met fietstochten en informatieborden. Stichting Akkerleven richt zich op de andere kanten van Noord-Beve land, op natuur en landbouw, ge bundeld in agrarisch natuurbe heer, met bloemrijke akkerranden en wandelroutes. Verhalen in het Land en Akkerle ven vullen elkaar dus aan. En het is inmiddels ook wel duidelijk dat hun activiteiten aanslaan. Meer gidsen zijn nodig. Verhalen in het Land heeft er nu vier. Met de cur sus wordt gehoopt op zes extra. Voor de begeleiding van groepen wordt een vrijwilligersvergoeding gegeven. De startbijeenkomst in I Geersdijk begint vrijdag 7 decem ber om 18.00 uur. Meer informatie via josjedekoning@zeelandnet.nl of 0113-370024. middelburg - Een zestienjarige fietsster uit Vlissingen is vrijdaga vond in haar woonplaats aange houden wegens het beledigen van politieagenten. Het meisje kreeg op de Rozen gracht rond half zeven 's avonds een bekeuring voor fietsen zonder verlichting. Het meisje werd direct agressief naar de agenten die haar de bekeuring gaven. Toen de agen ten wegliepen, begon zij steeds harder te schelden en schreeuwen. Op een gegeven moment werd het de agenten te gortig en hebben zij het zestienjarig meisje aangehou den wegens belediging en is zij overgebracht naar het politiebu reau. Hier bood zij haar excuses aan voor haar gedrag. Haar ouders zijn in kennis gesteld van haar aanhouding en hebben toestemming gegeven dat het meis je een Haltstraf ondergaat. Wat die straf inhoudt is niet bekend. goes - Bewust minder uitgeven en minder consumeren maakt geluk kig. Marieke Henselmans is van avond om acht uur in de Goese bi bliotheek om uit te leggen hoe je dat kunt bereiken. Zij is schrijfster van diverse 'bespaarboeken' ove hoe je op gezinsuitgaven kunt I knibbelen zonder ienjani 1 te doen. Hans en Sophie van Boven sluiten volgend jaar hun juwelierszaak in de Vlissingse Walstraat. Daarmee komt er na honderdvijftien jaar een einde aan het familiebedrijf. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17