Zeeland PZCI15 Daar is de mast, met een Piet er in! Nieuw Ruimzicht krijgt nog wat meer appartementen dan gepland WALCHEREN 16 Verdachte van overval gepakt Vertraging Kamperlander (25) breekt wereldrecord darten Maandag 19 november 2007 Walchers verzet tegen uitkleden ziekenhuis groeit Tip? redwalch@pzc.nl Kinderen en ouders verwelkomen Sinterklaas zaterdag bij aankomst in Oost-Souburg. foto Ruben Oreel Sinterklaas komt aan in Middelburg en Oost-Souburg. door Forra de Jong OOST-SOUBURG - De Kanaalstraat ligt bezaaid met pepernoten. Vlijt en Volharding zorgt voor de mu ziek. En de jeugd jumpt er op los, samen met een zwarte Piet. Behal ve in Middelburg heeft Sinterklaas ook in Oost-Souburg voet aan wal gezet. Zaterdag is hij in beide plaat sen feestelijk ingehaald. In Oost-Souburg heeft de goedhei ligman wat extra's te vieren. Hij komt daar nu al veertig jaar z'n in tocht maken. Reden voor demissio nair wethouder Ton Croné om de Sint, namens de gemeente Vlissin- gen, een erespeld te geven. Dat ge beurt meteen als de kindervriend uit z'n boot stapt. Er is reikhalzend naar hem uitgeke ken. Al rond het middaguur rep pen ouders en kinderen zich naar de Loskade in Middelburg. Zelfs langs het spoor en op de brug staat het vol. Presentatrice Ramo- na van Zweden oefent de Sinter klaasliedjes met de kinderen. De zak van Sinterklaas wordt uit De goedheiligman is in Oost-Souburg inmiddels veertig jaar kind aan huis volle borst gezongen. Bij Zie de maan schijnt valt het wel eens stil. Het lied is een beetje te moeilijk. Martin (5) weet daar wel een op lossing voor. Hij zingt gewoon vijf keer het eerste couplet. Een klein meisje met een mijter op haar hoofd, denkt dat Sinter klaas dit jaar misschien niet met zijn boot in Souburg komt. Ze gilt 'Sinterklaas!' en wijst druk naar de arriverende trein. Haar moeder lacht en verzekert haar dat de Sint toch echt per boot komt. En jawel. Daar is de versierde mast, met een zwarte Piet er in! De kleintjes wor den op de schouders gehesen. Na de nodige tekeningen in ont vangst te hebben genomen, stapt de Sint op zijn schimmel voor de tocht door het dorp. Mevrouw D. van Houten (85) leunt tegen haar rollator en zwaait naar de goedhei ligman. Ze is een echte fan. „Ik kom elk jaar nog naar de optocht kijken. Het blijft zo leuk!" VLISSINGEN - De politie denkt de dader te pakken te hebben van de overval, ruim een week geleden, op een 67-jarige Vlissinger in re creatiegebied Westduin. De ver dachte, een 27-jarige Vlissinger, werd vrijdagmiddag in de Wal- straat van straat geplukt. Het slachtoffer van de overval was zaterdag 10 november, even na de middag, aan het joggen, toen hij werd aangesproken door zijn bela ger. Die eiste geld. Toen hem dat geweigerd werd, reageerde hij met een vuistslag. De Vlissinger kon de klap afweren en sloeg terug. Hier op rende zijn aanvaller weg in de richting van de zee. De politie zoekt nog steeds getuigen. Tijdens het voorval waren verschillende mensen in de buurt. Aanjager Schouten trekt zich terug wegens slechte gezondheid. door Henk Postma OOMBURG - De nieuwbouwplan- nen voor vakantiecomplex Ruim zicht in Domburg zijn wat aange past. Er komen 54 appartementen in, zes meer dan aanvankelijk de bedoeling was. Dat bleek zaterdag tijdens een bijeenkomst van de Vereniging van Eigenaren. Volgens bestuurslid S. Ghijsen uit Veenendaal blijft sprake van een plan dat volledig in lijn is met het gemeentelijk bestemmingsplan. Al le eigenaren hebben er vooralsnog hun zegen aan gegeven. Wel heb ben enkele van de 41 oorspronkelij ke eigenaren hun appartement in middels aan andere gegadigden verkocht. De Vereniging van Eigenaren ver nam tijdens de bijeenkomst ge schokt dat hun bestuurslid, woord voerder en aanjager van het nieuw- bouwplan, E. Schouten, zo ernstig ziek is dat hij zich uit het project heeft moeten terugtrekken. Vi- ce-voorzitter S. Ghijsen werd aan gewezen als zijn voorlopig vervan ger. Ghijsen gaat er vanuit dat de nieuwbouw in de loop van het ko mend jaar kan beginnen. Volgens hem zijn de architect, E. Hoogen- kerk, en de gemeentelijke wel standscommissie het al redelijk met elkaar eens. „De kunst is om er binnen het bestaande bestem mingsplan iets van te maken dat meer is dan we hadden. Daar is in ventiviteit en creativiteit voor no dig. Maar we hebben het idee dat het goed zal lukken." Het oude Ruimzicht, tussen de stadskern en de golfbaan, werd in mei van dit jaar door de gemeente ontruimd nadat uit een rapport bleek dat het gebouw niet stabiel was. Dat was het zelfs nooit ge weest, was de conclusie. De ge meente ontruimde het gebouw en sloot het vervolgens af Sinds die tijd staat het leeg. Tip? redactie@pzc.nl Het is een koude, grijze doorde weekse ochtend. In plaats van een handjevol wachtende reizi gers ziet het op het NS-station Kruiningen-Yerseke nu zwart van het volk. Reden: een storing tussen Bergen op Zoom en Roosendaal. Gestrande reizigers zijn met bussen gedropt op het gewoonlijk zo verlaten stationne tje. Tussen al die onfortuinlijke reizigers is een technisch mon teur bezig met een reparatie aan een paaltje. De man wordt be stookt met vragen die hij met een glimlach beantwoordt: „Ik ben niet in dienst van de NS", meldt hij, „maar wat ik u wel kan zeg gen is dit: al gaat de dag nog zo snel, de NS vertraagt hem wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15