Jaspers-De Bruijn wordt kraker Kloetinge gaat over tot de orde van de dag Hoek treft ploeg van alles of niets W PZC Zaterdag 17 november 2007 4S. Kopstukken treffen elkaar in halve finale van Masters in Goes. door Frits Bakker GOES - Met zijn dertien titels is Dick Jaspers veruit de beste biljar ter van de Masters in Goes. En in de voorronde van het titeltoernooi (2.112 gemiddeld), in de achtste fi nale (2.250) en in de kwartfinale (1.666) imponeerde de Brabander ook nu weer tegen al zijn tegen standers. Meestal deed hij dat met magistraal spel, al moest hij gistera vond laat diepgaan voor de winst tegen Anno de Kleine. Maar vandaag komt het er voor de kopstukken pas echt op aan in de HOEK - Voor Hoek-trainer Willem Leushuis kwam het nog niet zo slecht uit. Doordat Hoek was afge last, kon hij op zijn vrije dag twee oude bekenden aan het werk zien. IJsselmeervogels speelde de uit wedstrijd tegen Kozakken Boys en won met 0-3. En aangezien Kozakken Boys van middag in Hoek voetbalt, was het een uitgelezen gelegenheid om de tegenstander te bekijken. „Het is een ploeg van alles of niets", zegt Leushuis over Kozakken Boys, dat achterin open huis hield, maar voor hetzelfde geld bij de rust op 4-4 had kunnen staan. „Ze zijn on berekenbaar, maar wel met indivi duele klasse." De vraag is dan ook: krijgt Hoek vandaag het Kozakken Boys tegen over zich dat met 0-3 van IJssel meervogels verloor of dat met 6-0 van Bennekom won? Hoek kan zelf vandaag over een na genoeg complete selectie beschik ken. De liesblessure van Gideon Imagbudu is achteraf meegevallen en heeft niet tot een operatieve in greep geleid. Björn Langeveld is weer helemaal fit en John Schot kan spelen, hoewel hij met zijn blessure twee weken niet aan trai nen is toegekomen. Alleen Ferry Alfons is nog niet speelklaar. Bevelandse ploeg wacht cruciaal duel met Bennekom. door Jan Dagevos KLOETINCE - De boosheid om de straf van de voetbalbond is weg geëbd. Kloetinge-trainer Diederik Hiensch moest gisteren even slik ken toen hij hoorde dat zijn ploeg een punt in mindering had gekre gen, maar ging daarna over tot de orde van de dag. „Alle energie is in de wedstrijd tegen Bennekom ge gaan", zegt de oefenmeester. Kloetinge en Spakenburg kregen donderdag beide een punt in min dering. Dit vanwege de ongeregeld heden op het veld tijdens de wed strijd op 29 september. De ontmoe- slotsessie van het toernooi. Dick Jaspers treft om 11 uur eerst Jean Paul de Bruijn en als hij die partij wint nog de winnaar van de ande re halve finale, die gaat tussen Da ve Christiani en Jean van Erp. Jean Paul de Bruijn, die gister avond in de kwartfinale met 3-1 van Raimond Burgman won, maakt een ijzersterke indruk en is voor Jaspers ongetwijfeld een lastig obstakel. De koele rekenaar in Jaspers zegt: „Ik weet natuurlijk dat ik de beste ben, dat blijkt uit al die titels." Maar de realist in de Brabantse recordhouder beseft ook: „Mijn tegenstanders zijn zo gevaarlijk, dat elke misser fataal kan zijn." Hij hoeft alleen maar te verwijzen ting moest even worden stilgelegd. „Ik begrijp goed dat de KNVB dit soort dingen wil indammen, maar ik vind deze straf wel heel ver gaan", zegt Hiensch. Kloetinge en Spakenburg gaan in beroep tegen de straf. „Maar het heeft geen zin om er lang bij stil te staan", vindt de oe fenmeester. „We zitten in een moeilijke fase en het is zaak om ons te richten op het verdere ver loop van de competitie." Kloetinge wacht vandaag de uit wedstrijd tegen Bennekom. De te- Kloetinge kan zich vandaag iets uit de gevarenzone werken. De ploeg gaat op bezoek bij Benne kom, dat ook op acht punten staat. naar het vorige week gespeelde in Ecuador gespeelde WK, waar hij op de slotdag van zijn kansen werd beroofd door de Japanner Ryuji Umeda. „Ik ben een betere biljarter dan hij, maar die logica be staat niet in biljarten." De Bruijn werd daar ook mee geconfronteerd in zijn duel voor de kwartfinale. Twaalf dagen ge leden speelde hij voor de competi tie een briljante partij tegen Rai mond Burgman. Na een ver bluffende start leidde de Hulsten- Dick Jaspers treft vandaag in de halve finale van de Masters Hul stenaar Jean Paul de Bruijn, die een ijzersterke indruk maakt in Goes. genstander heeft na tien duels ook slechts acht punten verzameld. „We hebben een probleem met kansen creëren", weet Hiensch. „Daar sluiten we de ogen niet voor. We hebben het er over en we trainen er hard voor. Hoewel we in een moeilijke periode zitten, blijft de sfeer heel goed." Erwin van der Woerdt keert terug in het basisteam. Zijn schorsing zit erop. Daarnaast zal Comé Schilper- oort vanaf de eerste minuut weer meedoen. Hij maakte vorige week na een periode van blessureleed zijn rentree en is tegen Bennekom basisspeler. Diederik Hiensch mag vandaag overigens niet op de bank plaatsne men. Hij is naar aanleiding van de wedstrijd tegen Spakenburg, toen aar superieur met 26-0 in acht beurten. Op de Masters botsten de twee gisteren weer op elkaar. Dit keer schoot Burgman veel beter uit de startblokken (14-2) en moest De Bruijn alle zeilen bij zetten om met een serie van tien een curieuze setwinst naar zich toe te trekken. Het werd nog wel 1-1, maar de koelbloedige Zeeuws- Vlaming had een veel beter eind- schot (3-1). Jaspers begon weer als een wervel wind tegen De Kleine, maar een kleine hapering in het ritme bracht zijn tegenstander terug naar 2-2. Op het cruciale moment was Jaspers weer alert. Hij won de beslissende set met 15-9 en de par tij met 3-2. Diederik Hiensch hij wat al te heftig protesteerde, voor één duel geschorst. Marcel Lourens, die momenteel de oplei ding trainer/coach III volgt, neemt de honneurs waar. Kwadendamme zit zonder hoofdtrainer KWADENDAMME - De voetbalvereni ging Kwadendamme zit zonder hoofdtrainer. Serge Beulens is op gestapt bij de zondagvierdeklasser.* „Er was volgens hem geen chemie meer tussen hem en de spelers", zegt secretaris Lou de Jonge. Wie morgen in de uitwedstrijd te gen Biervliet de honneurs waar neemt, is nog niet bekend. „Het besluit van Serge is rauw op ons dak gevallen", zegt De Jonge. Glock vervangt Schumacher bij Toyota BERLIJN - De Duitse autocoureur Ti- mo Glock komt de komende driiT jaar in de Formule t uit voor Toyo ta. Dat meldt het Duitse persbu reau SID. Glock is de vervanger van zijn landgenoot Ralf Schuma cher wiens contract niet werd ver lengd. Glock heeft al ervaring in de Formule 1, als testrijder voor Jordan in 2004 waarvoor hij ook de Italiaan Giorgio Pantano vier ra ces verving. Tafeltennisser Keen door in Stockholm STOCKHOLM - Tafeltennisser Trin-^ ko Keen heeft de tweede ronde be reikt van het Pro Tour-toernooi in Stockholm. De 36-jarige Randwij- ker was gisteren in de Zweedse stad veel te sterk voor Chih-Chi Wu uit Taiwan: 4-0. Bij de vrouwen deed Li Jie het minder goed. De Nederlandse moest in de eerste ronde haar meerdere erkennen in de Koreaan se Eun Hee Lee: 2-4. Hockeyclubs naar Spanje voor League RIJSWIJK - De Spaanse hockeyclub Club Egara uit Terrassa is volgend jaar maart gastheer voor de twee de en derde ronde van de Euro Hockey League. De nieuwe Euro pese competitie die in plaats is ge komen van de Europa Cuptoer nooien, begon eind oktober in Den Haag. Drie Nederlandse teams hebben zich geplaatst voor de achtste finales: HGC, Rotter dam en Bloemendaal. Lafeber en Derksen halen cut in Hong Kong HONGKONG - Golfers Maarten Lafe-' ber en Robert |an Derksen heb ben zich gisteren gekwalificeerd voor de beslissende fase van de Hongkong Open. Lafeber bezet met een totaal van 135 slagen een gedeelde twintigste plaats. Derk sen haalde met 139 slagen net de cut. De Zweed Robert Karlsson gaat aan de leiding met 128 slagen. Dennis Bergkamp in Engelse Hall of Fame LONDEN - Dennis Bergkamp heeft officieel een plaats gekregen in de Hall of Fame van het National Football Museum. Bergkamp is de eerste Nederlander en de vijfde buitenlandse speler in de presti gieuze eregalerij in Preston. De voormalige stylist van Ajax en - Inter kwam elf seizoenen uit voor Arsenal en gold jarenlang als één van de grote smaakmakers van de Premier League. SAN FRANCISCO - De Amerikaanse honkbalvedette Bar- hij heeft er 762 - wordt verdacht van meineed en tegen- ry Bonds (43) is door het Openbaar Ministerie in San werking van het gerecht in het justitieel onderzoek Francisco in staat van beschuldiging gesteld. naar doping in onder meer het Amerikaanse tophonk- De omstreden homerunkoning van de Major League - bal. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75