de ander een schop onder zijn kont op 500 meter Hz^ gezocht -cm»- PZC Zaterdag 17 november 2007 43 heeft puur met gevoel te maken." Zijn denk- en werkwijze heeft Beenhakker een rijke carrière ge bracht, waarvan het einde voorlo pig nog niet in zicht is. Een nieuw, tweejarig contract heeft hij al op zak en plaatsing voor een eindtoemooi is binnen handbe reik. Als hij daarin slaagt, zal hij geen lange neus naar zijn critici trekken. „Waarom zou ik? Dat heb ik jaren geleden al van me afgezet. Ik werk hier met ontzettend veel plezier. In Trinidad heb ik een we reldtijd gehad en hier in Polen is dat weer het geval." „Wat anderen ervan vinden en denken vond ik in de eerste jaren van mijn carrière belangrijk. Maar nu interesseert het me helemaal niets meer." Hij trekt nog eens voorzichtig aan zijn sigaartje en begint dan opnieuw over zijn vaderland. Het land waarover hij al eens zei dat het zijn identiteit heeft verloren. Het is één van de redenen waarom hij tegenwoordig in België woont. „Ik ben Neder lander, heb een Nederlands pas poort, maar wil er nooit meer wer ken. Ik woon twintig kilometer over de grens, waar het veel relax ter is." Misschien komt het wel door die haat-liefdeverhouding dat de 65-ja- rige coach niet de status van bij voorbeeld Hiddink heeft. In Ne derland wordt nog geregeld scep tisch en cynisch gesproken over Beenhakker, ook vanwege zijn die pe zuchten en bijzondere manier tjes. Hij vindt het allemaal prima en wordt in Polen wél op handen ge dragen. Wanneer plaatsing voor het EK zeker is, zal dat zijn status in het Oost-Europese land verder vergroten. „Zo'n eindtoemooi is voor iedere trainer en speler fantastisch om mee te maken", weet Beenhakker uit ervaring. „Kijk wat het teweeg heeft gebracht in Trinidad. De e-mails van die gasten vliegen me nu nog om de oren. Nu wil ik met Polen naar het EK, want hun droom is mijn droom. Dat is een gezonde, sportieve ambitie. Meer is het niet." coach. „Het stadion in Chorzów zal met 50.000 man afgeladen vol zitten. Iedereen wil er bij zijn." Hoe anders is de stemming in Ne derland, dat ook op de rand van plaatsing staat, maar waar de inter nationals na een overwinning op Slovenië worden uitgefloten. „Ik heb in nogal wat landen gewerkt, maar Nederland is voor een coach het moeilijkste land om te wer ken. Je doet het namelijk nóóit goed." De irritatie klinkt door in zijn stem. „Het getuigt niet van reali teitszin om te denken dat Arme nië- en Albanië-uit makkies zijn. Dan ben je het contact met het voetbal kwijt, heb je er geen ver stand van en ken je de internatio nale verhoudingen niet. Marco van Basten mag dan niet altijd aan het verwachtingspatroon vol doen; hij is wel met een unieke se rie bezig." Beenhakker: 'Zelfs het haar van Felipe Scoiari zat door de war' Met Polen hoopt Beenhakker van avond zelf ook de laatste stap te zetten. Is het toeval dat Guus Hid dink, Dick Advocaat en hijzelf suc cesvol zijn in verre oorden? „Nee. We zijn van dezelfde generatie en hebben al het een en ander meege maakt. Ik ben echt zó blij voor Dick dat hij kampioen van Rus land is geworden. Hij is een vak man die na het EK van 2004 alle hoeken van de kamer heeft ge zien. Ik denk dat wij alle drie in staat zijn om een mix te maken van onze ideeën over voetbal. Die vertalen we naar de bestaande si tuatie bij een club of in een land." Is dat het enige geheim? Of heeft Beenhakker iets dat anderen niet hebben? „Ik heb het talent om te ontdekken hoe mensen in hun vel zitten", doceert hij. „Ik weet hoe ik spelers moet prepareren voor een wedstrijd. De één geef ik een kus, de ander een schop onder zijn kont. Ik zoek naar oplossin gen, probeer de juiste manier van benaderen te vinden. Vaak ge beurt er spontaan iets met me en dat breng ik dan over." Hij werkt dus vooral op gevoel en verduidelijkt dat met een opmer kelijk voorbeeld. „Ie moet het zien als wanneer je in de auto zit, op een lange, rechte weg. De radio staat aan, maar je hoort de mu ziek niet. Tot dat ene nummer voorbij komt, waardoor je hand automatisch naar de volumeknop gaat. Je zet de radio harder en dat eenhonderdste van het podium verwijderd. Ian Smeekens bleef slechts elfhon derdste van een seconde verstoken van het Nederlands record van Ge rard van Velde (34.59), dat al vier jaar in Calgary staat. „Verbetering had er zeker ingezeten, als ik beter had geopend", wist Smeekens. In Salt Lake City klokte hij 9.72, in Calgary 9.85 over de eerste hon derd meter. In tegenstelling tot Wolf zijn Smeekens en Gerritsen zeer te spreken over het ijs van Calgary. „Je hebt hier meer grip en dat is fijn als je het zoals ik van je tech niek moet hebben", zei Gerritsen. „En daardoor kun je meer je eigen koers bepalen", vulde Smeekens aan. Calgary is een record rijker, Salt Lake één armer: Jenny Wolf heeft het wereldrecord op de 500 meter aangescherpt tot 37.02. 3000 meter vrouwen Renate Groenewold heeft in Calgary het Nederlands re cord op de 3000 meter verbe terd. De schaatsster uit Assen klokte op de Olympic Oval een tijd van 3.55,98. Daarmee haal de ze ruim twee tellen van de oude toptijd af. De TVM-rijdster was in een fel gevecht verwikkeld met Marti na Sablikova. De Tsjechische rijdster won het duel nipt (3.55,83). Het brons ging naar Kristina Groves: 3.58,78. Ireen Wüst eindigde als zeven de in 4.00,84. Diane Valken burg finishte na 4.03,86 (9e). Paulien van Deutekom werd als dertiende gerangschikt (4.04,73), terwijl Gretha Smit zich terugvond op de zeven tiende plek: 4.05,64. voor internationale studenten Voor de periode februari - juli 2008 is Hogeschool Zeeland op zoek naar interessante afstudeerprojecten voor internationale studenten in de opsomming van opleidingen: International Business Management Studies Commercial Engineering Mechatronica Micro Systems Technology Hogeschool mfW Zeeland De studenten hebben o.a. de Franse, Duitse, Indonesische, Spaanse, Amerikaanse, Chinese, Vietnamese en Mexicaanse nationaliteit. Biedt een internationale student een afstudeeropdiacht aan en vergroot uw werkgebied, doe nieuwe ideeën op en maak kennis met internationale culturen. Indien er binnen uw organisatie mogelijkheden zijn, dan vernemen wij dat graag. Voor meer informatie omtrent onze internationale studenten en hun afstudeertrajecten kunt u contact opnemen met Stagebureau Hogeschool Zeeland, tel. 0118 48 9111 of per e-mail: stage@hz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73