geef ik een kus, De één Nieuw wereldrecord Wolf c Doumesh behoudt voorsprong op NK I Leo Beenhakker: „Ik weet hoe ik spelers moet prepareren voor een wed strijd. foto's Phil Nijhuis/GPD 42 Zaterdag 17 november 2007 PZC Patrik Sinkewitz voor een jaar geschorst den haag - Wielrenner Patrik Sin kewitz is door de Duitse wieler bond een jaar geschorst wegens do- pinggebruik. De Duitser moet ook 40.000 euro boete betalen. Sinkewitz testte in juni tijdens een trainingsstage voor de Tour de France positief op testosteron. Om dat zijn voormalige ploeg T-Mobi- le de renner in juli al op non-ac tief zette, mag Sinkewitz vanaf 17 juli 2008 weer koersen. Zware hartaanval Japanse bondscoach tokio - Bondscoach Ivica Osim van het Japanse voetbalelftal vecht op de intensive care van een zie kenhuis in Tokio voor zijn leven. De Japanse bond meldde gisteren dat de Bosniër een zware hartaan val heeft gehad. Zijn toestand is kritiek. Osim (66) is in het recente verleden vaker gekweld door hart klachten en een hoge bloeddruk. Hij nam vorig jaar de functie in Ja pan over van de Braziliaan Zico. Nieuwe Nederlandse arbiters op Fifa-lijst zeist - Drie nieuwe Nederlandse namen prijken vanaf 1 januari 2008 op de internationale lijst van scheidsrechters en hun assistenten. De wereldvoetbalbond Fife heeft Pol van Boekei en Richard Liesveld en Patrick Langkamp op de lijst ge zet. Ze nemen de plaatsen in van Jan Wegereef, Ruud Bossen en Wijnand Rutgers, die vanwege het bereiken van de 45-jarige leeftijd te oud zijn voor de Fife. door Daaf Kasse zoutelande - Vitalia Doumesh begint als koploopster aan het slot weekend van het Nederlands damkampioenschap voor vrou wen, dat in Zoutelande gehouden wordt. De damster uit Alkmaar zag haar eerste plaats gisteren niet in gevaar komen. Zelf speelde ze in een rusti ge partij gelijk tegen Christien Fung, maar haar twee concurren tes konden niet profiteren. Tanja Chub, de nummer twee in het klassement, kon geen vuist maken tegen Sarah Rijgersberg. De Delft- se studente speelde een ijzersterke partij en kwam geen moment in gevaar. Ook Nina Hoekman speelde gelijk, Uefa: drie wedstrijden schorsing AZ-speler Ari alkmaar - AZ kan in de resteren de wedstrijden in de groepsfase van de Uefa Cup vermoedelijk niet beschikken over de Braziliaan se spits Ari. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond zet te de voorlopige schorsing van één duel om in drie duels. Ari krijgt de straf naar aanleiding van een knie tje dat hij uitdeelde in de wed strijd tegen de Russische kam pioen Zenit Sint Petersburg (1-1). Zes wedstrijden voor zware charge Binya nyon - De Uefa heeft Augustin Binya voor zes Europese wedstrij den geschorst. De speler van Ben- fica krijgt de hoge straf naar aan leiding van een zware overtreding op Scott Brown in de met 1-0 ver loren Champions League-wed strijd tegen Celtic begin novem ber. Voglens de Uefa bracht Binya 'de fysieke gezondheid van een tegen speler serieus in gevaar'. Brent Hayden naar Swim Cup in Eindhoven eindhoven - De wereldkampioen op de 100 meter vrij komt volgen de maand naar de Swim Cup in Eindhoven. De Canadees Brent Hayden bindt op het koningsnum mer de strijd aan met olympisch kampioen en wereldrecordhouder Pieter van den Hoogenband. Hayden pakte eerder dit jaar in Melbourne verrassend samen met de Italiaan Filippo Magnini de we reldtitel op de 100 vrij. maar in tegenstelling tot Chub slaagde zij er wél in kansen te creë ren. Tegen de laag geklasseerde Bar bara Graas verzuimde de titel- houdster in tijdnood een kansrijke voortzetting te nemen. Zij koos een andere variant maar dankzij een offer kon de oudste deel neemster afwikkelen naar een ge lijkspel. Vitalia Doumesh staat twee ron den voor het einde één punt voor op Chub en twee op Fung en Hoekman. Vandaag staat in het Best Beach Hotel in Zoutelande de topper tussen Doumesh en Hoek man op het programma. Leonie de Graag uit Goes leed haar vijfde nederlaag. Dit keer was Jorien Alink haar de baas. Leo Beenhakker kan zich opnieuw plaatsen voor een eindtoernooi. door Barry van der Hooft wronki - Kan het contrast groter zijn? De man die anderhalfjaar ge leden in het Caribisch gebied de basis legde voor successen met Tri nidad en Tobago, trekt nu zijn muts nog iets verder over het ge rimpelde hoofd. Het is net boven het vriespunt in Wronki, maar door de neerdalende regen en nat te sneeuw ligt de gevoelstempera tuur een stuk lager. „Ik had de zon nog in m'n lijf', bekent Leo Beenhakker. „Maar nu sta ik te sterven van de kou." Zijn stemming wisselt nogal eens deze ochtend. Tijdens de training is er de lach, het schouderklopje en de schreeuw van tevredenheid na een mooie combinatie. Over zijn spelers heeft hij niets te kla gen. Ze hebben de Poolse mentali teit - hard werken, niet te veel zeu ren - en luisteren aandachtig naar de woorden van hun trainer. Die geniet zichtbaar, maar is het goe de gevoel na afloop snel kwijt als hij op een bankje zijn sportschoe nen aantrekt. „Wegwezen!", bitst Beenhakker richting een Poolse fotograaf „Je hebt net 85 foto's van me geno men." Het volgende 'slachtoffer' is de vrouwelijke perschef cq tolk, die net twee maanden in dienst is. Martha, de Kees Jansma van Po len maar dan met lang blond haar, krijgt de wind van voren om dat enkele spelers in de ijzige kou interviews staan te geven. „Laat ze dat nou binnen doen!", schreeuwt Beenhakker. Hij schudt met het hoofd en zegt dan op gedempte toon: „Ze snappen er hier soms helemaal niets van." Eenmaal binnen, in het naast het stadion gelegen viersterrenhotel Olympic, staat de opgewarmde coach in het middelpunt van de belangstelling. Hij is populair bij de massaal opgekomen Poolse pers, want het land lijkt zich voor het eerst in de historie te plaatsen voor een EK. Hoe anders was het ruim een jaar geleden, na een be- Na Salt Lake City heeft nu ook Calgary een nieuwe toptijd. door Maarten van Helvoirt calgary - De wereldrecords schie ten heen en weer tussen de ijsba nen van Salt Lake City en Calgary. De Duitse schaatsster Jenny Wolf reed gisteravond in de Canadese stad een nieuw wereldrecord op de 500 meter, in 37,02 seconden. Zowel in Calgary als in Salt Lake City pretenderen de ijsmeesters de snelste ijsbaan ter wereld te heb ben. Om er voor eens en altijd (of voorlopig?) vanaf te zijn hebben de directies van beide Noord-Ame rikaanse Olympic Ovals afgelopen najaar een afspraak gemaakt: de baan die in één wedstrijd vier of meer wereldrecords vestigt en ver volgens behoudt, mag met de eer strijken. Salt Lake City lukte dat vorige week, maar Calgary zette gistera- labberde start, met een nederlaag in Finland en een gelijkspel thuis tegen Servië. De messen werden geslepen en de eerste buitenland se bondscoach ooit was het mik punt van zware kritiek. „De pers kan hier heel gemeen zijn", weet ]an de Zeeuw, teamma nager en al dertig jaar woonachtig in Polen. Beenhakker vult aan: „We hebben ons niet laten beïn vloeden en zijn op dezelfde weg verder gegaan. Ik heb geprobeerd de Hollandse filosofie te vertalen naar de situatie hier. Een verzorg de opbouw van achteruit, het mid denveld in bezit hebben, zulke za ken. Tijd is op dat moment je vond ook de koers in. Dankzij de Duitse Jenny Wolf die haar eigen wereldrecord op de 500 meter met tweehonderdste van een seconde verbrak: 37.02 seconden. Calgary is een record rijker, Salt La ke één armer. Want daar reed Wolf afgelopen voorjaar bij het WK afstanden de oude toptijd van de Canadese Catriona LeMay uit de boeken. „Salt Lake is eigenlijk ook mijn lievelingsbaan; in Calga ry heb ik nooit goed uit de voeten gekund", zei Wolf Maar na haar onvoorstelbaar snelle eerste honderd meter (ro.13, een mannentijd), voelde ze dat een we reldrecord mogelijk was. „Ik zag het aan het opverende publiek en de nerveuze gebaren van mijn trai ner. Ik ben blij dat ik het heb kun nen vasthouden, al liep mijn volle ronde niet optimaal." Vandaag heeft ze op de tweede 500 meter de laatste kans om als eerste vrouw onder de 37 seconden te duiken. Want alle wedstrijden hier- grootste vijand, maar de spelers hebben het snel opgepakt. De ze ge op Portugal was daarna het sleutelmoment. Toen zagen we voor de eerste keer waar we naar op zoek waren geweest. We blie zen Portugal een uur lang van het veld. Zelfs het haar van Felipe Sco- lari zat door de war." In het 40 miljoen inwoners tellen de land is het vertrouwen daarna alleen maar toegenomen. Polen staat op de drempel van het EK en dat heeft behoorlijk wat losge maakt. „Voor de wedstrijd tegen België zijn 250.000 aanvragen binnenge komen voor kaartjes", vertelt de na worden op laaglandbanen verre den en daar is de luchtweerstand hoger. Als Wolf het bij de vrouwen kan, dan kan leremy Wotherspoon toch zeker ook bij de mannen, was de verwachting in de Oval. Vorige week in Salt Lake City had de Ca nadees iedereen al verbluft met zijn 34.03 seconden. Op zijn thuis- baan bleef hij gisteren steken op 34.23. Door de val van de Chinees Fengtong Yu in de rit voor hem en de daaropvolgende baanpreparatie was zijn concentratie enigszins ver stoord. Dat Calgary's ijsmeester Mark Mes- ser er wederom in is geslaagd voor de sprinters een snelle ijsvloer neer te leggen, bleek wel uit de per soonlijke records van Jan Smeek- ens (elfde in 34.70), Simon Kui pers (34.78) en bij de vrouwen van Annette Gerritsen (37.89). De schaatsster uit Ilpendam werd daarmee net als vorige week vier de, maar dit keer bleef ze maar Openingstijden maandag tfm vrijdag 09.00-17.30 uur, 09.00-16.00 uur. raab Ykarefter www.raabkarcher.nl I Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72