PZC I 41 Sport Oranje begint gelijk te 'pompen' Honkballers staan weer in de halve finale van een WK Jong Oranje wint ook vierde duel 45 42 en 43 Go Ahead Eagles verslikt zich in FC Eindhoven Voetballers Kloetinge gaan over tot de orde van de dag Tip? sport@pzc.nl Jenny Wolf schaatst wereldrecord op 500 meter: 37.02 Zaterdag 17 november 2007 Koevermans speelt naast Van Nistelrooij in de spits. door Dick Sintenie katwijk - Marco van Basten hoopt op een spektakelstuk vanavond in Rotterdam. De bondscoach denkt dat daarvoor veel mankracht in en rond het strafschopgebied van Luxemburg nodig is. Danny Koevermans is één van de vier spit sen. De aanvaller van PSV maakt zijn debuut als basisspeler in het Ne derlands elftal, op een avond dat Oranje zich kan kwalificeren voor het EK 2008. Gisteren tijdens de training vormde Koevermans een duo met Ruud van Nistelrooij. Een in alle opzichten opvallende keuze. Immers, Koevermans is bij zijn club PSV niet altijd basisspe ler en in het Nederlands elftal heeft hij heel geleidelijk de rol van Ian Vennegoor of Hesselink als pinchhitter overgenomen. Hij speelde twee keer eerder in Oran je, alles bij elkaar nog geen 25 mi nuten. Toch geeft Van Basten Koe vermans de voorkeur boven Dirk Kuijt en Klaas-Jan Huntelaar. Huntelaar hoort zelfs niet tot de kern van achttien spelers voor het duel met Luxemburg. De andere vijf afvallers zijn Henk Timmer, Kew Jaliens, Tim de Cler, Hedwi- ges Maduro en Nigel de Jong. Zij zijn wel weer oproepbaar voor de laatste kwalificatie-interland tegen Wit-Rusland, woensdag in Minsk. De keuze voor het spelen met twee centrumspitsen is vrij oppor tuun en was onder Van Basten tot voor kort ondenkbaar. De opstel ling waarmee Oranje tegen Luxem burg begint, is er één waarmee de nationale ploeg doorgaans eindigt als een 'kleine' tegenstander te fel en te lang tegenstribbelt. Drie verdedigers denkt Van Basten slechts nodig te hebben en, zoals gezegd, vier aanvallers. Clarence Seedorf (rechts) en Rafael van der Vaart (links) bezetten de flanken. Zij zijn weliswaar middenvelder van origine, maar de twee mogen zich vanavond beperken tot offen sieve daden. De speelwijze is misschien niet des Van Bastens, maar heeft bin nen de selectie wel voorstanders. Van Nistelrooij is één van hen. Hij weet als geen ander dat een duel als met Luxemburg niet zelden uit draait op een vervelende worste ling en dat extra stootkracht voor in een zegen kan zijn. „Dit soort wedstrijden staat op zich", zei Van Nistelrooij gisteren in de Volks krant. „Als je begint met 4-3-3, vanuit je basisprincipes met op bouwen en tikken, schiet het ge woon niet op." Dat ondervond Oranje al vaak, on der meer in de uitwedstrijd tegen Luxemburg. Een doelpunt in de zestiende minuut van Joris Ma- thijsen (uit een corner) leverde drie punten op, maar het voetbal was abominabel slecht en de beste kansen waren zelfs voor Luxem burg. PWj Omdat Marco van Basten vanavond een spektakelstuk wil opvoeren met Oranje, begint de bondscoach met vier aanval lers. Voetbalploeg van De Haan met 1-0 langs Jong Macedonië. nijmegen - Jong Oranje heeft vrij- dag een nieuwe stap gezet op weg naar deelname aan het Europees kampioenschap voetbal van 2009. De titelverdediger won ook de vier de wedstrijd in de kwalificatie- reeks. Het thuisduel tegen Jong Ma cedonië eindigde in 1-0. Evander Sno maakte in de 28e mi nuut het doelpunt. Bondscoach Foppe de Haan had de middenvel der van Celtic opnieuw in de spits gezet. In het EK-kwalificatieduel te gen Estland scoorde Sno ook al twee keer. Het was al de tweede keer dat long Oranje Macedonië in de kwa lificatiereeks trof Eind augustus eindigde het duel in Macedonië in 1-0 voor Nederland door een doel punt van Royston Drenthe, jong Oranje gaat met twaalf pun ten uit vier duels riant aan de leiding in groep 5. De ploeg van De Haan kreeg nog geen doelpunt tegen. Noorwegen staat met zeven punten op de tweede plaats. De nummers één en de vier beste nummers twee uit de tien groepen kwalificeren zich voor de play-ofïwedstrijden. De zeven winnaars van die duels spelen samen met gastland Zweden het EK. Maastricht - Go Ahead Eagles moet serieus vrezen dat het alsnog naast de derde-periodetitel grijpt. De Deventenaren gingen gisteren verrassend onderuit bij het laagge klasseerde FC Eindhoven: 2-0. Nummer twee FC Zwolle kwam niet verder dan 1-1 tegen FC Dor drecht. MW, dat vorig weekeinde nog verloor van Go Ahead Eagles en daardoor zakte naar de derde plek in de periodestand, profiteer de optimaal door FC Den Bosch met 2-1 te verslaan. RBC Roosendaal won thuis met 4-0 van Emmen. De ploeg staat vierde in de derde periode. Oranje stunt tegen Taiwan en treft nu de Verenigde Staten. taichung - De Nederlandse honkballers hebben evenals twee jaar geleden de halve finales bereikt op het wereldkam pioenschap. Oranje won gisteren op het WK in Taiwan in de kwart finales met 6-3 van het gastland. De ploeg van bondscoach Robert Eenhoorn besliste de thriller pas in de elfde inning, de tweede extra inning. „Dat ze het hier op het juiste mo ment waarmaken, daar heb ik be wondering voor. Dit is een heel bij zondere groep", zei de trotse bondscoach. „Vince Rooi slaat op het beslissende moment in de ne gende inning een homerun. Het hele stadion viel stil. Daarmee deelde de ploeg wel een tikkie uit aan Taiwan." Voor de tweede keer op rij bereik te Nederland de laatste vier van de wereldtitelstrijd. „Daar ben ik hart stikke blij mee", zei Eenhoorn. „Deze ploeg kan van ieder land winnen, dat hebben die jongens al bewezen met zeges op Zuid-Korea en Cuba, de finalisten van het vori ge WK. We hebben heel goede werpers en de spelers geven nooit op. Ze bezitten een enorme vech tersmentaliteit." Het Nederlands team evenaart in Taiwan in ieder geval de histori sche prestatie van twee jaar gele den, toen het als vierde eindigde op het WK dat in Nederland werd gehouden. Oranje heeft in het ver re oosten de finalisten van toen al verslagen in de groepsfase: Cuba en Zuid-Korea. Oranje treft vandaag in de halve fi nales het team van de Verenigde Staten, dat gisteren Zuid-Korea met 3-1 versloeg. De andere halve eindstrijd gaat tussen Cuba en )a- pan. „Het maakt mij niet uit tegen wie we nu moeten", aldus Eenhoorn. „Alle landen hier zijn goed. Geen enkele ploeg geef je zomaar even een pak slaag. We zullen ook te gen de Amerikanen weer tot he uiterste moeten gaan." PZC Willem Adriaansens bron Rudy Boogert, GN Nederland -Luxemburg Nederland en Luxemburg troffen elkaar vijftien keer eerder winst Nederland r- gelijk Luxemburg Nederland - Luxemburg EK-kwalificatieduel zaterdag 17 november, 20.30 uur De Kuip, Rotterdam IK Van der Sar Melchiot Bouma Mathijsen j De Zeeuw Van Bronckhorst Sneijder Van der Vaart Seedorf Koevermans Van Nistelrooy laatste vijf ontmoetingen datum thuis uit uitslag 02-09-06 Luxemburg - - Nederland 0-1 14-12-94 Nederland - - Luxemburg 5-0 07-09-94 Luxemburg - - Nederland 0-4 17-11-71 Luxemburg - Nederland 0-8 24-02-71 Nederland - Luxemburg 6-0 Stand Roemenië 10 8 2 0 26 20-5 Nederland 10 7 2 1 23 13-3 Bulgarije 10 5 4 1 19 15-7 Albanië 10 2 5 3 11 9-8 Slovenië 11 3 2 6 11 9-14 Wit-Rusland 10 2 1 7 7 11-20 Luxemburg 11 1 0 10 3 2-22 Programma, 17 november: Bulgarije- Roemenië, Albanië-Wit-Rusland en Nederland- Luxemburg; 21 november: Roemenië-Albanië, Wit-Rusland-Nederland en Slovenië-Bulgarije. Nationale- Ruud van Nistelrooij (links) en Danny Koevermans zijn de twee centrumspit sen in het EK-kwalificatieduel met Luxemburg. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71