Het gaat om de knikkers! Papegaaienziekte velt achttien betrokkenen na vogelshow Weurt BenZeker ^^To\\^RMEULEN 'Snoer Anne Frankboom vast' 'Laat crimineel sporenonderzoek over aan particuliere bedrijven' Stakingsverbod De allerhoogste spaarrente van Nederland? www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl - Keihard aankoop voordeel - Inruilpremie's tot wel 5000,- - Keuze uit meer dan 100 nieuwe auto's en occasions - Direct en superscherp financieren Pearyweg 6, 4462 GT GOES, 0113-561812 www.autovermeulen.nl PZC Zaterdag 17 november 2007 5 AMSTERDAM - De Bomenstichting wil de Anne Frank boom in Amsterdam vastsnoeren om te voorkomen dat hij omvalt. Met dit plan wil de stichting de voor woens dag geplande kap van de beroemde kastanje tegenhou den. Door de boom met stalen kabels vast te maken aan de nieuwbouw van het Anne Frankhuis kan die nog jaren blijven staan, zegt de Bomenstichting. foto Evert Elzinga/ANP den haag - Eenvoudig sporenon derzoek moet aan particuliere be drijven kunnen worden uitbe steed. CDA-Kamerlid Maarten Ha verkamp zal dit voorstel maandag doen bij het begrotingsdebat over de politie. Nu moet de politie voor onder zoek naar bijvoorbeeld DNA- of bloedsporen verplicht een beroep doen op het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI), een onder deel van het ministerie van Justi tie. Gebeurt dit niet, dan kan de rechter het bewijs ongeldig verkla ren. Haverkamp wil van deze vorm van 'gedwongen winkelnering' af Hij vindt dat de politie zakelijker moet kunnen werken. „Ik heb sterk het gevoel dat het allemaal ef ficiënter kan", aldus de christende mocraat. Haverkamp wijst erop dat onderzoek door het NFI vaak enige tijd duurt en dat helemaal niet duidelijk is hoeveel een be paald type onderzoek precies kost. „Ik wil niet zeggen dat er geld wordt verspild, maar ik vind wel dat in ieder geval de kosten moe ten worden uitgezocht. Als blijkt dat eenvoudig onderzoek sneller en goedkoper door anderen kan worden gedaan, moet dat mogelijk zijn. Ie hebt niet altijd specialisten van het NFI nodig." den haag - De staking in het open baar vervoer in en rond Den Haag gaat maandag niet door. De voor- zieningenrechter in Utrecht heeft bepaald dat de FNV de staking moet afblazen. Connexxion en HTM hadden de vakbond voor de rechter gesleept om te voorkomen dat het openbaar vervoer maandag na de spits plat wordt gelegd. II kunt nog steeds inbrengen voor onze belangrijke VEILING (11 dec.) Schilderijen, bloedkoraal granaat, zilverwerk etc. Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Van de slachtoffers loopt zevental zware longontsteking op. weurt - Bij de grootste uitbraak ooit van papegaaienziekte in Ne derland zijn in het dorpje Weurt bij Nijmegen zeker achttien men sen ziek geworden. Van hen liggen er zeven in het ziekenhuis met een ernstige longontsteking. De zieken zijn allen aanwezig ge weest op de jaarlijkse vogelshow van de Vogelvrienden in Weurt, die van 2 tot en met 4 november werd gehouden in dorpscentrum De Kloosterhof. De meesten van hen waren standhouders, twee zie ken waren als keurmeester actief bij de show. Gewone bezoekers zijn niet ziek geworden. Het over dragen van de ziekte van mens op mens is volgens de GGD zo goed als uitgesloten. De ziekte moet vol gens infectiearts Renee Koenen niet verward worden met de veel ernstiger vogelgriep. De verwach ting is dat alle zieken er weer snel bovenop zijn. Volgens infectiearts Renee Koenen van de GGD Nijme gen is het 'heel onbegrijpelijk' dat zoveel mensen tegelijkertijd be smet zijn met de bacterie die de papegaaienziekte veroorzaakt. Hij vindt dat diepgaand onderzoek no dig is naar de oorzaak. Waar de pa pegaaienziekte ineens vandaan komt, is nog niet duidelijk. De pa pegaai die de achttien bezoekers van de vogelshow heeft besmet, is nog niet terecht. Of de vogels uit Weurt gedood moeten worden, is ook nog niet Tijdens een vogelshow in Weurt zijn achttien mensen besmet met de papegaaienziekte. Er is geen sprake van een levensbe dreigende situatie. bekend. Het vermoeden van pape gaaienziekte stak halverwege de week de kop op toen bij een huis arts in Beuningen zich maandag drie patiënten meldden met dezelf de ziekteverschijnselen. De huis arts kwam erachter dat zij alledrie bij dezelfde vogelshow betrokken waren geweest en schakelde de GGD in Nijmegen in. De GGD zocht contact met alle leden van de Weurtse Vogelvrienden en ont dekte dat veel meer leden met ho ge koorts, verkoudheid en longont stekingen rondliepen. Uit nader onderzoek bleek gisteren dat het inderdaad gaat om de papegaaien ziekte. Opvallend is dat de meeste getroffenen boven de zestig zijn. Zij zijn volgens arts Koenen hoe dan ook vatbaarder voor longont stekingen. De ziekte is met de juis te antibiotica goed te behandelen. „Er is geen sprake van levensbe dreigende situaties."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5