Forse toename van ratten in Zeeland Voetgangersbrug over kanaal ligt er in 2008 Kolveniershof Goes wil snel maatregelen Bioscooploos tijdperk Goes is bijna ten einde Vakantie in een oude molenromp Tuurlijk... Kerstkaarten bij Verschoore 10% GRATIS KAARTEN! ROLLUIKEN ACTIE Discobus moet terug in Borsele W PZC Zaterdag 17 november 2007 29 Populaties bruine en zwarte rat groeien door zachte winter. door Frank van Cooten SLUIS - Het aantal bruine ratten in Zeeland stijgt explosief. Ook de moeilijk bestrijdbare zwarte rat wordt vaker gesignaleerd. Onge- diertebestrijders maken overuren. De zachte winter van 2006/2007 wordt als belangrijkste oorzaak van de stijging beschouwd. Richard de Koeijer is gediplo meerd ongediertebestrijder van de gemeente Terneuzen. Normaal krijgt hij drie tot zes meldingen in de week. Nu zijn dat er wekelijks twintig. Hulst schaktelt bij meldin gen een ongediertebestrijder in. Ri chard Lader is gecertificeerd plaag- dierbestrijder. „Door de zachte winter is inderdaad sprake van een enorme toename. Op het land is genoeg te eten." In tegenstelling tot Terneuzen en Hulst moeten de bewoners van het buitengebied van de gemeente Sluis hun boontjes zelf doppen. Deze gemeente lost het rattenpro- bleem alleen binnen de bebouwde kom op. Agrarische handelsonder neming Vermue in IJzendijke kan de bestrijdingsmiddelen niet aan slepen. „Ik ben al door mijn grote voorraad heen." Een van de afnemers van rattengif is Nellie Moerman. Zij woont in de buurtschap Stroopuit bij Water landkerkje en heeft last van een ware rattenplaag. „Zo erg is het Ongediertebestrijders maken overuren in het bestrijden van de bruine en zwarte rat. Bewoners van het Sluise buitengebied moe ten hun boontjes zelf doppen. nog nooit geweest. Van die grote bruine en ook wel eens een zwar te. Ik ben al met mijn vierde bus met gif bezig. Ze zitten ook al in de schuur. De gemeente doet er niets aan." Dat wordt bevestigd door Leo IJ zerman, hoofd gemeentewerken van de gemeente Sluis. „Ik kan me best voorstellen dat die mensen zich een beetje tweederangsburger voelen. Ik weet niet hoe het zo is gekomen. Dat was voor mijn tijd." Reden voor raadsleden van Ge meentebelangen om vragen te stel len aan het gemeentebestuur. Zij willen dat bij bestrijding van onge dierte bewoners van het buitenge bied dezelfde rechten krijgen als de dorpsbewoners. Woordvoerders van Waterschap Zeeuwse Eilanden en de gemeente Borsele melden ook een forse toe name van de bruine rat. Vóór 1 december bestellen Gemeente en provincie onderhandelen nog over verdeling kosten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Van uitstel komt geen afstel: in de loop van volgend jaar wordt de nieuwe voetgangers brug naast de bestaande Schroe- brug in Middelburg geplaatst. Dat de brug er nog niet is, komt doordat de bouwkosten dit voor jaar fors duurder bleken te zijn. Het budget van 1,3 miljoen werd met bijna twee miljoen overschre den. „Het gaat nu goed", zegt de Mid delburgse wethouder F. Streng (WD, verkeer). „We zijn in onder handeling met de provincie over de verdeling van de kosten en we zijn er bijna uit. Ik ben er positief over, maar een deel van de kosten zal de gemeente wel moeten beta len." Gedeputeerde T. Poppelaars (CDA) wilde gisteren geen toelich ting geven. Volgens Streng is het te kort op het budget lang niet meer zo groot als in het voorjaar. Als de voetgangersbrug naast de bestaande Schroebrug over het ka naal ligt, kunnen de fietspaden op de oude brug worden verbreed omdat de voetpaden daar wegge haald worden. Dan kunnen fiet sers aan beide kanten van de brug in twee richtingen rijden. Daardoor hoeven fietsers niet lan ger onnodig de Schroeweg over te steken. Wie nu uit de Vlissingse- straat komt en naar Dauwendaele wil, moet twee keer oversteken. Dat geldt ook voor fietsers die van uit de Oude Vlissingseweg richting Oost-Souburg of de Stromenwijk willen rijden. Het voordeel daarvan is dat de ver keerslichten voor automobilisten minder lang op rood hoeven te staan. En dat is weer goed voor de doorstroming van het autoverkeer op de Schroeweg. Die blijft, ook na de opening van het aquaduct onder het kanaal, onverminderd druk, is de verwachting. Streng is tevreden. „De extra brug is ook nodig voor de verbetering van de fietsroutes richting de Mor- tiere." HOOFDPLAAT - ledereen die vanuit de richting Biervliet het dorp Hoofplaat binnenkomt, moet de molenstomp opvallen. Tot voor kort ging het molenrestant achter de Koningin Julianastraat elk jaar zienderogen achteruit. Anton Faber, met zijn vader eigenaar sinds vijfjaar, be sloot de romp een nieuw leven te gunnen als vakantie huis. Het interieur moet nu nog verder worden opge knapt. foto Peter Nicolai GOES - Ondernemers aan en rond de Goese Kolveniershof eisen dat het gemeentebestuur op korte ter mijn maatregelen treft om de over last tijdens de bouw van de par keergarage te beperken. Volgens de ondernemers zijn er 'diverse punten waarin de gemeen te Goes tekortschiet'. Zij schrijven dat in een brief aan de gemeente en aan de fractievoorzitters. Het aannemingsbedrijf BAM is vorige week begonnen met de bouw van een parkeergarage op de Kolve niershof. Dat geeft geruime tijd overlast op zowel de Kolveniershof als het Bleekveld. Het bouwver- keer veroorzaakt hinder en het aantal parkeerplaatsen is aanzien lijk ingekrompen. De onderne mers menen dat het gemeentebe stuur te lang heeft gewacht met het treffen van maatregelen die de pijn kunnen verzachten. Wethou der M. Dieleman kon gisteren we gens verblijf in het buitenland niet op de brief reageren. Eerder deze maand toonde hij zich bereid om te onderzoeken of er een compen satieregeling voor de ondernemers kan worden getroffen. De winke liers vinden dat 'positief. 10% KORTING OP DE ROLLUIKEN' Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.ambiance-zonwering.nl door Luc Oggel GOES - Ruim negen jaar na de slui ting van het Grand Theater heeft Goes weer bijna een eigen bio scoop. Merral, naast de Zeelandhal len, opent op 6 december. 'Een groot cadeau op sints verjaar dag voor heel Noord- en Zuid-Be veland', aldus het persbericht van Harry Duivenvoorden, één van de drie eigenaren en geldschieter. Dat klinkt alsof het zo was bedoeld, maar eigenlijk had de bioscoop al lang en breed moeten draaien. On der meer onduidelijkheid tussen aannemer en ontwikkelaar zorgde voor behoorlijke vertraging. De man achter het Merral-concept is René van Steen. Hij heeft zeven bioscopen in Nederland, waaron der ook een in Terneuzen. Zij zijn vernoemd naar zijn dochter, Merral. Henry Bernard is de derde 'kapitein' van Merral Goes. Hij zorgt straks met name voor het ho- reca-gedeelte. In de bioscoop ko men een Italiaans restaurant en een grand café. Merral Goes krijgt vier zalen, met elk 160 stoelen. Bezoekers kunnen tijdens de film worden voorzien van een hapje en een drankje. Het is de bedoeling dat er zes tot acht films per dag te zien zijn. Behalve grote kaskrakers worden jaarlijks ook tien a veertien filmhuisfilms vertoond en in de zomer Duitse rolprenten. 's-HEERENHOEK - In Borsele moet weer een discobus komen. Voorzit ter Björn Boonman van de jonge- renraad Borsele maakt zich daar sterk voor. Zijn doel: jongeren vei lig vervoer bieden vóór en na het stappen. Veilig is het nu niet, vol gens Boonman. Hij spreekt uit er varing, met name over zaterdagen in 's-Heerenhoek, het uitgaans- dorp van Borsele. „Veel taxi's zijn er niet. En als je mee kunt, dan rij den sommige chauffeurs 's nachts zo hard." De jongerenraad heeft op de eigen website een peiling gezet. De mees ten vinden het idee 'super cool' tot 'best goed'. In de raad wordt 29 november beslist of de actie wordt doorgezet. Overleg met horeca en gemeente volgt pas daarna.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59