Kolveniershof wil snel maatregelen 's-Gravenpolder moet langer In de greep van het virus dat EMM heet Ongerustheid over zorg in vroege ochtend is volgens arts niet nodig Sint over week in Kruiningen 2 6 Zaterdag 17 november 2007 pzc EMM-jubilarissen Wim Dingemanse (r) en Adriaan van Hakken (midden) tij dens de repetitie. Ko Weileman was verhinderd. foto Dirk-Jan Gjeltema Drietal al levenslang lid van Kortgeense muziekvereniging. door Luc Oggel KORTGENE - In het leven kan van al les gebeuren, maar sommige din gen veranderen niet. Adriaan van Hakken (8i), Wim Dingemanse (75) en Ko Weileman (73) kunnen erover meepraten. De heren zijn respectievelijk al 71 (Van Hakken) en 65 jaar (Dingemanse en Weile man) lid van Koninklijke Muziek vereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) in Kortgene. EMM, dat sinds anderhalf jaar sa menwerkt met Advendo uit Wol- phaartsdijk, is één van de oudste muziekverenigingen in Zeeland. Over twee jaar wordt het 130-jarig jubileum gevierd. De drie Kort geense muzikanten hebben de ver enigingsgeschiedenis voor een groot deel mede ingekleurd. Adriaan (tenorsax) mag zich met zijn staat van dienst met recht de fanfarenestor noemen, maar Wim (bugel) en Ko (euphonium) vol gen op de voet. Alledrie zijn ze on langs onderscheiden door de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen. De mannen, die elkaar al hun hele leven kennen en alledrie opgroei- www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle sint phiupsland - Inwoners van Sint Philipsland en Anna Jacoba- polder zijn ongerust over de medi sche zorg in de vroege ochtend. De huisartsenpost in Bergen op Zoom werkt tot acht uur, terwijl huisarts G. de Cock pas om negen uur zijn praktijkdeuren opent. Dit bleek tijdens het dorpsbezoek van de gemeenteraad aan Anna Ja- cobapolder. De Cock zelf ziet geen probleem. „Als de nood aan de man is, ben ik dat uur telefonisch bereikbaar. Dan wordt er gewoon iets geregeld." Enkele bewoners van Anna lacoba- polder vinden het ook spijtig dat de nieuwe huisarts geen spreekuur meer houdt in hun dorp. De Cock heeft daar echter bewust voor ge kozen. „Het is voor de mensen misschien handig, maar voor mij niet. Ik heb daar geen dossiers bij de hand en ook geen computer." den aan de Korendijk, zijn inder tijd via familie in de muziek ge rold. „Je ging op voetbal, gymnas tiek of bij de muziekvereniging", vertelt Ko. „Ik had weinig keus, want mijn vader was toen voorzit ter van EMM." Adriaan kwam via zijn broer bij de vereniging en ook Wim werd aangestoken door diver se familieleden. Het 'EMM-virus' houdt hen tot de dag van vandaag in zijn greep. De 'levende legen des' halen hun instrument dus ook niet alleen tevoorschijn tij dens de repetities of uitvoeringen, ook thuis wordt geblazen. Het mag duidelijk zijn dat ze de afgelo pen decennia al ontelbaar veel stukken hebben gespeeld, maar vervelen gaat het nooit. Sterker, het wordt steeds leuker. „De mo derne componisten letten beter op de verdeling van de melodieën, zo dat elke partij uitdagend blijft." De heren mogen dan op leeftijd zijn, repetities en uitvoeringen worden alleen overgeslagen als het echt niet anders kan. „Alleen lo pen doen we niet meer, dat laten we over aan de jeugd." Adriaan van Hakken, Wim Dinge- manse en Ko Weileman zijn sa men al 201 jaar lid van Koninklij ke muziekvereniging Eendracht Maakt Macht in Kortgene. KRUININGEN - Sinterklaas maakt za terdag 24 november zijn opwach ting in Kruiningen. Om 13.00 uur vertrekt een feestelijke optocht bij Ons Dorpshuis. Even later wordt de sint bij het gemeentehuis wel kom geheten. Daarna begint een sinterklaasdisco in het dorpshuis. Ondernemers in brief: 'Gemeente schiet op diverse punten tekort.' door Willem van Dam coes - Ondernemers aan en rond de Goese Kolveniershof eisen dat het gemeentebestuur op korte ter mijn maatregelen treft om de over last tijdens de bouw van de par keergarage tot een minimum te be perken. Volgens de ondernemers zijn er 'diverse punten waarin de gemeen te Goes tekortschiet'. Zij schrijven dat in een brief aan de gemeente en aan de fractievoorzitters in de Goese raad. Het aannemingsbedrijf BAM is vo rige week begonnen met de bouw van een parkeergarage op de Kolve niershof. Dat geeft geruime tijd overlast op zowel de Kolveniershof als het Bleekveld. Het bouwver- keer veroorzaakt hinder en het aantal parkeerplaatsen is aanzien lijk ingekrompen. De onderne mers menen dat het gemeentebe stuur te lang heeft gewacht met het treffen van maatregelen die de pijn enigszins kunnen verzachten. Zo vinden zij dat de bewegwijze ring naar de tijdelijke parkeerplaat sen aan de Rommerswalestraat al lang verbeterd had moeten zijn. Ook zijn de ondernemers van me ning dat een extra bushalte (voor de transferiumbus) aan de Kolve niershof te lang op zich laat wach ten. Daarnaast huldigen zij het standpunt dat de parkeerduur 'in de kom bij de Pearl' moet worden teruggebracht om langparkeerders te weren. In de brief wordt ook ge klaagd over slechte bestrating, met name in de Bleekerstraat. Verder vragen de ondernemers onder Ondernemers aan de Goese Kolveniershof eisen op korte termijn maatregelen om de overlast van de bouw van de parkeergarage te minimaliseren. meer aandacht voor een verbete ring van de straatverlichting vanaf de Kolveniershof naar het tijdelij ke parkeerterrein aan de Rommers walestraat. Voorts bepleiten zij een soepeler opstelling tegen fout- parkeerders op de Kolveniershof en het Bleekveld; die krijgen te snel een bekeuring vinden de mid denstanders. 'Zeker voor de klan ten die met zware boodschappen moeten sjouwen, zou enige coulan ce te waarderen zijn'. De middenstanders vrezen dat de overlast die de bouwwerkzaamhe den (ongeveer twee jaar) met zich meebrengen tot omzetverlies lei den. Wethouder M. Dieleman kon giste ren wegens verblijf in het buiten land niet op de brief reageren. Eer der deze maand toonde hij zich be reid om te onderzoeken of er een compensatieregeling voor de on dernemers kan worden getroffen. De winkeliers vinden dat 'posi tief. Vijf ton van provincie voor aankoop fabriek tholen - De provincie geeft de ge meente Tholen vijf ton subsidie voor de aankoop van banketfa- briek De Waal op bedrijventerrein Noord. Daarmee komt de herin richting van het oude terrein tot een gebied met woningen en kan toren wat dichterbij. Wanneer de herinrichting start, is nog niet dui delijk. Volgens wethouder K. Heij- boer moet nog blijken of het to taalplan financieel haalbaar is. Jop in Heinkenszand krijgt tweede container heinkenszand - De pas geopende jongerenontmoetingsplek (jop) aan de Stenevate in Heinkenszand is zo succesvol dat de gemeente Borsele binnenkort al een tweede container plaatst. Een groep van meer dan twintig jongeren maakt gebruik van de jop. Na een bezoek van raadsleden deze week is direct besloten de jongeren een tweede container te geven. Kunstspeuren in de Zak van Zuid-Beveland heinkenszand - Kunstenaars in de gemeente Borsele zetten vandaag en morgen voor de tweede keer dit jaar hun deuren open in het ka der van de kunstroute 'Kunstspeu ren in de Zak'. Ze doen dat tussen ir.00 en 17.00 uur. Alleen de kerk in Kwadendamme is op zondag pas vanaf 12.00 uur geopend. Alle deelnemers aan het evenement zijn te vinden op de internetsite www.kunstuus.nl. Scholieren met elkaar op de vuist in Goes goes - Een groepje fietsende scho lieren is gisterochtend rond kwart over acht belaagd door een andere groep scholieren aan de Middel burgsestraat in Goes. Bij de vecht partij die volgde, liep een aantal kinderen lichte verwondingen op. De politie heeft na het vooral enke le betrokkenen gehoord, maar kon over de aanleiding van de knokpar tij nog niets zeggen. Lezing over bezuinigen in Goese bibliotheek GOES - Marieke Henselmans houdt maandag 19 november om 20.00 uur een lezing in de bibliotheek Goes over 'bezuinigen door be wust te consumeren'. Hensel mans, die meerdere seizoenen te zien was in het tv-programma Geen cent te makken, geeft tips om te bezuinigen en toch met een voldaan gevoel prettiger te leven. Zie www.biblioosterschelde.nl voor kaartjes. Excursie langs plan Tureluur op Tholen scherpenisse - Staatsbosbeheer houdt vandaag een excursie langs het plan Tureluur in de Scherpe- nissepolder aan de zuidkant van het eiland Tholen. Onder leiding van een gids maken deelnemers een wandeling van anderhalf uur. De tocht begint om 13.30 uur van af de voormalige kruising van de Platteweg, Gatweg en Schoondorp- seweg in Scherpenisse. Bezwaar Prisma Food vertraagt nieuwbouw complex De Zwake. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Het grote bouw project De Zwake in het hartje van 's-Gravenpolder heeft enkele maanden vertraging opgelopen. Sportverenigingen en de biblio theek moesten voor de zomer al uit sporthal De Zwake, omdat het werk snel na de bouwvakvakantie zou beginnen. Dat is niet gelukt, omdat er bezwaren tegen de bouw vergunning kwamen. De verwach ting is dat het nieuwe Zwake-com- plex niet eerder dan na de zomer vakantie van 2009 in gebruik kan worden genomen. Nieuwbouwcomplex De Zwake in 's-Gravenpolder. Inmiddels is het wel zover dat de bouw kan beginnen. De gemeente Borsele is er namelijk onlangs in geslaagd om tegemoet te komen aan de bezwaren. Prisma Food had die ingediend namens de vlak bij De Zwake gevestigde Golff-su- permarkt. De bouwwerkzaamhe den zouden veel overlast geven en - vooral - er zou onvoldoende par keergelegenheid komen. Achter De Zwake staat ook de begin vorig jaar opgeleverde brede school met de christelijke en openbare basis-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48