Zeeland Smullen met de grenspaal in zicht .1 Als elke seconde telt... H$eooïdelin$ j)e ABVAKABO C/V PZC Zaterdag 17 november 2007 33 Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: mosselkruiden. Twee dagen lang herinneren mijn han den, ondanks tientallen wasbeurten, eraan dat ik in Eede heb gesmuld van een flinke portie mosselen. Conclusie: De Tol serveert een goede maaltijd voor grote eters. Geen tiere lantijnen, gewoon eten wat je bestelt. Jammer dat de entourage best wat te wensen overlaat. onvoldoende goed matig uitstekend voldoende mosselen (23,95 euro). Ik laat wel een pan met schelpdieren aanrukken. Een keuze voor bereiding is er niet. Witte wijn, room... nee, daar doet De Smidt niet aan. „Waarom zou je dingen toevoe gen als iets van zichzelf al zoveel smaak heeft?", zegt hij. Ik geef hem vanavond groot gelijk. Wat een joekels! Peter heeft ook niets te klagen over zijn entrecote met een pittige pepersaus, eigengemaak te frietjes en salade (19,95 euro). Het sap pige vlees krult zowat over de rand van zijn bord. „Dit is heerlijk, maar echt te veel van het goede." Toch gaat er nog een coupe ijs met war me kersen en een sorbet trio met ci troen, passievrucht en framboos (allebei 6,50 euro) in. De kersen zijn prima, de sorbet is met citroen én passievrucht iet wat aan de zure kant. De Tol, Tol 1, Eede. Tel: 0117-491391. www.detol.eu. Gesloten op dinsdag en woensdag. Pinnen: ja. Roken: ja. runnen hun café-restaurant in het voor malige tolhuis, net zoals hun ouders, groot- en overgrootouders dat deden. Een bord met het 'tarief van tolheffing op dezen weg' aan de muur herinnert aan tijden dat er nog centen moesten worden gegeven voor een passage met paard, geit of bok. Jammer genoeg is dat het enige opvallende element dat refe reert aan de geschiedenis van het ge bouw. Net zoals het spijtig is dat het wat aan sfeer ontbreekt. Fel licht overheerst het restaurant, dat een simpel uiterlijk heeft. „Ik weet, het lijkt een beetje op een kantine, maar echt: het eten is hier prima", stelt Peter mij gerust. „Nergens eet je betere mosselen." Dat belooft wat. Op de kaart prijken vooral gerechten met paling, scampi's, zalm en entrecote. Peter neemt als voor gerecht vijf scampi's in de lookboter (10,50 euro), geserveerd met bruin brood. „Lekker hoor, maar als ik jouw voorgerecht zie heb ik toch spijt", gromt hij. Mijn lichtgerookte zalm (11,95 euro), geflankeerd door twee flinke strepen grofgesneden ui en fijngehakte peterse lie, mag er zijn. Heerlijk op de bijgelever de geroosterde broodjes, maar ook 'puur natuur' smaakt dit visje mij best. Om chefkok De Smidt te testen, kiest Peter met pijn in zijn hart eens niet voor Michel de Smidt kookt het liefst zonder al teveel extra's. foto Peter Nicolai schiet schichtig voor onze wielen weg, opspattend modder besmeurt de portie ren en nu begint het ook nog te mieze ren. Het lijkt wel alsof we écht de wereld uitgaan. Gelukkig weet fotograaf Peter Ni colai de weg. Een jaar geleden wees hij mij al op De Tol in Eede, precies op de grens met het Vlaamse Middelburg. Michel en Kelly de Smidt-Van Caeseele Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel trekken deze maand de provinciegrens over op zoek naar leuke en goede eetgele- genheden. Raymond at precies op de grens tussen Nederland en België, in ca fé-restaurant De Tol in Eede. Zó, Peter, zet dat groot licht maar eens op. We gaan over een stil weggetje waar je geen hand voor ogen ziet. Een haas t/AH rOV ÏCrX ONDERNEMINSS AAD l Voorziening endcme/pingsrood^rovzeelard nl Ambulancemedevverkers voeren actie Publieke Zaak Regelmatig heeft 11 in de media over de ambulancedienst RAV Zeeland kunnen lezen dat de dienst in een financiële noodsituatie verkeert. Middels deze advertentie willen de ambulancemedewerkers u nadere uitleg geven over deze situatie. Kern van het probleem Door bepaalde CAO-afspraken in het verleden is de Zeeuwse Ambulancedienst in financiële problemen gekomen, er dreigt zelfs faillissement! De directie van de ambulancedienst heeft als oplossing: Verandering van de CAO, namelijk het privatiseren van de ambulancedienst... Dit betekent voor de werknemers een aanzienlijke verslechtering van de arbeidsvoorwaarden, dit is voor ons onacceptabel! Nadere uitleg Sinds 2005 moet iedereen langer werken, en zo ook het ambu lancepersoneel. Bij de totstandkoming van de huidige CAO is een overgangsregeling afgesproken. Wij hebben hierbij inge stemd met een afbouwregeling, omdat ook wij beseffen dat een dusdanig dure regeling uit de tijd is. Onze dienst bevindt zich hierdoor nu in een draaikolk en dreigt ten onder te gaan omdat niemand de afbouwregeling wil betalen, terwijl dit een harde CAO afspraak is. Handreiking Minister Minister Klink wil wel geld vrijmaken om een faillissement te voorkomen, maai- eist daarvoor dat we overgaan naar de parti culiere CAO. Deze oplossing is voor ons onacceptabel, omdat op deze manier bezuinigd wordt over de ruggen van het perso neel. Vandaar ons motto: afspraak afspraak! Ambulancezorg is een overheidstaak! Ambulancezorg is een taak van de overheid. Een particuliere dienst zal winst willen maken, ten koste van de zorg. Dit houdt in: minder ambulances op de weg en langere aanrijtijden. Kortom: aantasting van de kwaliteit en verslechtering van de ambulancezorg. Het personeel doet haar uiterste best om hoogwaardige ambu lancezorg voor u in stand te houden. Hiervoor voeren wij al in ludieke vorm actie, maar wellicht worden wij in de toekomst gedwongen tot hardere acties. Alternatieven Ook binnen de overheid zijn er diverse mogelijkheden. Zo kan de ambulancezorg worden ondergebracht bij de te vormen Veiligheidsregio Zeeland, samen met de brandweer, de politie, de GHOR (Geneeskundige Hulp bij Ongevallen en Rampen) en de alarmcentrale. Hierdoor worden samenwerking en een duidige aansturing versterkt, zonder te privatiseren. De politie ke wil hiervoor ontbreekt echter! Wij doen dan ook een beroep op de lokale politiek om hun verantwoordelijkheid naar de burgers te nemen en zo privatisering te voorkomen. Wat kunt u doen? Wij vragen u om ons te steunen in onze actie. U kunt dit doen door het^ invullen van onderstaande "rode" kaart en deze op te sturen naar de ondernemingsraad van de RAVZ. Dit kan ook digitaal op www.hulpverleningsforum.nl/actie Donderdag 29 november worden alle rode kaarten als protest aangeboden aan minister Klink van VWS. Ons doel is om de Minister middels deze actie op andere gedachten te brengen. Overgang naar de particuliere CAO ambulancezorg is onacceptabel Wij rekenen op uw steun! RODE KAART voor Minister Klink Ondergetekende ondersteunt het standpunt dat ambulance personeel recht heeft op hun huidige CAO en dat de Minister de RAVZ niet mag saneren over de rug van het personeel. Naam: Handtekening Deze kaart s.v.p. uitknippen en opsturen naar: OR RAVZ, Verrijn Stuartweg 24, 4462 GE Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45