en sporen in het landschap Open dag Oud Heiligeweg in Oosterland gaat op de schop Veerse jongeren zelf aan de slag voor skatebaan 17 November 10.00 -15.00 uur ■pflffiraiaJ lil m s pzc Zaterdag 17 november 2007 2 7 Frans Beekman woont alweer zes jaar in Den Haag, maar keert nog veelvuldig terug naar het duinlandschap in de Kop van Schouwen, het gebied waar hij zijn proefschrift aan wijdde. foto Dirk-Jan Cjeltema oosterland - De Oud Heiligeweg in Oosterland is vanaf komende maandag twee maanden afgeslo ten voor doorgaand verkeer. De ge meente Schouwen-Duiveland gaat aan de slag met de riolering en geeft vervolgens de straat een nieuw uiterlijk. Een deel van het riool moet gere pareerd worden. Ter hoogte van de kruising met de Bosblokdreef wordt zelfs een paar meter vervan gen. De gemeente heeft bewoners ge vraagd rekening te houden met de werkzaamheden en het gebied op werktijden (half acht 's ochtends tot half vijf 's middags) zoveel mo gelijk te mijden. Auto's kunnen ge parkeerd worden in de aanliggen de straten. Als het weer een beetje meezit moet de nieuwe Oud Heiligeweg half januari klaar zijn. veere - René (16) en Willem (15) uit Veere hebben geen zin om af te wachten of anderen met geld voor een skatebaan over de brug komen. Ze komen zelf in actie door lootjes te verkopen. De prij zen zijn beschikbaar gesteld door ondernemers. De duizend loten liggen al klaar. Vanaf vandaag gaan de jongens er mee langs de deuren. De actie moet 2500 euro opleveren. Voor de voorziening is zeker tiendui zend euro nodig. Een deel is al bi- nen: de Stadsraad Veere levert een eenmalige bijdrage van 2000 euro en ook de Rabobank en de ge meente Veere doen een duit in het zakje. De jongens hopen de skatebaan in het voorjaar te kunnen openen. Nu hangen ze nog vaak rond op een alternatieve locatie. Maar dat is saai, vindt Willem. „Want er zijn geen obstakels." Navigatiesysteem uit auto gepikt in Renesse renesse - De eigenaar van een ge parkeerde auto aan de Jan van Ren- esseweg in Renesse ontdekte gister middag dat er in zijn auto was in gebroken. Het navigatiesysteem was verdwenen. Die heeft een waarde van enkele honderden eu ro's. Ook in Oostkapelle werd een auto opengebroken. Dat gebeurde aan het begin van de middag op de Duinweg. De dieven namen een tas met papieren en enkele honder den euro's mee. Fietsende scholieren op de vuist in Goes goes - Twee groepen scholieren waren gisteren de Dag van het Res pect van een dag eerder alweer ver geten. Op de Middelburgseweg in Goes belaagde het ene fietsende groepje het andere, waarna een vechtpartij onstond. Daarbij liep een aantal kinderen lichte verwondingen op. De politie heeft na het voorval en kele betrokkenen gehoord, maar kon over de aanleiding van de knokpartij gisteren nog niets zeg gen. Voorzitter dorpsraad weg wegens tijdgebrek burgh-haamstede - Voorzitter Willem Ginjaar van de dorpsraad Burgh-Haamstede heeft zijn func tie neergelegd. „Tijdgebrek", zegt Ginjaar. „Ik kwam gewoon in de knoop." Met zijn vertrek heeft de dorpsraad twee vacatures. Aan het einde van de maand, op 28 novem ber, is er een openbare vergade ring waar onder meer de bestuurs verkiezingen op de agenda staan. Toelichting op boeken over Helende Reis zierikzee - Therapeute en schrijf ster Marieke Meulenberg geeft woensdagavond in het MFC in Zie- rikzee een inleiding over haar boe ken in de serie Helende reis van Bays, aanvang 19.30 uur. Dat ge beurt in samenwerking met Boek handel De Vries in Zierikzee. Doel van de helende reis-therapie is on derdrukte emoties naar de opper vlakte te halen en vervolgens los te laten. „Dan kan de energie weer vrij stromen", aldus Meulenberg. Breda 's Hertogenbosch Tilburg Maak kennis met al onze opleidingen en Associate degrees. ontdek 't bij avans hogeschool BL 6 woonwinkels onder 1 dak miJWL. - Bt .NEEM OOK EEN KIJKJE BIJ VAN ZEELAND! Slechts 500 meter vanaf de Mortiere in Middelburg WOON PL AZA MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39