Zeeland Protest appartementen tevergeefs NKDebatfinaie Goede doelendriedaagse Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND Unicef centraal in actie Content Stam (2) Via WegisWeg speuren naar Avada Kedava Festival Scheldepop strikt Krezip als publiekstrekker Zaterdag 17 november 2007 Derde verdieping Westerschelde levert natuurwinst op Tip? redzzee@pzc.nl Omwonenden halen bakzeil nu gemeente uitzondering maakt. door Piet Kleemans burgh-haamstede - Hoewel bou wen in drie woonlagen op zich niet past in Haamstede, wil de ge meente Schouwen-Duiveland een uitzondering maken voor het bouwplan van vijf jongerenappar- tementen aan de Dapperweg. De gemeente gaat daarmee voorbij aan bezwaren van omwonenden. Het bouwplan komt uit de koker van de Schouwen-Duivelandse wo ningbouwcorporatie Zeeuwland. Die lanceerde begin dit jaar het plan om op de plaats waar nu nog een kantoorgebouw van een bouw bedrijf staat, een appartementsge bouw neer te zetten. Het is de bedoeling dat het kan toorgebouw compleet wordt ge sloopt, waarna er een totaal ander bouwwerk voor terugkomt. Aan de voorzijde krijgt het nieuwe complex één woonlaag, waarna het schuin naar achter oplopende dak begint. Aan de achterkant krijgt het appartementsgebouw drie woonlagen. Het aan de nabijgelegen Ooststraat wonende echtpaar Van Damme ziet niets in de plannen. 'Wonen in drie bouwlagen', schrijven zij in hun bezwaarschrift tegen het bouwplan, 'komt in Burgh-Haam- stede niet voor'. Als de gemeente hier toestemming voor geeft, maakt dat de weg vrij voor meer van dit soort - in hun visie onge wenste - gebouwen. De Van Damme's zijn verder bang |TJ De gemeente ziet in bezwaren van omwonenden geen reden om het plan voor de bouw van appartementen aan de Dapper- weg in Haamstede te schrappen. dat de appartementen veel licht wegnemen voor hun woning. Die vrees wordt gedeeld door Dapper- wegbewoners M. Verblauw en M. Boegheim. Zij stellen dat de bouw van de jongerenappartementen hun licht en zicht fors aantast. Ver blauw en Boegheim claimen op voorhand al eventuele schade aan hun pand, de oprit én de erfaf- scheiding bij planontwikkelaar Marsaki. Ook de verkeerssituatie baart het tweetal zorgen. Als de ge plande parkeerplaatsen voor het appartementsgebouw er komen, wordt het voor vrachtverkeer bijna onmogelijk de bocht van de Dapperweg naar 't Schoolplein te maken. Wat dat betreft krijgt het tweetal gelijk: de geplande parkeer plaatsen bij het appartementen complex zijn geschrapt. Voor het overige ziet de gemeente geen aanleiding Marsaki te vragen de plannen aan te passen. De bouwhoogte valt ruim binnen de bestemmingsplanregels. De me ning dat drie woonlagen eigenlijk niet passen in Haamstede deelt de gemeente met de bezwaarmakers. Omdat er in Haamstede grote be hoefte is aan betaalbare woonruim te voor jongeren maakt de gemeen te in dit geval een uitzondering. zierikzee - Je eigen auto een was- beurtje en zelf in een oldtimer over Schouwen-Duiveland ver voerd worden. Dat kan iedereen overkomen die dinsdag lid wordt van Unicef bij uitzendbureau Con tent in Zierikzee. Medewerkers van Content toveren een parkeerplek tegenover hun pand aan de Oude Haven 17 om tot een autowasstraat. Wie zich voor vier euro per maand aan meldt als lid van de hulporganisa tie krijgt daar een glimmend voer tuig voor terug. Aan het eind van de dag trekt Con tent uit de aanmeldingen één win naar. Die wordt op een later tijd stip in de Armstrong Siddeley Star Sapphire- een oldtimer uit 1953- van kunstverzamelaar Dick Ster- kenburg gezet. De inwoner van Zierikzee vertelt onderweg over de geschiedenis van het eiland. Content houdt jaarlijks landelijke acties voor Unicef Verder steunt het via de organisatie structureel een onderwijsproject in Bolivia. Dat project heeft als doel kinderen van Indianen niet alleen in hun ei gen taal, maar ook in het Spaans onderwijs te geven. Dat geeft hen later meer kans op een vervolgop leiding of een baan. zierikzee - De nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten in Zierikzee tijdens de Wegis- Weg-speurtocht gisteravond had drie vragen in petto voordat zij een letter van de toverspreuk cadeau gaf. De echte Harry Potter-kenners wisten de antwoorden. Onder de vele 'Dreuzels' die mee deden met dit festijn van boekhandel De Vries in Zierikzee voorafgaand aan de presentatie van het zevende deel van Harry Potter bevonden zich ook enkele 'Modderbloedjes', zo bleek uit hun to- venaarskledij. De spreuk waar het om ging was Avada Kedava. foto Dirk-Jan Gjeltema middelburg - Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg behoort tot de finalisten voor het Nederlands Kampioenschap De batteren op 1 december in Leiden. De verdere deelnemers zijn: Nieuw lyceum Bilthoven, Stedelijk Gymnasium Nijmegen, Ulenhof- college Doerinchem, Marnix Colle ge Ede, St. Willibrord Gymnasium Deurne, College de Heemlanden Houten, Udens College, Revius Ly ceum Doorn en het Utrechts Ste- '"'iik Gymnasium door Piet Kleemans zierikzee - De Nieuwe Kerk in Zie rikzee staat binnenkort drie dagen lang in het teken van het goede doel. In het voormalig godshuis wordt donderdag 28 november, vrijdag 29 november en zaterdag 1 december een adventsmarkt ge houden. Het driedaagse evenement wordt afgesloten met een feestelijk Zierik- zingt. Het idee voor de driedaagse adventsmarkt komt van de Stich ting Vrienden van de Nieuwe Kerk. Idee erachter is dat steeds meer mensen in plaats van grote hulporganisaties te steunen zelf geld in gaan zamelen voor de naas ten in nood. De Vrienden van de Nieuwe Kerk hoopten al die gedreven mensen bij elkaar te brengen en dat had al snel resultaat. Zowel kleine als gro te stichtingen meldden zich bij 'de Vrienden'. Kerkelijke organisaties, maar ook de Soroptimisten, Kuma- ri Helpt Sri Lanka, Hel-2-Help, Stichting Abdullam toonden be langstelling. De organisatie verwacht dat de Nieuwe Kerk vol kramen komt te staan. De omgeving van de kerk wordt met vuurkorven verlicht en binnen wordt een koffiehoek inge richt waar ook glühwein te krijgen is. Musicus Mar van der Veer speelt - tegen een kleine gift voor een goed doel - verzoeknummers. De goede doelendriedaagse wordt za terdag t december afgesloten met een een muzikaal programma met muziek en zang. Zierikzingt begint om 16.00 uur. De adventsmarkt is van 19.00-21.00 uur. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl In dit hoekje ging het vorige week over de plotse afwezigheid van joshua, vanwege zijn uiter lijk beter bekend als de jaap Stam van 't Vuufde van vv Ter- neuzense Boys. jaap moest een keer verstek laten gaan, maar ge let op het besluit van zijn profes sionele evenbeeld om zijn car rière te beëindigen, werd zijn ab sentie humoristisch verklaard: ook 'onze Jaap' zou zijn gestopt. Op de dag dat jaap deze kolom men sierde, bereikte ons een droe vig bericht: jaap heeft een kruis band gescheurd en besloten zijn voetbalschoenen nooit meer aan te trekken. Daarom nu een cor rectie op vorige week: jaap Stam is écht gestopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37