Debat Gentsestraat Hulst 20% Rolemmers leveren geld op Kustdag Cadzand-bad KORTING Extra parkeren Sint Annastraat NOVEMBER VOORDEEL Sluis bezorgd om koopzondag Tuurlijk... Kerstkaarten bij Verschoore C 0.24 10% GRATIS KAARTEN! Musicalster Maike Boerdam verzorgt concert bij thuiskomst Z PZC Zaterdag 17 november 2007 29 Onderzoek naar haalbaarheid afsluiting op zondagmiddag. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeentepolitiek in Hulst voert het komende voorjaar opnieuw het debat over het al dan niet autovrij maken van de Gentse straat in Hulst op zondagmiddag. Dat is afgelopen donderdagavond afgesproken in de gemeenteraad. De fracties Algemeen Belang Hulst en Groot Hulst brachten tijdens de gemeenteraadsvergadering een motie in stemming over het onder werp. Daarin drongen de indieners van de motie er bij het college van bur gemeester en wethouders op aan nog voor het einde van dit jaar de resultaten te presenteren van een haalbaarheidsonderzoek naar de af sluiting van de belangrijke winkel straat op zondag tussen 14.00 en 18.00 uur. Algemeen Belang Hulst en Groot Hulst maken gewag van de 'pretti ge autovrije ervaring' tijdens de re cente reconstructie van de Gentse straat door zowel ondernemers als gebruikers van de straat. Wethouder Clen de Kraker (Ver keer) vroeg de raad wat meer tijd voor het haalbaarheidsonderzoek. Hij benadrukte dat een breed draagvlak bij de middenstand en inwoners van de binnenstad voor het plan erg belangrijk is. Volgens de wethouder heeft de onderne mersvereniging zich bereid ver klaard mee te werken aan de stu die. De vereniging zal een enquête houden onder de leden om in beeld te krijgen of het gewenste draagvlak voor de zondagafsluiting er is. Daarnaast moeten ook de wijkraad Binnenstad, de politie en de brandweer hun zegje over de kwestie doen. „Het is wel erg kort dag om dat al lemaal nog voor het einde van dit jaar voor elkaar te krijgen", zei De De politieke discussie over het al dan niet afsluiten van de Gentse straat in Hulst wordt het komen de voorjaar gevoerd aan de hand van een haalbaarheidsstudie. Kraker. Die wees er ook op, dat de wintermaanden in Hulst door gaans toch wat minder druk zijn dat de overige tijd van het jaar. De wethouder vroeg daarom uitstel tot het voorjaar. De gemeenteraad kon zich daar unaniem in vinden. De afspraak is nu gemaakt, dat de politieke dis cussie over de mogelijke afsluiting in maart volgend jaar plaatsvindt. Luciën Reijns (WD) vroeg zich vooruitlopend op dat debat wel al hardop af of het wel handig is om elke weekend de rijrichting voor het autoverkeer in de binnenstad van Hulst te moeten wijzigen. Im mers, als de Gentsestraat dicht is, moet het verkeer via de Van Wae- sberghestraat de stad in. Project kostte gemeente Hulst eenmalig bijna 41.000 euro. HULST - De registratie van de rol emmers in de gemeente Hulst le vert de gemeente een jaarlijkse structurele besparing van een hal ve ton op. Dat is bekend gemaakt door de gemeente. Dit voorjaar zijn alle afvalcontainers in de ge meente voorzien van een adres sticker. In totaal ging het om zo'n 25.000 rolemmers. Dat waren al 156 adressen meer dan er bij de ge meente bekend waren. Daarnaast nam de gemeente 352 zogenaamde 'verweesde' rolemmers in. Dat zijn extra rolemmers die wel in gebruik waren, maar waarvoor ten onrechte geen afvalstoffenbe- lasting werd betaald. De kosten daarvoor werden tot op heden in feite onterecht door berekend aan alle andere inwoners. Voor de ge meente snijdt het mes financieel gezien aan verschillende kanten. Er zijn meer rolemmers geregi streerd dan voorheen en dat bete kent dat de gemeente meer afval- stoffenbelasting kan innen. Daarnaast wordt er met de inna me van de 'verweesde' containers ook nog eens minder afval ingeno men. Dat leidt al bij tot een blijvend fi nancieel voordeel van 53.000 euro. Tenslotte zijn met de stickeractie ook nog eens alle afvalcontainers herkenbaar gemaakt. SLUIS - De gemeente Sluis onder zoekt of het mogelijk is een extra parkeerterrein aan te leggen aan de Sint Annastraat. Vooral op drukke dagen is de capaciteit daar onvoldoende. Tijdens de zomer maanden werd al enkele malen ge bruik gemaakt van overloopterrei nen. Bewoners suggereerden om een gemeentelijk perceel aan de straat te bestemmen voor parke ren. Wethouder M. Ie Roy gaat on derzoeken of een grondruil moge lijk is waardoor dicht bij het cen trum extra capaciteit ontstaat. OP ALLE COATS Poststraat 19 4301 AA Zierikzee Tel. 0111-415775 Plein 17 4543 BJ Zaamslag Tel. 0115-431979 SLUIS - Middenstanders in Sluis zijn bezorgd om de plannen van minister Van der Hoeven om de koopzondag in niet toeristische plaatsen af te schaffen. Wethouder Maria le Roy kreeg de ze week een dringende oproep van de middenstanders, ervoor te zorgen dat in de kern Sluis het kooptoerisme op zondag mogelijk blijft. Gevreesd wordt dat de inzet van de gemeente om op heel het grondgebied openstelling na te streven, gevolgen kan hebben voor de kern Sluis. Le Roy was duide lijk: „We zullen onder geen beding toestaan dat de zondagopenstel ling op de helling gaat. We zetten alle mogelijke middelen in om de openstelling te handhaven." JESSES incl. enveloppen Jjgr Vóór 1 december bestellen CADZAND-BAD - De provincie Zee land en Sluis zijn dit jaar gastheer van de Landelijke Kustdag die ge houden wordt op 22 en 23 novem ber in Cadzand-Bad. Tijdens dit jaarlijkse congres staat kennisuit wisseling centraal. Donderdag 22 november staat een plenaire bij eenkomst op het programma met onder meer bijdragen van burge meester Jaap Sala, algemeen direc teur Jos Vranken van het Neder lands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC), wethouder Maria le Roy (Recreatie Toeris me) en regiodirecteur Patrick Joos- sen van Rabo Bouwfonds. Öp vrij dag worden workshops gehouden, met thema's als trends in badplaat sen, marktbewerking, vastgoedont wikkelingen, jachthavens en in rich ting van badplaatsen. SLUIS - De Sluise musicalster Maike Boerdam - Strobel geeft zaterdag 1 december om 16.00 uur samen met haar collega Wieneke Remmers een concert in de Nederlands Hervormde kerk van Re- tranchement. Het musicalprogramma bevat be kende en minder bekende songs. Pianist James Pollard verzorgt de begeleiding. Boerdam en Rem mers traden samen op in The Hired Man, een pro ductie van het ballet van Vlaanderen. „Sinds Rem brandt waarin zij de eerste en ik de tweede vrouw van de schilder speelde, zijn we eigenlijk vriendinnen geworden. De laatste productie die we samen deden was Into the Woods in Amster dam. Omdat we nu beiden tijd hadden, vonden we het een aardige gedachte enkele optredens sa men te doen. Eindelijk kom ik op die manier weer thuis en hoeven mijn fans niet zelf te rei zen" vertelt Maike. Kaarten voor het concert Mu sical Favorites op 1 december zijn verkrijgbaar bij bakkerij Basting in Retranchement en boekhan del Ultee in Sluis. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33