Open dag de Tweede Wereldoorlog Dorpsraad in Hoofdplaat klaagt over jongerensoos 17 November 10.00 -15.00 uur Haers Overleg over bezwaren rond Smeedtoren Vechtpartijen geen aanleiding voor extra surveillances in Hulst Breda 's Hertogenbosch Tilburg Maak kennis met al onze opleidingen en Associate degrees. ontdek 't bij avans hogeschool Z PZC Zaterdag 17 november 2007 2 7 AANNEMINGSBEDRIJF KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal ©mado;g veka Militairen houden de wacht in de Steenstraat in Hulst in 1944. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis praat met projectontwikkelaar De Delta over eventuele aanpassingen aan het te bouwen appartementencom plex De Smeedtoren in de stad Sluis. Wijkbewoners en een deel van de gemeenteraad vinden het gebouw met 44 appartementen en een bouwhoogte van veertien tot zes tien meter te massaal. Het com plex is gepland op een plek tussen de Brugstraat, Vleeshouwerijstraat en Burgemeester van Hootegem- straat. Raadslid Johan Provoost (WD) vroeg deze week naar de stand van zaken en hoe met de ingedien de bezaren wordt omgegaan. De bezwaren worden betrokken bij de gesprekken met De Delta. archief Tonny van Kemseke Convenant Veilig Uitgaan werpt zijn vruchten af. door Harold de Puysseleijr HULST - De politie ziet geen aanlei ding voor extra surveillances in Hulst vanwege de drie vechtpartij en in de afgelopen weken. Dat heeft woordvoerster Esther Boot desgevraagd laten weten. Vorige week verrichtte de politie aanhoudingen in de binnenstad, nadat twee groepen jongeren slaags met elkaar waren geraakt in het uitgaansleven. Begin deze maand werden vier jongeren opge pakt na twee massale vechtpartij en aan de Churchillweg om een ge stolen fiets. Volgens politiewoordvoerster Boot staan de incidenten in de binnen stad en aan de Churchillweg volle dig los van elkaar. Cijfermatig ge zien heeft de politie geen aanwij- ■ingen dat er in Hulst nog vaak sprake is van uit de hand gelopen ruzies in het uitgaanscircuit. Ster ker nog, het aantal gevallen van openlijk geweld is nog nooit zo laag geweest als de afgelopen vier jaar. In de politieregistratie over de eer ste drie kwartalen van dit jaar ko men slechts twee gevallen van openlijk geweld in de vestingstad voor. Dat is minder dan in 2004 (twaalf incidenten) en 2005 (ze ven incidenten) en zelfs fors lager dan de twintig knokpartijen die vorig jaar plaatsvonden. Naar aan leiding daarvan is door de politie in samenwerking met justitie, de gemeente en de horeca het Conve nant Veilig Uitgaan afgesloten. Daarin liggen afspraken vast die er op gericht zijn het uitgaan in Hulst veiliger te maken. De cafébazen hanteren huisregels en kunnen hardleerse raddraaiers voor bepaalde tijd de toegang tot de deelnemende horecagelegenhe den ontzeggen. Begeleidster jongeren vindt klachten erg overtrokken. door Ronald Verstraten HOOFDLAAT - In reguliere gesprek ken met de stichting Welzijn heb ben ze het al eens aangekaart. Maar nu er volgens haar nog niets is veranderd, wil de Dorpsraad Hoofdplaat geen verantwoordelijk heid meer nemen voor de activitei ten van de JoVeHo, de Jongeren vereniging Hoofdplaat. Die huurt het dorpshuis van de raad, maar houdt zich volgens de beheerder niet aan de afspraken. De Dorpsraad zegt dat er sprake is van vernielingen en rommel in en om het gebouw. Afspraken over ro ken, alcoholgebruik en openingstij den zouden niet worden nageko men. Volgens de Dorpsraad zou het ontbreken aan controle door volwassenen. Gelet op de situatie, denkt ze zelfs dat er een gerede kans is, dat er ongelukken gebeu ren. Ofschoon de jongerenvereniging zelfstandig is, trekt de ondersteu nende stichting Welzijn zich de klachten serieus aan. Als reactie op een brief van de Dorpsraad, wil ze snel met de partijen om de tafel gaan zitten. Directeur Jo Stanne- veld heeft echter de indruk dat het met de klachten niet zo'n vaart loopt als in de brief wordt veron dersteld. Dat is ook de mening van Volgens begeleidster Christine Provo zijn de klachten over de jongerensoos overtrokken en ko men ze door de nieuwe samen stelling van de dorpsraad. Christine Provo, de vaste begeleid ster van de jongerengroep. „Het is erg overtrokken. Met beide vorige dorpsraden waren er geen proble men. Maar met de nieuwe is in eens van alles mis. Daar hebben we onlangs nog een gesprek mee gehad. Daarin konden we alle pun ten die naar voren werden ge bracht, weerleggen." Van de jeugdsoos wordt gebruik gemaakt door zo'n vijftien tot twintig jongeren uit het dorp. De huidige kritiek vindt Provo 'heel zonde'. Er is zoveel geïnvesteerd in de soos. Vorig jaar is heel de ruim te nog opgeknapt. Er is duidelijk behoefte aan een ontmoetings plaats voor de jongeren. Dat wordt hierdoor de kop ingedrukt" De dorpsraad zou volgens haar de ope ningstijden hebben veranderd zon der overleg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31