De Piek droomt zich de fabriek in Middelburgs echtpaar gaat 'Je wérkt niet bij de Piek, je lééft dit' Willeke alleen voor bewoners Alcoholvrije borrel als aftrap campagne tegen drank en drugs Natasja Koole gaat zich bezighouden met amateurkunst in de hele provin cie. foto Ruben Oreel 26 Zaterdag 17 november 2007 PZC Natasja Koole verlaat Vlissings podium na tien jaar. door Wendy van den Hurk vlissingen - Het is nogal wat. Van knus muziekhonk naar die sjieke Abdij. Van een beetje ambtenaar naar heel erg ambtenaar. Van Vlis singen naar Middelburg. Natasja Koole kan het zich ook nog niet helemaal voorstellen, om de Piek zomaar te moeten achterlaten. „Het is heel dubbel. Je werkt hier niet zomaar, je lééft dit. Ik ben al tijd bezig met de Piek, in de kroeg praat ik er nog over. Als tiener ben ik hier zo'n beetje opgegroeid. La ter liep ik er mijn afstudeerstage en daama ben ik aangenomen als coördinator. Parttime, maar eigen lijk ben ik er veertig uur per week. Of meer nog. Nu wordt het eens tijd dat ik betaald krijg voor de uren die ik ergens werk." Natasja Koole (33) wordt beleids medewerker amateurkunst bij de provincie. „Dat klinkt als een amb tenaar hè. Maar dat was ik hier ook al, voordat de Piek op ging in de Cultuurwerf Ik was hier altijd verantwoordelijk voor het hele rei len en zeilen. Nee, geen baas. Dat woord past totaal niet bij de Piek. Toen ik hier kwam werken, was vlissingen - De campagne die het gebruik van alcohol en drugs on der jongeren moet tegengaan, be gint woensdag 21 november op het stadhuis in Vlissingen. De aftrap bestaat uit toespraken van allerlei betrokkenen. Zij lich ten toe wat zij allemaal van plan zijn om jongeren gezonder te laten leven. Dat doen zij van 14.00 tot 15.30 uur. Na een discussiemo ment volgt de afsluiting met een net de hele strijd voor het voortbe staan voorbij. Intussen was er wel veel werk blijven liggen." Natasja kon gelijk aan de slag. Het onderhoud, de administratie en de programmering. Er moest een ander plan komen. „De Piek was een eilandje. Ik moest bruggen bouwen naar overheden. Dat heeft wat tijd gekost, veel brainstormses sies met de rest van het team. Het is gelukt: er is verbouwd, we heb ben jonge frisse muziekstijlen tus sen de blues en rock gegooid en er is nu meer geld. Alleen is er nog niet genoeg personeel. Dat wil de Cultuurwerf gaan aanpakken." Het is niet zo dat Natasja klaar is bij de Piek -er is nog genoeg te doen- maar het hield voor haarzelf wel een beetje op. Ze wilde door groeien. „Ik ga me bezighouden met amateurkunst in de hele pro vincie. Over de Piek neem ik geen besluiten, maar het is wel handig dat ik weet hoe het er aan toe gaat. Ik zal veel achter de computer zit ten, maar dat deed ik hier ook. Met oordopjes in. Dat zal op de Abdij niet hoeven." Natasja Koole gaat weg bij de Piek. Ze gaat bij de provincie werken, met amateurkunst. De Piek is nog steeds op zoek naar een nieuwe coördinator. domburg - Het concert dat zange res Willeke Alberti dinsdag geeft in zorgcentrum Simnia in Dom burg is alleen toegankelijk voor be woners, vrijwilligers en medewer kers. Het is dus niet mogelijk om als buitenstaander het concert bij te wonen. borrel - die uiteraard alcoholvrij is. Het preventieproject, onder de noemer Gezonde school-Genot- middelen, wordt gedragen door de Vlissingse Veiligheidskern. Daarin zitten onder meer politie, justitie, gemeente, onderwijs, welzijnsorga nisaties, woningbouwcorporaties en zorginstellingen. Het wordt ge subsidieerd door de gemeente, In digo en de GGD en is daarom gra tis voor deelnemende scholen. De Cultuurwerf maakt conceptplan voor het Scheldeterrein. door Wendy van den Hurk vlissingen - Poppodium De Piek staat een spannende tijd te wach ten. Werken onder de nieuwe pa raplu van de Cultuurwerf, einde lijk weer frisse muziek en mis schien wel een plekje in een van die mooie Scheldefabrieken. Maar eerst eens af van dat 'je kunt niet uitgaan in Vlissingen'-gevoel. Nu coördinator Natasja Koole weg gaat, is het volgens haar tijd voor een frisse wind. Die begint vanzelf te waaien, volgens haar. „We halen hiphop en dance weer terug het podium op. Die zijn een tijdje weg geweest, omdat we daarmee snel over de geluidsgrenzen heen gaan. De eisen worden steeds strenger. Ons pand is lastig gelegen. Het staat midden in een woonwijk en het is oud. Bass dringt gelijk door Leo Blokhuis te gast bij popquiz Drukkerij middelburg - Muziekproducer, presentator en auteur van Grijsge- draaid, Leo Blokhuis, is donderdag 29 november te gast bij de maande lijkse popmuziekquiz in de Druk kerij in Middelburg. Voor deze spe ciale editie van de quiz, is vooraf opgeven noodzakelijk. Dat kan via de website www.vitaevent.nl. De gratis quiz begint om 19.30 uur op de muziekafdeling in de Drukke rij, Markt 51, Middelburg. Film en boek van Al Gore in Polderhuis westkapelle - De film 'An incon venient truth' van Al Gore, wordt maandag 19 november getoond in het Polderhuis, Zuidstraat 154-156 in Westkapelle. Om 13.30 uur en 19.30 uur kan de film voor 1,50 eu ro, inclusief koffie of thee bekeken worden. Op dinsdag 20 november om 19.30 uur wordt het boek 'Don kere Palissaden, Paalhoofden in Zeeland' gepresenteerd. Waardeloos afval wordt waardevol gemaakt met hergebruikpro j eet. door Forra de Jong middelburg - Jan Willen (33) en (ohanneke de Hoop (29) uit Mid delburg vertrekken in februari 2008 voor een jaar naar Nairobi, Kenia om een afvalverwerkingspro ject op te zetten. „We willen met dit project laten zien dat iets dat waardeloos lijkt, wel waardevol kan zijn." De naam van het project is dan ook: Less is More. Vorig jaar hiel pen Jan Willem en Johanneke met het bouwen van een school voor voortgezet onderwijs in een bui tenwijk van Nairobi. de oude balken door. Heavy metal is niet te doen. Maar nu gaan we het pand aanpassen, ook vanwege het vervroegde rookverbod. Want als al die mensen buiten gaan staan, krijg je daar weer geluidso verlast." Als het pand volledig bass-besten- dig is, kan de 'herrie' terugkomen. „Als we niet meer zo voorzichtig hoeven te draaien, hopen we weer meer jongeren binnen te krijgen. Die hadden we een paar jaar gele den juist weer terug. De program mering was toen verouderd. Veel rock en blues. Zodoende raakte ons publiek ook verouderd. Die mensen komen hier nog steeds, maar je moet niet met je publiek afsterven. We gaan ook aan onze pr werken, om twintigers te trek- vlissingen - In sporthal Baskens- burg in Vlissingen, vindt morgen een multiculturele, sportieve en vrouwendag plaats. Alle vrouwen tussen de achttien en de vijftig jaar kunnen voor twee euro mee doen aan sport- en sieractiviteiten. Van 11.00 tot 15.00 uur kan er wor den gesport. Hierna zijn er van 16.00 tot 19.00 uur sieractiviteiten te doen zoals: buikdansen, visagie en Turks volksdansen. vlissingen - Acht- tot twaalfjari gen kunnen op 22 november om 16.00 uur strips tekenen in de Walk-Inn in Vlissingen. In De Pa raplu in Vlissingen, wordt 23 no vember om 19.30 uur een disco voor acht- tot twaalfjarigen gehou den. Voor tien- tot vijftienjarigen is 24 november om 19.00 uur een Hawaiiparty in de gymzaal van De Houtuyn in Bossenburg. )an Willem: „We zagen dat het af val in de wijk nooit opgehaald of verwerkt wordt en dat alles zo maar op straat ligt. De kinderen spelen er in en de malariamuggen leggen er hun eitjes in. In het afval zitten vaak nog zo veel spullen die gerecycled kunnen worden. Van natuurlijk afval kan compost wor den gemaakt voor de landbouw." „De bedoeling is een bedrijfje op te zetten met lokale mensen, die het project van ons overnemen. We willen dat zij er een betaalde baan aan overhouden." De directrice van de school waar het echtpaar aan heeft helpen bou wen, helpt Jan Willen en Johanne ke met het vinden van geschikte mensen voor het project. Het be drijf zou ook moeten functione- ken. Die beseffen niet eens dat Vlissingen een groot aanbod van li ve muziek heeft per vierkante me ter. Wij draaien echt niet alleen ouwe lullenmuziek." Stichting De Cultuurwerf, waar de Piek sinds kort onder valt, flirt al tijden met het Scheldeterrein in Vlissingen. Zo'n mooie oude fa briek, dat zou prachtig wezen. Koole kan zich niks mooiers inden ken. „Dan kunnen we met beel dende kunst, podiumkunst en popcultuur samen in één pand. Met misschien ook wel het Arse naal erbij, want het huurcontract voor theatervoorstellingen loopt in 2009 af In de Piek kunnen tweehonderd man, maar een band als Krezip zouden we hier nooit kwijt kunnen. In zo'n fabriek zou dat wel kunnen "Volgens Koole werkt de Cultuurwerf al aan een conceptplan. „Het is niet bedoeld voor over twee jaar, maar we kij ken vijf tot tien jaar verder. Daar hebben we mooie dromen over." middelburg - In De Spot in Mid delburg wordt vanavond om 21.00 uur het concert 'All Different, AU Equal' gegeven. Muzikanten en zangers van diverse muziekstijlen (jazz, hiphop, rock, soul, funk) ver tolken 's middags een repertoire dat zij 's avonds zullen presente ren. De saxofonist Rene Everts is organisator en initiatiefnemer van het gratis concert in De Spot, Bed- dewijkstraat 15 in Middelburg. goes - Een groepje fietsende scho lieren is gisterochtend rond kwart over acht belaagd door een andere groep scholieren aan de Middel burgsestraat in Goes. Bij de vecht partij die volgde, liep een aantal kinderen lichte verwondingen op. De politie heeft na het voorval en kele betrokkenen gehoord, maar kon over de aanleiding van de knokpartij nog niets zeggen. ren als leerbedrijf voor werklozen en mensen met een lichamelijke en geestelijke beperking, johanneke: „Van het afval dat her gebruikt kan worden, kunnen zij nieuwe dingen maken. Souvenirs, of praktische artikelen. De wijk ziet wat er met het afval gedaan kan worden, door henzelf. Ik kan wel zeggen 'zo moet je het voortaan regelen' maar dan bereik je niets. Ze moeten het op hun ei gen manier doen." Johanneke is lerares van kinderen Al www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle Vijftien jaar geleden was het voortbestaan van De Piek onze ker. Nu wordt er verbouwd en droomt de organisatie zich al het Scheldeterrein op. Multiculturele en Concert All Different, sportieve vrouwendag All Equal in De Spot Activiteiten voor jeugd Groep scholieren met van stichting Palladium elkaar op de vuist 'De bedoeling is een bedrijfje op te zetten met lokale mensen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28