Zeeland Kuijper gaat nu nadenken PZCI25 31 WALCHEREN Rollatorkeuring Verkoping Jongens verkopen loten voor eigen skateplek Veere Info-centrum over de N57 Stam (2) Derde verdieping Westerschelde levert natuurwinst op Tip? redwalch@pzc.nl Zaterdag 17 november 2007 Festival Scheldepop strikt Krezip als publiekstrekker is® m OOST-SOUBURG - Heb je een rollator om lekker stabiel door de straten te lopen, ga je nog onderuit. Het klinkt cru, maar toch moeten elk jaar 1200 ouderen naar het ziekenhuis omdat ze een rollator-ongelukje hebben gehad. Veel van die ongelukjes zijn gemakkelijk te voorkomen door de rollator regelmatig te laten keuren. Die staat namelijk niet altijd even goed afgesteld of soms werken de remmen gewoon niet goed genoeg. Daar om hield welzijnsorganisatie Palladium gisterochtend een gra tis rollatorkeuring in de Kwikstaart in Souburg. In het wijkcen trum was ook een behendigheidscircuit uitgezet, waarop oude ren hun rollatortechnieken konden tonen. Lukte dat goed, dan kregen ze een certificaat mee naar huis. foto Lex de Meester Informateur Els Kuijper heeft alle Vlissingse fracties gehoord. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Alle Vlissingse frac ties hebben inmiddels een eerste, verkennend gesprek gehad met in formateur Els Kuijper. „Ik ga nu hard nadenken", zegt ze. Kuijper zal alle wensen en aan dachtspunten van de fracties voor een nieuw college op een rij zet ten en besluit daarna of een twee de gespreksronde nodig is en wie daarvoor moet worden uitgeno digd. Wel is haar werk is op ver zoek van de PvdA-fractie momen- PARTNERS ECHTE MAKELAAR O I I 8 - 6 I 6 6 I 7 westkapelle - Vrouwenvereni ging Hoop op Zegen houdt van daag een verkoping in Westkapelle Herrijst. Vanaf 14 uur worden boe ken en creatieve spullen verkocht. teel stilgelegd tot na de uitvaart van raadslid Beppie Bruinooge. De laatste fractie die bij Kuijper aan tafel schoof was de VVD. „Het was een goed gesprek", zegt fractie voorzitter Marianne Reinders. „Heel informatief. We hebben haar gezegd wat wij belangrijk vin den. Dat zijn eigenlijk de alge meenheden zoals een sterk colle ge. We hebben ook gesproken over de grote projecten Schelde- kwartier en Kenniswerf Volgens Trix de Roos van de SP was het gesprek donderdag met Kuijper onwerkelijk omdat ze net gehoord had over het overlijden van Bruinooge. „Mijn hoofd stond er daardoor helemaal niet naar. Toch was het best een fijn gesprek. We hebben het nog over de PvdA gehad. Dat ik best met ze te doen heb, nu. Ik heb met Kuijper afge sproken dat ik binnenkort nog wat punten mail. Daar had ze wel be grip voor." Mark Weug van de Lokale Partij Vlissingen heeft er bij Kuijper op aangedrongen dat het nieuwe Vlis singse college moet bestaan uit zwaargewichten. „Verder heeft ze vooral vanuit haar rol van informa- De verschillende partijen zijn te- vreden over de gesprekken die met Kuijper zijn gevoerd. Het is nu afwachten of ze worden uitge nodigd voor een tweede ronde. teur verkend wie wij zijn, waar on ze partij voor staat en hoe wij de oplossing zien voor alle proble men. Ik heb gezegd dat wat ons be treft, vooral de informatievoorzie ning van het college naar de raad verbeterd moet worden en dat Vlis singen snel uit die negatieve spi raal moet komen. Ik kreeg van Kuijper weinig reactie terug. Ze stelde zich neutraal op. Ik heb wel vertrouwen in haar. Als je al op voorhand met wantrouwen be-- gint, kom je nooit ergens. Ze heeft niet verteld hoe het nu verder gaat; of ze ons nog een keer zal bel len. Dat merken we vanzelf wel. We kunnen nu voorlopig niet meer doen dan afwachten." door Selma Osman veere - Duizend loten liggen klaar in Veere. Die moeten in twee we ken tijd aan de man worden ge bracht. René de Landmeter (16) en Willem Bril (15) uit Veere willen op die manier geld ophalen voor een skatebaan vlak bij huis. Nu hangen de jongens met hun skateboards bij het bushokje vlak bij de rotonde. René: „Daar heb je plat asfalt. Dat rijdt lekker." Een beetje saai, vindt Willem. „Want er zijn geen obstakels." „Alleen maar auto's", knipoogt Marcel Wilke van de wijkvereni- ging Zanddijk-Veere. Nadat bezorg de ouders en buurtbewoners hem benaderden, zocht hij een oplos sing. Hij regelde dat er een skate baan kan komen op het voormali ge voetbalveldje in de speeltuin van Zanddijk. De doelen zijn vorig jaar door de gemeente wegge haald, nadat er klachten kwamen uit de buurt. „Waar ze nu staan, op het terrein van de oude voetbal velden, is verder helemaal niets", geeft Wilke aan. Samen met de skatende jeugd heeft hij een plan MIDDELBURG - Wie nieuwsgierig is naar de nieuwe N57 over Walche ren kan tijdens de werkzaamhe den terecht in een speciaal infor matiecentrum. Dat centrum komt aan de Klevers- kerkseweg in Middelburg, in de buurt van de plaats waar de tun nel onder het Kanaal door Walche ren komt. Wanneer het informatie centrum open gaat, is nog niet be kend. bedacht om een aantrekkelijke ska teplek bij de speeltuin te krijgen. Vanaf vandaag gaan René en Wil lem langs de deuren om lootjes te verkopen. Verschillende onderne mers stelden fraaie prijzen beschik baar. De lootjesactie moet 2500 eu ro in het laatje brengen. De Stadsraad Veere levert een een malige bijdrage van 2000 euro en ook de Rabobank en de gemeente Veere betalen mee. Er is zeker 10.000 euro nodig. Wilke en de jongens hopen de skatebaan in het voorjaar te kunnen openen. ZEEUWSS Tip? redactie@pzc.nl In dit hoekje ging het vorige week over de plotse afwezigheid van Joshua, vanwege zijn uiter lijk beter bekend als de Jaap Stam van 't Vuufde van vv Ter- neuzense Boys. Jaap moest een keer verstek laten gaan, maar ge let op het besluit van zijn profes sionele evenbeeld om zijn car rière te beëindigen, werd zijn ab sentie humoristisch verklaard: ook 'onze Jaap' zou zijn gestopt. Op de dag dat Jaap deze kolom men sierde, bereikte ons een droe vig bericht: Jaap heeft een kruis band gescheurd en besloten zijn voetbalschoenen nooit meer aan te trekken. Daarom nu een cor rectie op vorige week: Jaap Stam is écht gestopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27