Politie heropent zedenzaken 4 vL/, 1° Duizenden auto's vast in Oostenrijkse sneeuw ml 1 HET WEER: Geregeld zon Papegaaienziekte velt standhouders vogelbeurs Weurt Beenhakker ook gevierd man in Polen 42 en 43 Zaterdag 17 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 272 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Dna zet politie na bijna twintig jaar op spoor van verdachte. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie zoekt slachtoffers van onopgeloste ver krachtingen en aanrandingen die de afgelopen twintig jaar in Zee land hebben plaatsgevonden. Na de aanhouding van een 52-jarige Middelburger deze week is een groot onderzoek begonnen naar oude zedenzaken. De man is ver dachte in twee verkrachtingszaken uit 1989 en 1990. Uit onderzoek in een landelijk dna-bestand bleek dat de man be trokken was bij de gewelddadige verkrachting van een 17-jarig meis je in augustus 1989 in Middelburg en de verkrachting van een 23-jari- ge Duitse vrouw op het strand bij Valkenisse in juni 1990. De politie nam dna bij de man af omdat hij verdachte was in een andere - min der ernstige - zedenzaak. De Mid delburger heeft eerder vastgezeten voor verkrachting, bedreiging en stalking. De man wordt vervolgd voor de verkrachting van de Duit se vrouw. De andere zaak is afgelo pen augustus verjaard. De verja ringstermijn is achttien jaar. „We vermoeden dat hij meer op zijn kerfstok heeft", zegt politiewoord voerster E. Boot. „Daarom doen we een oproep aan slachtoffers die zijn signalement herkennen." De man is ongeveer 1.75 meter lang en hij heeft een blanke huids kleur. Hij heeft blond tot donker blond haar. De slachtoffers in de twee oude zaken beschreven hem De politie onderzoekt of de ver- dachte van twee verkrachtingen van bijna twintig jaar geleden ver antwoordelijk is voor meer ver krachtingen en aanrandingen. destijds als 'sportief gebouwd'. De man heeft volgens de politie offici eel al die tijd in Zeeland gewoond. Het is standaard dat bij zedenza ken dna van een verdachte wordt afgenomen, zegt Boot. Het dna dat bij zaken is aangetroffen wordt be waard. Sinds tien jaar is er een lan delijke databank met dna, waar door verdachten aan onopgeloste zaken kunnen worden gekoppeld. De verdachte is aangehouden voor dat de verjaringstermijn van de Middelburgse zaak verstreek, be vestigt de politie. Door de lange wachttijd bij het Nederlands Fo rensisch Instituut kwam de uitslag van het dna-onderzoek te laat om de man ook voor deze zaak aan te kunnen klagen. Het 17-jarig meisje werd destijds 's avonds van haar fiets geduwd op de Koudekerkseweg in Middel burg. De dader sloeg haar, ver krachtte haar en probeerde haar te wurgen. De man ging er in een au to vandoor. De Duitse vrouw werd aan het begin van de avond aangevallen toen ze een strand wandeling maakte. Ze is door de man achter een rij strandhuisjes getrokken en verkracht. pag 3: commentaar pag 5: dna-onderzoek uitbesteden Voogd Savanna berispt, maar vrijgesproken DEN HAAG - De gezinsvoogd die moest waken over het welzijn van peuter Savanna is vrijgesproken. De Haagse rechtbank oordeelde dat er geen strafrechtelijk verband is tussen de mishandeling waaraan het meisje uiteindelijk overleed en nalatigheid van de voogd, zoals haar door het OM werd verweten. De rechtbank vond echter wel dat de voogd niet alles heeft gedaan wat in haar vermogen lag om Savanna te beschermen. Het was voor het eerst dat een gezinsvoogd strafrechtelijk werd vervolgd voor falende hulp. pagina 4: vrijspraak gezinsvoogd pagina 31: Jeugdzorg garandeert veiligheid Zeeuwse kinderen niet Bruine rat rukt op in Zeeland TERNEUZEN - Het aantal bruine rat ten in Zeeland stijgt explosief. Ook de moeilijk bestrijdbare zwarte rat wordt vaker gesignaleerd. Onge- diertebestrijders maken overuren en handelaren raken snel door hun voorraad rattengif heen. De zachte winter van afgelopen jaar wordt als belangrijkste oorzaak van de stijging beschouwd. katern Zeeland: overlast door ratten 03 EECIH33 £EK33°ffil£3 QÜ£3=CE£3 oso 13J :4i il I i CES EEflQ] WENEN - In het oosten van Oostenrijk hebben duizen den mensen gisteren de nacht in hun auto moeten door brengen wegens onverwacht hevige sneeuwval. Twee snelwegen rond Wenen zaten veertien uur dicht nadat organisatie voor thuiszorg Vragen over thuiszorg en Wmo? www.curadomi.nl 0900 - 258 258 1 %Van jole Advies en Management www.vanjole.com EN 2222jHHHH Zeeland: 2, 3, 25 t/m 37; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 10 en 11; Economie: 15; Buitengebied: 17 t/m 19; Sport: 41 t/m 47; Bijlagen Spec trum en Prisma met daarin Televi sie: v50 t/m v 53 PZC-verkeerstest: kies één van de knelpunten GOES - Ruim 180 mensen stuur den een onveilige verkeerssituatie in naar aanleiding van de oproep in de PZC. De redactie selecteerde tien gevaarlijke verkeerspunten in Zeeland. Lees verder en laat voor 26 november weten welk knel punt het snelst aangepakt moet worden. Pagina 36 en 37: kwestie van kiezen Verjaringstermijn moet van de baan voor zedendelicten reageer op www.pzc.nl Boetes zijn er niet om de schatkist te spekken 179% «neefis 21% aantal reacties: 473 20 centimeter sneeuw was gevallen. Meer dan 5000 au to's zaten vast. Pas gistermiddag lukte het de autoritei ten de laatste voertuigen op de A1 en A21 te bevrijden. foto Lilli Strauss/AP Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i i IK I 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1