Economie TomTom wint Tele Atlas Ondernemers zijn ontevreden over houding van sollicitanten Airbus ramt muur wonen in de regio PZC Zaterdag 17 november 2007 1 5 toulouse - Bij een proef met een nieuwe Airbus tuigfabrieken in Toulouse, aldus een woordvoer- Bij een test met de motoren op het terrein is er A340-600 is een exemplaar van dit toestel tegen ster gisteren. Het toestel, dat in de komende da- iets misgegaan. Waarschijnlijk faalden de rem- een muur gebotst. Tien mensen raakten daarbij gen aan een Arabische luchtvaartmaatschappij men. De vliegtuigfabriek doet nader onderzoek, donderdag gewond op het terrein van de vlieg- zou worden geleverd, is vernield. foto Remy Gabalda/AP Garmin trekt bod in op leverancier van digitale kaarten. new york - Producent van naviga tiesystemen TomTom heeft de strijd om Tele Atlas zo goed als ge wonnen. Zijn Amerikaanse concur rent Garmin trok gisteren het bod op de Belgisch-Nederlandse leve rancier van digitale kaarten in. TomTom betaalt 2,9 miljard euro voor Tele Atlas, waarmee het al nauw samenwerkt. Volgens analist los Versteeg van onderzoeksbu reau Iris (Rabobank/Robeco) maakte Garmin weinig kans meer in de overnamestrijd. Vorige week overtroefde TomTom een bod van Garmin, dat 2,3 miljard euro over had voor Tele Atlas. Versteeg sprak gisteren van een 'knock-outbod' en acht de kans dat TomTom nu nog achter het net vist nihil. Tele Atlas speelt een sleutelrol in de strategie van TomTom. De Ne derlandse producent van navigatie- apparatuur wil zich onderschei den door betere en nauwkeurigere kaarten en wil de productie daar van in eigen handen hebben. Nu al koopt TomTom vrijwel al zijn kaarten bij Tele Atlas. Tele Atlas op zijn beurt haalt 30 procent van zijn omzet bij TomTom. Volgens Versteeg passen de bedrijven van wege de Nederlandse achtergrond ook cultureel goed bij elkaar. Garmin zei gisteren dat het een contract met de digitale kaarten maker Navteq met zes jaar heeft Producent van navigatiesyste- men TomTom heeft de strijd om Tele Atlas zo goed als gewonnen nu zijn concurrent Garmin giste ren het bod heeft ingetrokken. Motivatie, mentaliteit, karakter en inzet zijn grootste problemen. door James McConigal zoetermeer - Veel ondernemers in het midden- en kleinbedrijf (mkb) zijn ontevreden over de houding van sollicitanten. Motiva tie, inzet, karakter en mentaliteit vormen het grootste struikelblok dat de bedrijven tegenkomen in hun soms wanhopige zoektocht naar personeel. Ondernemers accepteren in de krappe arbeidsmarkt steeds vaker dat sollicitanten onvoldoende op leiding en ervaring hebben, onder het motto 'dan leren ze maar bij tijdens het werk'. 'Maar die holl is Veel ondernemers zijn ontevre- den over de houding van sollicitanten. Motivatie, inzet, karakter en mentaliteit vormen het grootste struikelblok. verlengd. Navteq wordt voor 5,6 miljard euro overgenomen door mobiele telefoonmaker Nokia en is op het wereltoneel de enige ech te concurrent voor Tele Atlas. TomTom wist tijdens de overna mestrijd al een akkoord te sluiten met een groep aandeelhouders van Tele Atlas. Daarmee verzeker de de Nederlandse producent van navigatieapparatuur zich van een belang van 28,3 procent in Tele At las. Ook hierdoor was het moeilijk voor Garmin om de strijd met TomTom aan te gaan. Garmin had zelf een belang van zo'n 5 procent. ding', verzuchten de bedrijven. Dat blijkt uit een rondgang van economisch onderzoeksbureau EIM onder tweeduizend onderne mers. Van de mkb-bedrijven met vacatures heeft gemiddeld 16 pro cent het eisenpakket aangepast. Voor de industrie en de dienstver lening is dat zelfs meer dan 30 pro cent, aldus EIM. „Wij hebben niet gevraagd naar de attitude van mogelijk aanstaand personeel tijdens sollicitatieproce dures", zegt onderzoeker Wilma van Rijt. „Maar dit zeiden de on dernemers spontaan op vragen over lastig vervulbare of onvervul bare vacatures. Blijkbaar hebben zij meer moeite met een slechte houding dan met onvoldoende vakkennis van sollicitanten." In het voorjaar van dit jaar hadden bijna 184.000 mkb-bedrijven één of meer vacatures uitstaan. Voor driekwart hiervan kostte het erg veel moeite geschikte kandidaten te vinden. Spuitmiddelen CZAV achteraf goedkoper wemeldinge - De Zeeuwse land- bouwcoöperatie CZAV maakt haar gewasbeschermingsmiddelen ach teraf goedkoper. De korting loopt uiteen van 6 procent op schimmel bestrijders tot 1 procent op on kruidverdelgers. De CZAV betaalt terug, omdat de weersomstandig heden van afgelopen zomer de in zet van meer gewasbeschermings middelen noodzakelijk hebben ge maakt. Hierdoor is de omzet geste gen. De leden profiteren daarvan. Grote ondergrondse gasopslag bij Alkmaar alkmaar - Taqa Energy, Energie Beheer Nederland, Dyas en Petro Canada willen een grote onder grondse gasopslag in de Berger- meer bij Alkmaar. Dat heeft direc teur Paul van Gelder van Taqa Ne derland gisteren gezegd. Het gaat om maximaal 3 miljard kubieke meter gas, dat tot een diepte van 2600 meter wordt opgeslagen. Met deze hoeveelheid kunnen onge veer twintigduizend huishoudens worden voorzien van gas. Europese export naar VS daalt met 2 procent luxemburg - Mede door de dure euro is de Europese export naar de Verenigde Staten in de eerste drie kwartalen met 2 procent gedaald. De VS zijn met afstand de grootste uitvoerbestemming. Dat meldde het Europees statistisch bureau Eu- rostat gisteren. De daling is echter ruimschoots goedgemaakt door hogere uitvoer naar China, Rus land, Zwitserland en Noorwegen. Per saldo steeg de Europese export met 7 procent. De EU voerde 4 procent meer goederen in. John Rishton nieuwe topman van Ahold amsterdam - Ahold benoemt John Rishton tot bestuursvoorzit ter van het supermarktconcern. Hij vervulde deze functie al op in terimbasis sinds 1 juli van dit jaar na het vertrek van Anders Moberg. Ahold maakte gisteren verder be kend dat Kimberly Ross is aange steld als financieel directeur. Ook zij vervulde deze functie al tijde lijk. Haar benoeming wordt voor gelegd aan de aandeelhoudersver gadering van 23 april volgend jaar. Detailhandel rekent op hogere jaaromzet amsterdam - De detailhandel ver wacht dat de totale omzet dit jaar 3 tot 5 procent hoger uitkomt. Vo rig jaar was sector goed voor een omzet van 77,6 miljard euro. Dat meldde Hoofdbedrijfschap Detail handel (HBD) gisteren op basis van eigen onderzoek. Vooral groot winkelbedrijven zijn positief in hun verwachtingen over het be drijfsresultaat. Winkels die luxe ar tikelen verkopen, denken het ook beter te doen dan vorig jaar. www.pzcadverteren.nl WGGGNGR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15