natte ruimte »S i» sma v43 PZC Zaterdag 17 november 2007 ETALAGE LEZERSOPROEP Wij beginnen binnenkort met een nieuwe servicerubriek in deze bijlage over het onderwerp 'huis, tuin en klussen'. Wilt u bijvoorbeeld weten hoe u bepaalde vlekken uit uw bank stel krijgt of hoe u het tuinmeubilair het best kunt laten 'overwinteren', stel die vraag dan aan ons via een e-mail naarwonen@wegener.nl (ook naam, woonplaats en telefoonnum mer vermelden). Bellen kan ook: 024-3650509. Wij schakelen een des kundige in om uw vraag te beant woorden en publiceren een selectie vragen en antwoorden in de rubriek. Prijzig maar functioneel: nieuwe stoomoven van Küppersbusch. foto's CPD SPREKENDE VAAT Charmant of irritant? Het oordeel is aan de gebruikers van ESF 68500 van Electrolux, de eerste afwasauto- maat die kan praten. De zoge noemde Talkie helpt bij het kie zen van het juiste programma. Maakt de gebruiker een fout, dan tikt het apparaat hem op de vingers. De Talkie belicht ook het voordeel van bepaalde keu zes, desgewenst in vier talen. Te koop voor 879 euro. SI www.electrolux.nl STOMEN De magnetron is in de meeste huishoudens doorge drongen. Met de stoomoven wil dat niet lukken. Wellicht dat Küppersbusch daarin verande ring kan brengen met een nieu we combi steamoven. Het appa raat laat de keus aan de gebrui ker. Stomen kan, maar de combi steamoven doet ook niet onder voor een normale oven. Het ap paraat is uitgerust met een hete lucht oven, een grill, onder- en bovenwarmte. Prijs: 3.999 euro (model EEBD 6000.0 E). www.kuppersbusch.nl De klassie ke keuken weegschaal van Aga. ACA-COLLECTIE Voor veel kookliefhebbers zijn de fornui zen van het Britse Aga syno niem voor comfort en stijl. Van het merk opent komende week de eerste Flagship Store in Ne derland (aan de Laat 225 in Alk maar). In de winkel zijn niet al leen Aga-fornuizen te koop, maar ook accessoires van de Cookshop Collection. Deze col lectie bestaat uit onder andere pannen, ovenschalen en snij planken. De prijzen lopen uit een van 11 tot 148 euro. www.merlijnvormgeving.nl Expo en workshop badkamerkunst voor kinderen In Rotterdam, op de Kop van Zuid, kunnen kinderen work shops 'badkamerkunst' vol gen bij Villa Zebra. Villa Ze bra organiseert tentoonstellin gen en workshops voor kinde ren van 4 tot 12 jaar. De workshops worden tot en met 15 februari 2008 gege ven op woensdag, zaterdag en zondag, van twaalf tot vijf uur. Villa Zebra, Stieltjesstraat 21 in Rotterdam. Tel: 010-2411717. www.villazebra.nl Felgekleurde muurschilderingen van Marco Merlijn. foto's PR Verlicht bad van het Italiaanse sanitairmerk WET. foto PR Urinoir Kisses van Meike van Schijndel. foto PR Toilet Sunshine van Bathroom Mania! foto PR Bathroom Mania! Heel wat ophef veroorzaakte Meike van Schijndel een paar jaar geleden met haar urinoir genaamd Kisses. Er werd la cherig over gedaan en schande over gesproken. De grote sanitairfabrikanten zagen er niets in, het publiek wél. Vandaar dat Van Schijndel haar eigen bedrijf Bathroom Mania! in Utrecht oprichtte en de urinoirs nu via de websi te verkoopt. Een showroom is er jammer genoeg niet. Met haar ontwerpen wil Van Schijndel een frisse wind la ten waaien door de conservatieve wereld van het sani tair. Binnenkort is bij Bathroom Mania! een nieuwe wastafellijn verkrijgbaar. Verder heeft het bedrijf sa men met Dutch Design Tiles drie tegellijnen voor de badkamer ontwikkeld en worden producten van WET (een eveneens vernieuwend, Italiaans sanitair merk) verkocht via de site. Andere producten zijn nog in de prototype-fase. www.bathroom-mania.com Snoezelbadkamer In het nieuwe televisieprogramma Max Maakt Mogelijk was vorige maand te zien hoe de badkamer van een woonzorgcentrum in Amsterdam werd omgetoverd tot snoezelruimte. Het ontwerp van deze badkamer is van The Sensory Shop in Velp. Snoezelbadkamers zijn bedoeld om (licht-)dementeren- den in een ontspannen sfeer zintuigprikkels te geven. Ze worden in steeds meer zorgcentra ingericht. Belangrijk onderdeel van de snoezelbadkamers van The Sensory Shop zijn de felge kleurde muurschilderingen van kunstenaar Marco Merlijn, eveneens geves tigd in Velp. Merlijn geeft ook workshops aan kinderen vanaf 7 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125