Jongen (17) vast na virtuele diefstal Koningssteden van MAROKKO Highlights van MAROKKO berco Chaos in treinverkeer naar buitenland dreigt Second Life voor jongeren boek online of bel 0900 - 9697 aantrekkelijk shoppen PZC Donderdag 15 november 2007 7 Opgepakte jongere verdacht van computervredebreuk. AMSTERDAM - De Amsterdamse po litie heeft een zeventienjarige jon gen opgepakt die bezoekers van de website Habbo Hotel van virtuele spullen zou hebben beroofd. Vol gens de politie is dit 'de eerste keer in de wereld' dat iemand voor vir tuele diefstal is opgepakt. In Habbo Hotel kunnen jongeren zich een virtueel karakter aanme ten, een eigen kamer nemen en die inrichten met virtuele meu bels. Die meubels kunnen alleen met speciale Habbo-credits wor den betaald. Die moeten wel met echt geld worden gekocht. Tieners kunnen tegen betaling intrek nemen in virtueel Habbo Hotel. AMSTERDAM - Habbo Hotel is een virtueel hotel, vooral bedoeld voor tieners die tegen betaling hun ka mer kunnen inrichten met meu beltjes en andere bezoekers willen ontmoeten in het café, pizzeria en zwembad. Na aanmelding krijgt iedere deel nemer een persoonlijk karaktertje dat Habbo wordt genoemd. De meeste deelnemers zijn tussen de twaalf en twintig jaar oud. Het Habbo Hotel is vergelijkbaar met Second Life. Daarin kunnen vol wassenen met hun zelfgemaakt fi guurtje rondlopen, praten en geld Volgens de politie is er voor 10.000 euro aan virtuele spullen ge stolen. Behalve de zeventienjarige jongen worden vier anderen van vijftien jaar verhoord. Volgens Marcel Por- don, directeur van de Nederlandse vestiging van Habbo, wilden de da ders voornamelijk stoer doen en andere bezoekers pesten. „Finan cieel gewin is er niet. Ze kunnen de spullen niet verkopen voor echt geld." De verdachten zijn achter wacht woorden van bezoekers gekomen Een zeventienjarige jongen is aan gehouden omdat die bezoekers van de website Habbo Hotel van virtuele spullen zou hebben be roofd. uitgeven. Second Life kent een ei gen economie, waar geld te verdie nen valt met onder meer 'vast goed'. Aanmelden voor Habbo Hotel en toegang zijn gratis. Iedere bezoe ker kan zich een uiterlijk aanme ten en zijn of haar intrek nemen in een kamer en meedoen aan acti viteiten in het hotel. Voor een aan tal diensten wordt een bedrag ge vraagd, zoals voor sommige spelle tjes (het schoonspringen bij de zwembaden). Ook te koop zijn: meubilair, door de meesten 'Hab- bo's Meubi' genoemd, planten, vloerbedekking en kunst voor aan de muur. De munteenheid is de 'Habbo Cre dit'. Deze credits kunnen op ver schillende manieren worden ge- via een nep-Habbosite en compu terprogramma's waarmee wacht woorden kunnen worden achter haald. Ook werden wachtwoorden achterhaald door op nepsites gra tis credits aan te bieden. „De da ders zijn uit het hotel verbannen", zegt Pordon. „Als je voorzichtig bent met wacht woorden, kan je als bezoeker niets gebeuren." Ongeveer zeven procent van de 500.000 mensen die maandelijks het Nederlandse Habbo Hotel be zoeken, koopt credits, gemiddeld voor zeven euro. De aangehouden jongen wordt verdacht van vernie ling van gegevens en computervre debreuk. Naast Habbo Hotel hebben zeven gedupeerden aangifte gedaan. kocht: via creditcard, sms of vaste telefoon. Een credit kost vijftien cent en het duurste artikel is 3,75 euro. De Nederlandse vestiging van het Habbo Hotel wordt maandelijks bezocht door een half miljoen be zoekers. Ongeveer twintig profes sionele 'Habbo-agenten' van het Telegraafconcern, dat een belang heeft in het Nederlandse Habbo Hotel, houden toezicht. Het Habbo Hotel werd min of meer per ongeluk een succes in Finland toen het internetbedrijfje Sulake Labs een website voor een popgroep ontwikkelde. Habbo is actief in 29 landen en heeft vol gens eigen zeggen zo'n zeven mil joen gebruikers. De omzet is onge veer vier miljoen euro per maand. Acties in Frankrijk en Duitsland, en bij NS Internationaal. DEN HAAG - Het treinverkeer met het buitenland dreigt volgende week grote vertragingen op te lo pen. Terwijl spoorwegpersoneel in Frankrijk en Duitsland al volop staakt, gaan de werknemers van NS Internationaal in Nederland maandag over tot stiptheidsacties Waarschijnlijk zullen treinen tus sen Nederland en het buitenland, waaronder de ICE naar Duitsland en de Thalys naar Parijs, forse ver traging oplopen of uitvallen. Om meer loon af te dwingen, houden de Nederlandse conducteurs en machinisten zich vanaf volgende week strikt aan hun dienstrooster. Zij weigeren een zieke collega te vervangen of in te vallen bij cala miteiten. Daarnaast willen de bon den later deze maand een 'werko verleg' houden voor het rijdend personeel. Per brief wijzen ze de directie van NS Internationaal er op dat de acties reizigers kunnen duperen. De directie wordt opge roepen de reizigers te informeren UJ Stiptheidsacties bij NS Internatio- naai die maandag beginnen, drei gen het treinverkeer van en naar het buitenland volgende week fors te ontregelen. lange vorststraat - goes over de acties. In Frankrijk hebben stakende machinisten het treinver keer gisteren lamgelegd met als in zet behoud van hun pensioenen. In Duitsland begon het goederen vervoer gisteren met stakingen voor meer loon. Vandaag volgt het personenvervoer. Het Duitse en Franse spoorwegpersoneel bekijkt in het weekend of de stakingen volgende week worden vervolgd. Het cao-conflict bij NS Internatio naal sleept zich al maanden voort. De bonden eisen 250 euro per maand extra voor de 350 werkne mers. De directie houdt vast aan haar eindbod van honderd euro voor conducteurs en 150 euro voor machinisten. NS Internationaal maakte gisteren bekend dat reizi gers op internationale treinen tus sen Amsterdam en Parijs hun tick et kosteloos kunnen annuleren zo lang de chaos op het spoor in Frankrijk voortduurt. De meeste Thalystreinen rijden overigens vooralsnog gewoon volgens sche ma. NS verwacht dat de situatie in Duitsland per traject kan verschil len. Reizigers van en naar Duits land moeten rekening houden met extra overstappen en dus reis tijd. Wie niet via een rechtstreekse verbinding met de ICE reist, maar in Duitsland moet overstappen op een binnenlandse verbinding, kan zijn reis kosteloos annuleren. pagina 8: geen leenfiets in Parijs BIJ NADER Het bericht over misère in de cara vanbranche in de PZC van afgelo pen zaterdag suggereert dat alle ca- ravanbedrijven last hebben van het faillissement van Kip. Dat is onjuist. Het advies van de ANWB om voorzichtig te zijn met aanbe taling beperkt zich tot de merken Kip, Chateau, Beyerland en Ho me-Car. Korting uuel 1 8-daagse rondreis 15-daagse rondreis Ontdek Fès, Meknès, Rabat en Marrakech met KRAS! Laat u betoveren door fascinerend Marokko! waarom zou je verder zoeken vanaf aanzinnig geprijsd. vanaf UW REISPROGRAMMA Na aankomst in Marrakech rijden we door het Midden-Atlasgebergte naar de oudste koningsstad Fès. Hierna bézoeken we Meknès met onder meer de oude poort Bab Mansour. In Rabat zien we talrijke paleizen en het sfeervolle oude stadsgedeelte. We eindigen in Marrakech waar we o.a. de Majorell-tuinen en de enorme Koutoubia-moskee bezichtigen. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Marrakech v.v. pertransavia.com, luchthavenbelastingen, verblijf in toeristenklasse hotels, 7x ontbijt en diner, Nederlandssprekende reisleiding. Nov. v.a. 599 Febr. v.a. 599 Dec. v.a. €499 Mrt. v.a. €679 Jan. v.a. 499 Prijzen zijn gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reserveren zie www.kras.nl/74728 Maak kennis met Marokko! De oude steden, levendige soeks, sierlijke paleizen, enorme poorten en groene oases zullen u betoveren! UW REISPROGRAMMA Na uitgebreide aandacht voor mystiek Marrakech, door naar Casablanca en Rabat waar we een stadstour maken. Via antieke stad Volubilis rijden we naar koningssteden Meknès en Fès. Door de cederwouden van het Midden- Atlasgebergte naar de oase Erfoud. Via de j Todhra-kloof, Ouarzazate en enkele berber- I plaatsjes naar het fijne strand van Agadir. Nov. v.a. 849 Febr. v.a. 879 Dec. v.a. €899 Mrt. v.a. €899 Jan. v.a. 799 Prijzen zijn gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reserveren zie www.kras.nl/74727 De vier schilderachtige koningssteden ade men een sfeer van rijke historie en tonen u hun vele indrukwekkende cultuurschatten! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Marrakech en Agadir-Amsterdam per transavia.com, luchthavenbelastingen, verblijf in toeristen klasse hotels, 14 x ontbijt en 11 x diner, Nederlandssprekende reisleiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7