't Streef kerkse Huis, dé plek Present Pudding kerstmarkt voor de echte genieter bij Hofstede Twistvliet Het nieuwe rijexamen: stap in bij Rijbewijsteam! Antiquariaat De Boekenbeurs - het paradijs voor de boekenfanaat - 25 jaar Zoutelande - Wat een uitzicht. En wat een sfeer. Het jonge, hartelijke team van hotel-restau rant 't Streefkerkse Huis begrijpt als geen ander de diepere betekenis van de woorden "Uit en toch thuis". Vrouwenpolder - Hofstede Twistvliet te Vrouwenpolder staat garant voor ontspan ning in een sfeervolle en landelijke ambiance. De gastvrije ondernemers Nico en Sandra bieden vanuit de Hofstede evenementen en activiteiten op maat voor bedrijven, instellingen en families. 'Wij zorgen ervoor dat bijvoorbeeld een perso- neelsdag of familie jubileum een onvergetelijke dag wordt. Een bedrijven- of fami liedag wordt omgezet in boeiende activiteiten en spelletjes', aldus Nico en Sandra. 't Streefkerkse Huis, Duinweg 48, Zoutelande T: 0118 561521; I: www.streefkerksehuis.nl Hoog in de Walcherse duinen ligt een droom van een huis. Het steile klinkerpad ernaartoe gaat slinger slanger naar boven. De achterzijde van het huis nestelt zich in de beschuttende omarming van het duin, als een poes, opgerold in zijn mandje. Binnen is het warm en huiselijk en krijg je direct dat prettige uit-en-toch-thuis- gevoel. Eigenaar/chef-kok Robert de Jonge, zijn vrouw Evelien en zus Daniëlle Schroevers grepen tien jaar geleden de kans om deze bij zondere horecagelegenheid te gaan runnen met beide handen aan. Het restaurant en de zes hotelkamers kregen sindsdien stap voor stap een compleet nieuw interieur, maar met behoud van het romantische karakter van het huis. In de lounge trekt het ongelooflijke panorama van Walcheren direct de aandacht. Bij helder weer kijk je moeiteloos kilometers ver en voel je je opgaan in die zo unieke Zeeuwse sfeer van rust en ruimte. Een heel mooie locatie dus voor een etentje, een overnachting of beide. Maar ook voor een vergadering of feest is 't Streefkerkse Huis een prima plek. Robert de Jonge en sous-chef Léon Izeboud combineren de Franse en Hollandse keuken met flair en schotelen hun gasten de mooiste gerechten uit eigen keuken voor. Zelfs de koekjes bij de koffie en de bonbons bij de thee maken zij zelf. Op de menu kaart, die elke drie maanden wisselt, staat o.a. een drie-gangenmenu met keuze uit de hele menukaart voor 28,50. Heel verrassend en abso luut verrukkelijk is het 7-gangen amusemenu. De ware genieter weet 't Streefkerkse Huis goed te vinden. Reserveren is daarom een must. Hofstede Twistvliet Koningin Emmaweg 4 Vrouwenpolder T: 0118 594757; I: www.twistvliet.nl Een aantal keren per jaar houdt Hofstede Twistvliet Open Huis waarbij er ook allerhande cadeau-artike len kunnen worden gekocht, variërend van Engels servies tot sfeervolle verlichting. Zo organiseert de Hofstede van vrijdag 23 tot en met zondag 25 november Present Pudding kerstmarkt. Deze dagen staan in het teken van presentjes en koken in een landelijke sfeervolle entourage. Men doet er leuke ideeën voor de keuken op, compleet met show- cooking, proeverijen, recepten en aankleding. Tegelijkertijd kan men leuke cadeau- en kerstartike len, brocante en dergelijke aanschaffen. De gasten kunnen onder andere English tea en een eigenge bakken granny's appeltaart bestellen. Met Preseni Pudding kan men alvast de sfeer van de feestdager opsnuiven. Liefhebbers kunnen met advies var Sandra hun kookkunsten vertonen, om bijvoorbeelc zelf met kerst een heerlijke appeltaart te bakken. Sinds de start in mei 2006 heeft Hofstede Twistvliel zich ontwikkeld tot een organisatie waarin veel toe gevoegde waarde wordt geboden door verrassende en dynamische concepten. Nico en Sandra zijn veel al de trends net een stapje voor. 'We hebben vee goede referenties en staan altijd open voor nieuwe suggesties. Het leuke is dat ondernemers bestuurders en particulieren meedenker bij de ontwikkeling van de activiteiten Soms komt er een grote groep binner van een bedrijf dat net een moeilijke periode achter de rug heeft, bijvoorbeelc na een reorganisatie. Als je dan ziet hoe fris en monter men na een dag Hofstede Twistvliet weer naar huis gaat, geeft on.< dat veel voldoening.' Doelgroep vormer groepen van 20 tot 140 personen Overnachting is mogelijk. Ondernemend Zeeland Middelburg - De Boekenbeurs is het summum voor de liefhebber van boeken, zowel antiquarische als van recenter datum. Bovendien heeft De Boekenbeurs, die dit jaar 25 jaar bestaat, een grote collectie Zeelandkaarten en stads- en dorpsge zichten. Vlissingen - Officieel gaat met ingang van 1 januari 2008 het nieuwe rijexamen in. Maar Rijbewijsteam heeft alle eisen die het Ministerie van Verkeer en Waterstaat stelt een paar weken geleden al ingevoerd. Want waarom zou je wachten met maatregelen die de veiligheid op de weg vergroten? onweerstaanbaar boekenmuseum, alleen zijn de boeken hier, in tegenstelling tot in een museum, wél te koop! Antiquariaat De Boekenbeurs is een zalige winkel waar u moeiteloos een paar uur door brengt. Het woord beurs zegt het al: u kunt er niet alleen boeken kopen; heeft u bijzondere boeken, kaarten of prenten, dan kunt u deze ook te koop aanbieden. Antiquariaat De Boekenbeurs, Turfkaai 33, Middelburg T: 0118 633531; I: www.deboekenbeurs.com Eigenaar Fred Duivenvoorde legt een originele 17de-eeuwse gravure van Middelburg op tafel. Het is alsof we op Google Earth aan het surfen zijn, inzoomend op de oude stad. Niet alleen de straten, kades en grachten zijn aan gegeven, maar ook de huisjes, de kerken, de molens. Met een beetje fantasie hoor je de klompjes van kinderen over de keien kleppe ren. De kleuren zijn verbluffend helder, dankzij het feit dat deze kaart een paar eeuwen in een atlas heeft gezeten. Maar behalve Zeelandkaarten zijn er ook gravures, litho's en etsen van andere Nederlandse steden en pro vincies. Alle gravures zijn voorzien van een cer tificaat van echtheid en kunnen desgewenst worden ingelijst. Van de galerie lopen we, langs rek ken vol oudere en nieuwere boeken over duizend en één onderwerpen, naar een kast met antiquarische boeken om van te watertanden; oude bijbels staan er, maar ook een 16de-eeuwse kroniek over Karei V, een 17de-eeuws kruidenboek met plantengravures, een geweldige verzameling Michiel de Ruyter- documentatie enzovoort. De Boekenbeurs onderscheidt zich ver der met een collectie van ca. 1400 Zeeland-boeken. Het is een Waarom dat nieuwe rijexamen? Eén op de vier jon geren raakt binnen vier jaar nadat zij hun rijbewijs hebben behaald betrokken bij een verkeersongeluk. Om nieuwe rijbewijsbezitters zelfstandiger en met meer inzicht deel te laten nemen aan het verkeer, liet minister Eurlings een nieuw rijexamen protocol ont wikkelen. Er zijn vijf nieuwe examenonderdelen: Zelfstandig een route rijden: op aanwijzing van de examinator of met behulp van het navigatie systeem rij je naar een bepaald punt. Zelfstandig een bijzondere manoeuvre uitvoeren. Je bestuurt niet alleen goed de auto, maar houdt ook je omgeving goed in de gaten. De examinator stelt vragen over een verkeerssituatie waar je tijdens het examen mee te maken hebt gekre gen. Zelfreflectie: hoe schat jij je rijvaardig heid in? Voor het examen vul je een vragenlijst in, die je achteraf met de examinator doorneemt. Zo krijg je een beeld van je sterke kanten en eventu ele verbeterpunten. Milieubewust rijden is goed voor het milieu én je portemonnee. Er zijn ver schillende dingen je die daarvoor kunt doen. Tijdens het examen wordt bekeken of je die beheerst. Tijdens de rijlessen komen al deze onderdelen uitge breid aan de orde, zodat je goed voorbereid examen doet. De meeste cursisten vinden de nieuwe manier van lessen erg leuk, omdat ze veel meer zelf mogen doen en beslissen. Wil ook jij al direct nóg beter en veiliger leren autorijden? Stap dan in bij Rijbewijsteam! Rijbewijsteam Coosje Buskenstraat 146, Vlissingen T: 0118 440404; I: www.rijbewijsteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6