Geen cel voor fraude verdwijnen 800 F I Al veertig jaar gek van kleuters Darter is moe, maar houdt vol Man cel in voor misbruik nicht Stadhuis houdt lippen op elkaar 1500mg Glucosamine 500mg Chondroïtine Krachtig en Goedkoop! 'E RODE PILAREN B pzc Donderdag 15 november 2007 29 mode interieur accessoires servies j and more ouwerkerk - Het leek even mis te gaan, gisterochtend. Darter Mi chael van Staalduinen had een flin ke dip. „Moe en kramp", vatte hij het later op de dag kernachtig sa men. Een behandeling door een fy siotherapeut in een pauze bood uitkomst, waardoor de recordjager er aan het begin van afgelopen nacht nog relatief fit bijstond. Van Staalduinen begon maandag avond in het Ouwerkerkse café Steilööre aan een enorm karwei. Hij wil het wereldrecord darten breken. Dat staat op 120 uur, wat betekent dat de 25-jarige Kamper- lander tot zaterdagavond pijltjes moet gooien. De opbrengst gaat naar Kika, de stichting die zich in zet voor kinderen met kanker. „Als de sfeer zo blijft, komt het wel goed", keek de darter gisteren positief vooruit. Hij doelde op de ambiance in het stampvolle café, waar journalisten, waaronder een cameraploeg van SBS6, elkaar bijna van de sokken liepen. MIDDELBURG - Een 63-jarige Hul- stenaar, die tien jaar lang vrijwel wekelijks zijn nichtje gruwelijk heeft misbruikt, is gisteren door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar waarvan de helft voorwaardelijk. Daarnaast komt de Hulstenaar onder toezicht van de reclassering te staan en moet hij een behandeling ondergaan. Eerder was een taakstraf en een voorwaardelijke celstraf geëist. De onderzoeksrechter hield daar bij de Hulstenaar voor hoe hij in vredesnaam de maatschappij uit moest leggen waarom iemand die een kind zó lang vreselijk heeft misbruikt een taakstraf verdient. Het misbruik van de Hulstenaar met zijn toen zesjarig nichtje be gon op de dag dat zij haar commu niefeestje vierde. Toen het kind twaalf jaar was probeerde hij ook gemeenschap met haar te hebben. Tien jaar duurde het seksueel mis bruik. Vorig jaar deed ze aangifte. Overigens bleek de dochter van de Hulstenaar ook door haar vader seksueel te zijn misbruikt. Reimerswaalse vrouw hoeft niet cel in voor gesjoemel met bijstand. door Ad Roos MIDDELBURG - Een oudere vrouw (65) uit de gemeente Reimerswaal en haar Zuid-Hollandse vriend (72) hoeven geen veertien maan den achter de tralies voor steun- fraude, zoals het Openbaar Minis terie had gevorderd. Gisteren veroordeelde de recht bank in Middelburg de vrouw tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Haar vriend werd vrijge sproken. De vrouw had tien jaar lang op het uitkeringsbriefje aangekruist Juf Anneke Plaisier viert jubileum op Krabbendijkse school. door Luc Oggel krabbendijke - Kleuterjuf Anneke Plaisier doet haar achternaam eer aan. Zij staat na veertig jaar nog steeds met plezier voor de klas. Gisteren werd zij in het zonnetje gezet op christelijke basisschool De Zevensprong in Krabbendijke. Dat kwam voor de jubilaris zelf overigens compleet onverwachts. Het schoolteam had in het geheim een feestje voorbereid en 'overviel' hun collega 's ochtends met een 'Kleuters zijn nog zo spontaan en hebben altijd enthousiaste verhalen' ontbijt aan huis. Daarna ging het, met alle kleuters, in optocht in de richting van de school. Plaisier (60) was gisteren nog enigszins be duusd door alle aandacht. „Zij heb ben er echt werk van gemaakt." De in Aardenburg geboren Plaisier begon veertig jaar geleden op de toenmalige Krabbendijkse kleuter school Henri Dunant en stapte la ter over naar De Krabbetjes. Die ging, toen kleuter- en basisscholen in de jaren tachtig werden samen gevoegd, op in De Zevensprong. Al die tijd heeft zij de jongste leer lingen onder haar hoede gehad. „Ik heb nooit de behoefte gehad om andere groepen les te geven. Als je een échte kleuterleidster bent, dan werk je het liefst met door Wendy van den Hurk vlissingen - De twaalf Vlissingse ambtenaren, die in juli naar huis werden gestuurd en daar bezwaar tegen aantekenden, hebben gelijk gekregen van de bezwarencommis- sie van de gemeente. Alleen durft niemand dat te bevestigen. In de stad en op het stadhuis is ie dereen er zeker van: volgens de be- zwarencommissie zijn de ambtena ren ten onrechte geschorst en advi seert de commissie het college om de schorsing terug te draaien. „Met andere woorden: sorry te zeg gen", zegt een ambtenaar, die niet dat zij haar 'hoofdverblijf in Rei merswaal had, terwijl zij bij haar vriend verbleef Dat was dus vals heid in geschrifte en daar paste een forse straf bij, zo oordeelde het OM. De schade die de gemeen te had geleden was ook niet mals: bijna twee ton. De vriend werd verweten dat hij opzetheling had gepleegd. Immers: de rookworst die zij voor hem meenam, was be taald met 'crimineel' verkregen geld, en dus was er sprake van op zetheling of witwassen. Overigens werd er door het stel geen finan- Het OM eiste 14 maanden cel, maar de rechtbank in Middel burg vindt een taakstraf afdoen de voor de steunfraude die een Reimerswaalse vrouw pleegde. kleuters." Het is vooral de spon taniteit van de kinderen die haar aanspreekt. „Elke dag is anders, zij komen altijd met zulke enthousias te verhalen. En je kunt ze nog iets bijbrengen." Toch zijn ook de kleuters van nu niet meer die van veertig jaar gele den, ondervindt Plaisier. „Zij zijn met naam in de krant wil. „Alleen hoeven we dat niet te verwachten, dit groepje mensen kennende." De man is 'heel kwaad' dat hij het advies via via moet vernemen. De bezwarencommissie laat niets los over het advies. Uit principe, legt voorzitter Wilma Antes uit. „Over onze adviezen doen wij nooit uit spraken. Wij zijn onafhankelijk en willen dat blijven." Wethouder Ti neke Verhage weet van niets. „Het stond niet geagendeerd. En nee, dan ga ik daar ook niet zelf achter aan. Sowieso zou ik er niets over zeggen." cieel gemeenschappelijke huishou ding gevoerd. De rechtbank dacht daar milder over. Op basis van de resultaten van een onderzoek door energiebe drijf Delta naar het water en elek triciteitsverbruik oordeelde de rechtbank dat de vrouw van 1996 tot 2006 gefraudeerd had. Maar ge zien alle omstandigheden, zo werd er bijvoorbeeld niet naast de uitke ring 'zwart bijgewerkt', vond zij een taakstraf voldoende. In de zaak van haar vriend was niet dui delijk wat hij had geheeld en dus volgde vrijspraak. De vrouw ontkende overigens dat zij opzettelijk steunfraude zou heb ben gepleegd. Zij hield vol dat zij gewoon niet wist dat zij niet bij hem mocht wonen. mondiger, zij vangen veel op via computers en televisie. Dat merk je wel." Ook het kleuteronderwijs zelf is veranderd. „Wij werken nu meer met methodes, kleuters moe ten ook cito-toetsen doen. Ik weet niet of dat zo gunstig is. Maar ja, al les moet tegenwoordig op papier." Plaisier heeft altijd fulltime ge- westkapelle - Op het surfstrand Noordduine, tussen Westkapelle en Domburg, verdwijnt een tien tal paalhoofden onder het zand. Het waterschap offert de karakte ristieke golfbrekers op aan het kust- versterkingsplan Westkapelse Zee dijk. Bezwaren van de dorpsraad Westkapelle en surfclub Rocky Point zijn van de hand gewezen. De algemene vergadering van het waterschap neemt 11 december een definitieve beslissing. Voorals nog is ook geen gehoor gegeven aan het pleidooi van de dorpsraad voor een vrijliggend fietspad langs de aan te leggen Panoramaweg over de dijk. Er zijn al twee gegadigden voor de exploitatie van een strandpavil joen op het nieuwe stuk strand dat straks ontstaat. werkt, maar sinds twee jaar is ze op vrijdag vrij. Over stoppen heeft de onderwijzeres naar eigen zeg gen nog niet echt nagedacht. „Ik ben gezond, dus voorlopig gaat het nog heel goed." Bescheiden als zij is, heeft zij tot slot nog een tip voor de verslaggever: „Maak er maar een klein stukje van." glucosamine S-jiondroiiir.e '5öC 5O0mg 1x Voor smering van de gewrichten Voor opbouw van het kraakbeen 1 Krachtige samenstelling WAAR D E C 0 U P 0 N K 0 R T l N G Lucovltaar Glucosamine Chondroïtine 1500/ 500 mg 120 30 tabletten van 37." i\ voor 29,95 i' Verkrl erkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vitssingen www.derodepilaren.nl Tegels, sanitair en sauna's www.bruinsbruist.nl 0113-214049 - De Poel 2 t f r jfjk Kleuterjuf Anneke Plaisier werd gisteren warm onthaald door 'haar' kleuters en collega's. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69