Kiekjes roepen Verbreding Sloeweg roept geen grote bezwaren op Anna Jacobapolder wil parkeerplaatsen De Sik timmert aan de weg in Kamperland 26 Donderdag 15 november 2007 PZC B Para norma en sieraden in Zeelandhallen Goes GOES - De Zeelandhallen bieden zaterdag en zondag onderdak aan twee beurzen, een sieraden- en pa ra norma-beurs. Op de sieraden- beurs kunnen bezoekers meedoen aan workshops. Op de para nor- ma-beurs is veel aandacht voor al ternatieve geneeswijzen. De beur zen zijn zaterdag open van 12.00 tot 17.30 uur en zondag van 11.00 tot 17.30 uur. Zondag is in de Zee landhallen ook een reptielenbeurs. Theater voor kinderen Reflection in Tholen tholen - Kindertheater Reflection geeft zaterdagmiddag een voorstel ling in de Oesterschelp aan de Si mon Lindhoutstraat ia in Tholen. De theatershow is bedoeld voor kinderen tot dertien jaar. Ook ou ders zijn welkom. Toeschouwers worden bij de voorstelling betrok ken. De gratis toegankelijke show, een initiatief van christengemeen te Tholen, begint om 15.00 uur. Enkele aanwonenden hebben wel kritiek op forse aansluitingen. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De geplande verdub beling van de Sloeweg stuit niet op onoverkomelijke bezwaren, zo bleek gisteravond op een voorlich- tings- en inspraakbijeenkomst in Nieuwdorp. Bij individuele aanwo nenden zitten wel flinke pijnpun ten, met name op plekken waar vlak bij huizen nieuwe, voor het oog vrij forse aansluitingen zijn ge pland. Een enkeling uitte kritiek op 'gemors' met landbouwgrond. „Op ruimte is niet bezuinigd", stel de een landbouwer uit 's-Heeren- hoek. Twee keer twee rijstroken moet de 'nieuwe' Sloeweg tussen rijksweg Lezing vernieuwingen in aardewerkindustrie GOES - De Nederlandse aardewerk industrie raakte begin vorige eeuw in de ban van de art deco-stijl, van strak vormgegeven en toch sierlijk aardewerk. Ineke Spaander houdt dinsdagavond in het ROC aan de Bessestraat in Goes een lezing over deze ontwikkeling. De lezing, op gezet door de Zeeuwse Volksuni versiteit, begint om 19.30 uur. Aan melden via zeeland@volksuniversi- teit. nl of 0118-634.800. Modeltreinbeurs in De Stenge Heinkenszand heinkenszand - Modeltreinliefheb bers kunnen zaterdag weer in De Stenge in Heinkenszand terecht op de Zeeuwse modeltreinbeurs. Ook modelauto's zijn er te vinden. Op de beurs is een testtafel aanwe zig om locomotieven en wagons te beproeven. De openingstijden zijn van ro.oo tot 25.30 uur. Toegang voor volwassenen is 1,50 euro, voor kinderen 50 eurocent. A58 en de weg naar de Wester- scheldetunnel worden. De huidige tweebaansweg kan over een aantal jaren het verkeer niet meer aan. Andere problemen moeten er ook mee worden opgelost, zoals het weren van doorgaand vrachtver keer over de provinciale weg langs 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen én het tegen gaan van sluipverkeer door de Poel tussen Heinkenszand en Goes. Om het laatste te bereiken is bij Heinkenszand een aansluiting op de A58 gedacht. 'Een veel te grote aansluiting', viel gisteravond te horen. Volgens pro jectleider J. Bakx is een half klaver blad echter wel nodig, omdat bij voorbeeld tussen de A58 en het be drijventerrein Noordzak te weinig ruimte is om een simpele, rechte afrit te maken. Dat ter plekke doel- Tocht mountainbikers Zak van Zuid-Beveland 'S-HEER ARENDSKERKE - Mountain- biken op onverharde paden rond 's-Heer Arendskerke, Heinkens zand en Nisse. Het kan zondag. Wielercomité 's-Heer Arendskerke heeft de toertocht uitgezet over 25 en 45 kilometer. Inschrijven kan tussen 9.30 en 12.00 uur in het Arendshuis aan de Torenring in 's-Heer Arendskerke. De rit door de Zak is uitgezet in overleg met Natuurmonumenten. Muziekgroep van Foort Smit in Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek vindt zondagmiddag een oecumenische bijeenkomst plaats in het Zeeuws, onder het motto Noe ka' j' 't nog! Ko de Visser uit Schore verzorgt de overdenking. Muzikale mede werking wordt verleend door de muziekgroep van Foort Smit. De bijeenkomst in Ellewoutsdijk be gint om 14.30 uur. bewust een villa wordt ontzien, riep kritiek op. Andere omwonen den krijgen daardoor meer over last. 'Koop de villa op', werd geop perd. Uit Nieuwdorp kwamen ook kriti sche geluiden. Tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek komt een onge lijkvloerse kruising in de Sloeweg met een andere doorgaande weg tussen beide dorpen, deels over een nog stille polderweg. Die ver binding wordt, vrezen aanwonen den, straks de kortste route voor vrachtwagens voor frietfabriek Mc Cain in Lewedorp. Dat wordt beke ken, beloofde Bakx. Tot 18 december kan nog op het plan Sloeweg worden gereageerd bij de provincie. Een besluit wordt tussen april en juni 2008 ver wacht. Loopt alles vlot, dan is de bouw in 2011 en 2012. De Meestoof toont foto's van Stallanders ten tijde van de oorlog. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het was geen vro lijke tijd en dat is aan sommige ge zichten af te lezen. In museum De Meestoof zijn foto's te zien die toenmalig burgemeester M.C. van der Weele van Sint-Annaland tij dens de Tweede Wereldoorlog maakte van alle bewoners. Frank Kousemaker van het museum kreeg ze te pakken en heeft op het overgrote deel van de kiekjes een naam kunnen plakken. Nu de rest nog. In de oorlog moest iedereen een persoonsbewijs hebben. Om die re den werden de foto's gemaakt. Waarom nou juist de burgemees ter van Sint-Annaland dat deed, is Kousemaker niet duidelijk. „Mis schien was hij één van de weini gen in het dorp die het kon", gist hij. Populair was Van der Weele overigens niet. De burgervader zou geheuld hebben met de Duit sers. De man is 102 jaar oud gewor den en niet zo heel lang geleden overleden. Het is zijn kleindochter die het album met de foto's - want Van der Weele bleek ze allemaal te hebben ingeplakt - aan Kousema ker heeft gegeven. Die scande ze in en toont ze deze hele maand elke woensdag en zaterdag aan geïnte resseerde inwoners van Sint-Anna land. Hij doet dat in de koffieka mer van het museum. „We heb ben gekozen om het in drie delen te doen", vertelt hij. „Dit jaar zijn het de mensen op de foto's wiens achternaam begint met de letters A tot en met H. De komende twee jaar doen we de rest." Het is volgens de Tholenaar on doenlijk om alle foto's in een keer te laten zien. Ze hangen namelijk niet op, maar flitsen voorbij op een groot scherm. „En wat je dan ziet is dat mensen vaak herinnerin gen hebben en de verhalen losko men. Dan blijf je bij één foto soms een hele tijd hangen. In dat op zicht zijn de t6o foto's die we deze keer tonen er echt meer dan vol doende." Toen de 'expositie' in de Meestoof begon, had Kousemaker bij onge veer vierhonderd foto's een naam kunnen vinden. Daarvoor schakel de hij wat oudere mensen in het dorp in. De foto's hebben ook een tijdje bij de plaatselijke kapper ge legen. Van de zeventig mensen die nog geen naam hadden, zijn er in middels ook al een stel herkend door dorpsbewoners die deze maand al naar het museum zijn ge komen. De initiatiefnemer hoopt dat er aan het eind van de maand niet veel naamloze Stallanders meer in het eerste deel van zijn col lectie voorkomen. „Ik hecht er heel veel waarde aan om achter die namen te komen", verklaart 'Ik hecht veel waarde aan die namen. Aan een foto zonder naam heb je zo weinig' hij. „Aan een foto zonder naam heb je zo weinig, vind ik." Wat hij straks met de honderden portretfoto's gaat doen, weet Kou semaker nog niet precies. Niet in het museum hangen in elk geval, want daar is het onderwerp te plaatselijk voor. En de Meestoof is een museum voor de streek. „Ik denk dat ik ze nog wel eens zal la ten zien in een bejaardenhuis of zo, maar verder zou ik het eigen lijk niet weten." De foto's De mensen op de foto's zijn: Bovenste rij van links naar rechts: Hendrika Maria Capelle, onbekend, Jacoba Jacomina Da- ke en Cornelis Goedegebuure. Middelste rij: Pieter van den Boogaard, onbekend, Adriana Dijkema en Maria Adriana van den Boogaard. Onderste rij: Jacob Johannis Elenbaas, Johanna van den Boogaard, Catharina Jacoba van Dijke en onbekend. De kiekjes worden deze hele maand nog getoond op woens dag en zaterdag vanaf 14.00 uur in De Meestoof. kamperland - Jeugdsoos De Sik in Kamperland timmert aan de weg. Morgenavond is er een competitie poolbiljarten. Vrijdag 23 november is in De Sik een filmavond en za terdagavond 24 november zorgt DJ Evolution voor 'een swingende party'. De Sik, gevestigd aan de Korte Nieuwstraat 6, is elke vrijdag geopend van 21 tot 24 uur en elke zaterdag van 20 tot 24 uur. Voor jongeren vanaf 12 jaar. De jeugd soos is overigens nog op zoek naar een oud bankstel. Bel Bas Versluis, 06-20539313. Mensen klagen tijdens bezoek gemeenteraad over bomvolle straten. door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - Meer par keerplekken. Dat is de grote wens van veel inwoners van Anna Jaco bapolder, zo bleek gisteravond tij dens het bezoek van de gemeente raad aan het dorpje op Sint Philips- land. De straten in Anna Jacobapolder staan over het algemeen overvol, waardoor mensen hun auto een behoorlijk eind van huis moeten zetten of rare fratsen moeten uit halen om hem wel voor de deur te hebben staan. Half op het trottoir, bijvoorbeeld. „En dan kan ik er met mijn landbouwvoertuig niet meer langs, waardoor ik kilome ters om moet rijden", mopperde een agrariër. Oplossingen werden er ook aange dragen. Zo ligt er naast het dorps huis een veldje dat volgens velen benut zou kunnen worden voor extra parkeerplekken. Iets vergaan- der was het ideetje om alle bomen in de straten weg te halen. Die staan in een deel van de Lange- weg best ongelukkig opgesteld. De parkeerstroken tussen de bomen bieden plek aan twee en een halve auto, maar net geen drie. „Hartstik ke zonde, dus", aldus een vrouw. „Doe al die bomen weg en je hebt veel meer parkeerruimte." Overi gens toonden even zoveel mensen zich tegen het ideetje. Andere zaken die gisteren veel ge hoord werden waren het opknap pen van het speeltuintje, het oprui men van het vervuilde strandje, het behoud van de buurtbus en het creëren van wat bezigheden voor de jeugd. Want die heeft echt niets te doen in het dorp. Oostwal 1 - Goes - tel. 0113 - 22 88 95 www.passieux.nl KOOKDEMONSTRATIE GIETIJZER Grillen, braden, wokken bakken! ZATERDAG 17 NOVEMBER VAN 11.00-17.00 UUR Opzoek naar een origineel Sinterklaas- of kerstcadeau? KOOKMAGAZIJN PASSIEUX, voor kleine en grote geschenken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66