Zeeland PZC Woningen weg voor zorgcentrum V&D Diefstal motoren opgelost BEVELANDEN-THOLEN 41 25 31 Ellesdiek even helemaal van Moerdijk Man overlijdt na aanrijding Nu 30% voordeel met Miles Money aifïTMC deÜRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Pijn Dirk Kuijt laat zich geen complexen aanpraten Donderdag 15 november 2007 Advocaat Terneuzense 'drugsfamilie' verwijt justitie tunnelvisie Tip? redgoes@pzc.nl De Meuleweie Wolphaartsdijk wordt uitgebreid. door Willem van Dam wolphaartsdijk - Een aantal huurwoningen aan de Oostkerke- straat in Wolphaartsdijk moet wij ken voor de uitbreiding van het woonzorgcentrum De Meuleweie. Hoeveel woningen tegen de grond gaan is nog niet duidelijk. De Regionale Woningbouwvereni ging Samenwerking (RWS) heeft de bewoners van de huizen die op de nominatie staan om gesloopt te worden inmiddels van de plannen op de hoogte gesteld. Bij sommige bewoners is die bood schap rauw op het dak gevallen. Corrie Flikweert, één van de bewo ners die straks mogelijk de verhuis dozen moeten inpakken: „We zijn er erg van geschrokken. We wo nen hier nu al 35 jaar naar onze zin en we zouden hier het liefst blijven zitten. Maar ik ben bang dat we uiteindelijk geen keus zul len hebben." De RWS heeft samen met de Stich ting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) plannen om de Meule weie uit te breiden met een aantal appartementen en de bouw van twee groepswoningen met elk zes [Tl Uitbreiding van het woonzorgcen- trum De Meuleweie in Wolp haartsdijk gaat ten koste van een aantal woningen aan de Oostker- kestraat. plaatsen voor dementerende oude ren. Om de uitbreiding van het woonzorgcentrum te kunnen reali seren, moet er ruimte worden ge maakt. Dat kan naar de mening van de RWS niet anders dan door een aantal - ruim vijftig jaar oude - woningen aan de Oostkerke- straat te slopen. Het gaat om drie tot zeven huizen. Dat is afhanke lijk van de verdere uitwerking van de plannen. De Meuleweie werd ruim tien jaar geleden geopend. Het twintig ap partementen tellende woonzorg complex kwam in de plaats van het verzorgingshuis Nieuw Zorg vliet. Dat was een van de zes be jaardenhuizen in Zeeland die des tijds moesten sluiten. Volgens de woningbouwvereniging zijn de uit breidingsplannen nodig om de ouderenzorg in het dorp te kun nen blijven garanderen. Directeur M. Sas van de RWS zei gisteren, dat het streven is om over twee of drie jaar met de uitvoering van de plannen te beginnen. 'm ellewoutsdijk - Ze had moeite Ellewoutsdijk te vinden, tot haar ergernis. Maar toen Marie-Cécile Moerdijk eenmaal 't Kerkje van Ellesdiek had ge vonden, voelde het alsof ze in een warm bad was terechtgekomen. De klassieke vertolkster van volksliedjes, inmiddels 78 jaar en niet meer zo goed ter been, trok een tot de nok toe gevulde kerk. Vol dankbaar en goedlachs publiek. Moer dijk treedt niet vaak meer buiten haar eigen thea tertje in het Belgische Lommei op, maar voor Zeeland maakt ze als geboren Zeeuws-Vlaamse af en toe een uitzondering. Ze zei verbaasd te zijn over de drukte. „Ik moet toch een keer in de vergetelheid raken, maar het blijft doorgaan. Ik ga nog zingend m'n graf in." foto Willem Mieras heikant - Een 64-jarige man uit Heikant is gisteren om het leven gekomen in de Ellestraat in Hei kant waar hij werd geschept door een automobilist. Het ongeval gebeurde omstreeks half tien. De man liep samen met zijn 57-jarige echtgenote te wande len net buiten de bebouwde kom van Heikant. Ze liepen aan de rech terkant van de weg en werden ge schept door een 47-jarige automo bilist uit het Belgische Stekene. De oorzaak van de aanrijding is niet bekend. Het 64-jarige slachtoffer werd met ernstige verwondingen per traumahelikopter naar een zie kenhuis in Antwerpen gebracht. Daar is hij overleden. De vrouw is met onbekend letsel naar het zie kenhuis in Terneuzen gebracht. blader snel verder TROPICAL BLINC BARBIE Met verschillende accessoires en juwelen voor in het haar. Leeftijd vanaf 6 jaar. Actie gekfigt/m zondag 18 november 2007, _24^95~ 2olang de voorraad sirekL -Pr DE ENIGE ECHTE VOORDEELDROGIST VAN NEDERLAND! vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met uiensoep, wrap kip of geitenkaas en chocoladebrownie 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kil vrijdag 16 november, 15.00 uur Willem Vermandere Van Blanche tot Blankeman k ook op: www.drukkerijmia nog 1 nachtje slapen morgenavond gaan wij om 24.00 uur open: we verpakken de nieuwe Harry Potter in een speciale Harry Ponenas delburg.nl In Zeeland gestolen buitenboordmotoren duiken op in Duitsland. goes - De Duitse politie heeft, naar gisteren is bekendgemaakt, eind september twee Roemenen van respectievelijk 25 en 29 jaar aangehouden op verdenking van diefstal van een groot aantal bui tenboordmotoren uit jachthavens in de Oosterschelderegio. De motoren werden in september gestolen op de Veerdam in Kortge- ne, in de haven in Sint-Annaland en in Het Sas in Wilhelminadorp. Na een onderzoek in samenwer king met de Duitse politie konden de twee Roemenen in Duitsland worden aangehouden. Acht buitenboordmotoren die in Duitsland werden aangetroffen, waren in Zeeland gestolen. Zij zijn vorige week na verder onderzoek door de Zeeuwse politie in Duits land weer mee teruggenomen naar Zeeland. De motoren worden teruggegeven aan de rechtmatige eigenaren. De twee verdachten zitten nog vast in Duitsland. :<3S8ÖWS£ Tip? redactie@pzc.nl Het gevoel van algehele malaise overheerst. Geen spier in het lichaam die niet opspeelt. Tot op het bot toe laat het gure weer zich gelden. Met name benen en rug zijn ongenadig ten prooi ge vallen aan optrekkende kou. Dat alles maakt dat de Zierikzeese een beetje door het huis strom pelt. Liggen, zitten, lopen, het maakt geen verschil. Bij het le zen van de krant aan de ontbijt tafel laat ze het moede hoofd met een bonk voorover vallen. De gezinsjongste kijkt verbaasd op. Wanneer ze zich onder licht gekreun weer vermant stelt hij scherp zijn diagnose over de her komst van de pijn: „Dan moet je dat ook niet doen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65