Rumoer om sportboulevard I Gestrande kotters varen weer 1500mg Glucosamine 500mg Chondroïtine Krachtig en Goedkoop! 1 X DAAGS 1 E DE RODE PILAREN Marie-Cécile Moerdijk blijft trekken s pzc Donderdag 15 november 2007 29 mode interieuraccessoires j servies i and more De Sik timmert aan de weg in Kamperland kamperland - Jeugdsoos De Sik in Kamperland timmert aan de weg. Morgenavond is er een competitie poolbiljarten. Vrijdag 23 november is in De Sik een filmvertoning en zaterdagavond 24 november zorgt DJ Evolution voor 'een swingende party'. De Sik, gevestigd aan de Korte Nieuwstraat 6, is elke vrijdag geopend van 21 tot 24 uur en elke zaterdag van 20 tot 24 uur voor jongeren vanaf 12 jaar. De jeugd soos is overigens nog op zoek naar een oud bankstel. Sportclubs verbijsterd over besluit Vlissings college van B en W. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Sportclubs en raads fracties reageren vol ongeloof op het besluit van het Vlissingse colle ge van B en W om voorlopig niet door te gaan met de sportboule vard. „Financieel is het rond", zegt R. van Eijkelenburg, voorzitter van de Middelburgse hockeyvereniging MMHC. „Dus aan het werk. Als ze gebrek hebben aan een wethouder moeten ze het uitzendbureau maar bellen." De voorzitter van atletiekvereni ging Dynamica, N. Verhoeven, blijft positief. „Volgens mij wordt er nog steeds een besluit voorbe reid. Het nieuws verbaasde me, maar eigenlijk heb ik er nog alle vertrouwen in." Theo Jansen van de Vlissingse sportraad noemt het besluit 'onvol wassen'. „Volgens mij zijn ze ge woon op hol geslagen. Het kan geen uitstel meer lijden. Als ze dit niet doen moet volgend jaar de kunststof baan bij Dynamica wor den vervangen. Ook bij korfbalver eniging Seolto moet worden geïn vesteerd. Dat gaat in de miljoenen lopen." Het Vlissingse CDA en de Chris tenunie zijn 'verbaasd en verbijs terd'. De Christenunie vindt dat het college de raad had moeten in formeren. Het CDA vraagt zich af waar de omslag ineens vandaan komt. „Een paar maanden geleden is jammer genoeg nog besloten om woningen te bouwen op het Bunkerterrein en nu wordt wo ningbouw ineens als bezwaar ge zien", zegt M. de Zwarte (CDA). „Het is terecht dat er gekeken wordt hoeveel woningen je kwijt kunt, maar je gooit hier nogal wat mee weg. Het is hoogst ongelukkig en opmerkelijk dat het in dit sta dium gebeurt." De Zwarte wil niet zeggen of hij vermoedt dat het col lege op deze manier afrekent met 1^ Sportclubs en raadsfracties reage- ren vol ongeloof op het besluit van het Vlissingse college om voorlopig niet door te gaan met de sportboulevard. C. Seijbel, de opgestapte CDA-wet- houder die de sportboulevard in portefeuille had. „Maar ik ben wel achterdochtig. Vandaar dat we vra gen hebben gesteld." De hockeyclubs uit Middelburg en Vlissingen en Dynamica bereiden zich al jaren voor op een verhui zing naar de sportboulevard. Behal ve de sportaccommodaties komen er woningen en zorgvoorzienin gen. De clubs rekenden erop in septem ber 2009 te verhuizen. „Volgende week wordt ons veld waarschijn lijk afgekeurd", zegt Van Eijkelen burg. „Dan kunnen we geen wed strijden meer spelen. Men zit in Vlissingen zó in de schuttersputjes dat men niet meer ziet wat goed is voor de stad." Para norma en sieraden in Zeelandhallen Goes GOES - De Zeelandhallen bieden zaterdag en zondag onderdak aan twee beurzen, een sieraden- en pa ra norma-beurs. Op de sieraden- beurs kunnen bezoekers meedoen aan workshops. Op de para nor- ma-beurs is veel aandacht voor al ternatieve geneeswijzen. De beur zen zijn zaterdag open van 12.00 tot 17.30 uur en zondag van 11.00 tot 17.30 uur. Zondag is in de Zee landhallen ook een reptielenbeurs. Markt voor project tegen malaria in Ghana VLISSINGEN - In het kerkgebouw De Schaapskooi in Vlissingen wordt vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur een cadeaumarkt gehouden. Daar worden alleen nieuwe, onge bruikte artikelen verkocht. De helft van de opbrengst gaat naar het anti-malariaproject 'Nurses on Tour' in Ghana, opgezet door stu denten van de Hogeschool Zee land. Minima Veere beter bedeeld domburg - Het gelijktrekken van de regelingen voor minima op Walcheren brengt voor de Veerse minima wat verbeteringen met zich mee. De bijdrage voor sociaal culturele activiteiten wordt ver hoogd: van 115 naar 140 euro voor kinderen op de basisschool, en naar 200 euro voor kinderen in het voortgezet onderwijs.Dat zal de gemeente 8000 euro extra kos ten. ELLEWOUTSDIJK - Ze had, tot haar ergernis, moei te het Bevelandse Ellewoutsdijk te vinden. Maar toen Marie-Cécile Moerdijk eenmaal 't Kerkje van Ellesdiek had getraceerd, voelde ze zich in een warm bad beland. De klassieke vertolkster van volksliedjes, inmid dels 78 jaar en niet meer zo goed ter been, trok een tot de nok toe gevulde kerk. Vol dankbaar en goedlachs publiek. Vaak treedt Marie-Cécile Moerdijk niet op meer buiten haar eigen theatertje in het Belgische Lom mei. Voor Zeeland maakt ze als geboren Zeeuws-Vlaamse af en toe een uitzondering. De Zeeuwse zangeres zei gisteren verbaasd te zijn over de grote drukte. „Ik moet toch een keer in de vergetelheid raken, maar het blijft doorgaan. Ik ga nog zingend m'n graf in." foto Willem Mieras door Melita Lanting RENESSE - De twee viskotters die waren gestrand op de kust van Renesse zijn weer los. Gistermid dag rond kwart voor vier werd de laatste kotter - de Lia-Jan uit Den Helder - weer vlotgetrokken door slepers van Multraship in Terneu- zen. Eerder op de dag was de Kla- ra Jacoba uit Stellendam al door de slepers van het strand gehaald. Een poging om daarna ook de Lia-Jan los te maken lukte niet he lemaal. Het schip lag hoog op het strand en het water was inmiddels te ver gezakt. De Lia-Jan strandde dins dagochtend vroeg tijdens het vis sen op garnalen. Het schip kwam te dicht bij de kust en liep vast. Vervolgens liep dinsdagmiddag de Klara-Jacoba vast bij een poging om het schip uit Den Helder weer vlot te trekken. Twee andere colle ga's die ook ter plaatse waren heb ben nog geprobeerd om de Kla ra-Jacoba naar dieper water te sle pen, maar dat mislukte omdat het water snel zakte. Beide schepen hebben - voor zover bekend - geen schade opgelopen. Ze worden nog wel geïnspecteerd door duikers. 1x Voor smering van de gewrichten Voor opbouw van het kraakbeen Krachtige samenstelling WAARDEC0UP0N Lucovitaal" Glucosamine Chondroïtine 1500/ 500 mg 120 30 tabletten van 37. voor 29, Hf Verkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissingen www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63