Zeeland PZC Noodzaak parkeergarage betwijfeld V&D BlffiFfflB Darter is moe, maar houdt vol SCHOUWEN-DUIVELAND 41 25 31 Zorgcentrum vervult wens bet-overgrootmoeder: vijf generaties bijeen Lied tegen ds. Hendrikse Nu 30% voordeel met Miles Money Pijn Dirk Kuijt laat zich geen complexen aanpraten Donderdag 15 november 2007 Advocaat Terneuzense 'drugsfamilie' verwijt justitie tunnelvisie Tip? redzzee@pzc.nl Piek in parkeerdruk Zierikzee valt volgens gemeente mee. door Ton van den Nouweland zierikzee - Als er in het centrum van Zierikzee al een parkeergarage komt, dan wordt die aan de rand gebouwd en niet vlakbij de win kels midden in het centrum. Dat viel gisteravond op te maken uit het betoog van projectleider P. van Tuil van de gemeente voor de leden van winkeliersvereniging Neptunus. „Versterking van de par- keerfunctie aan de randen van het centrum is een idee," was een van de weinige min of meer concrete antwoorden die de winkeliers de ambtenaar wisten te ontlokken. Van Tuil trok zelfs de noodzaak van een parkeergarage in twijfel. „Met de pieken in de parkeerbelas ting van het centrum valt het wel mee." De winkeliers gaven aan het par keerprobleem zat te zijn. „Onze klanten gaan inmiddels liever naar Goes of Middelharnis dan dat ze in Zierikzee rondrijden op zoek naar een parkeerplaats. Bovendien wordt in Zierikzee flink gebouwd en sluiten dorpswinkels. Er zijn dus meer parkeerplaatsen nodig. Kortom: waar komt de nieuwe cen- Bezoekers Zierikzee moeten ook in de toekomst parkeren aan de rand van het centrum. Of daar een parkeergarage voor nodig is, wordt betwijfeld. trumparkeerplaats?" Van Tuil zei een groei van 6000 autobewegin gen te verwachten, maar ontweek een concreet antwoord. „Is de Mos selboomgaard ver? Het lijkt me van niet. Maar in januari heeft u de resultaten van het verkeerson- derzoek." Binnen enkele jaren moet de Zie- rikzeese binnenstad autoluw zijn. De parkeerplaatsen op het Haven plein komen dan te vervallen en het plein zelf wordt opnieuw inge richt. Winkeliersvereniging Neptu nus pleit voor een parkeergarage van drie lagen, waarvan één onder gronds, op de Mosselboomgaard of op de parkeerplaats van Albert Heijn. De SGP heeft in de gemeen teraad laten weten voorstander te zijn van een garage aan de rand van het centrum. Bouwbedrijf Boogert en projectontwikkelaar Willemsen Minderman tenslotte, willen van theater Mondragon een hotel-restaurant maken met daar bij een parkeergarage onder de Oude Haven. zierikzee - Bet-overgrootmoeder Rieka van der Wiel-de Wit (95) woont in zorgcentrum Stolpe- hove in Papendrecht. Zij mocht daar een wens doen. Die ging gisteren in vervulling. In de wo ning van haar dochter Geertje van der Wiel (71) aan het Havenpark in Zierikzee vond de ontmoe ting plaats tussen vijf generaties. Daartoe beho ren ook Rieka's kleindochter Conny Lokker (47), haar achterkleinkind Carola Gieskes (21) en haar achter-achterkleindochter Alicia (5 maanden), al le drie uit Breskens. Rieka zag haar jongste na zaat voor het eerst. foto Marijke Folkertsma zierikzee - De uitlatingen van 'atheïstische dominee' K. Hendrik- se - die stelt dat God niet bestaat - zijn predikant Michiel de Zeeuw en cantor van de gereformeerde kerk Mar van der Veer in het ver keerde keelgat geschoten. De twee bundelden hun ongenoegen in een protestlied. „In de publiciteit om het boek van Hendrikse is een beeld van de kerk geschetst dat we niet herkennen. In onze beleving is de kerk geen in zichzelf gekeer de club, maar juist een open ge meenschap met kleurrijke men sen", schrijven De Zeeuw en Van der Veer in een toelichting op hun actie. De twee roepen kerkgemeen schappen op het lied te versprei den. „Want de kerk leeft als zij zingt." blader snel verder TROPICAL BLINC BARBIE Met verschillende accessoires en juwelen voor in het haar. Leeftijd vanaf 6 jaar. Actie gridigt/ir zondag IS november 2007. _24-r95" zolang de voorraad strekt DE ENIGE ECHTE VOORDEELDROGIST VAN NEDERLAND! dcj^RVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met uiensoep, wrap kip of geitenkaas en chocoladebrownie 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kil vrijdag 16 november, 15.00 uur j nog 1 nachtje slapen Willem Vermandere morgenavond gaan wij om 24.00 uur open: nI nI 'i we verpakken de nieuwe Van Blanche tot Blankeman r I Harry Potter j in een speciale Harry Pottertas k ook op: www.dfukkerijmiddelburg.nl OUWERKERK - Het leek even mis te gaan, gisterochtend. Darter Mi chael van Staalduinen had een flin ke dip. „Moe en kramp", vatte hij het later op de dag kernachtig sa men. Een behandeling door een fy siotherapeut in een schaarse pauze bood uitkomst, waardoor de re cordjager er aan het begin van afge lopen nacht nog relatief fit bij stond. Van Staalduinen begon maandag avond in het Ouwerkerkse café Steilööre aan een enorm karwei. Hij wil het wereldrecord darten breken. Dat staat op 120 uur, wat betekent dat de 25-jarige inwoner van Kamperland tot zaterdaga vond pijltjes moet gooien. De op brengst gaat naar Kika, de stich ting die zich inzet voor kinderen met kanker. „Als de sfeer zo blijft, komt het voorlopig wel goed", keek de dar ter gisteren positief vooruit. Hij doelde op de ambiance in het stampvolle café, waar (jeugdige) bewonderaars en journalisten, waaronder een cameraploeg van SBS6, elkaar bijna van de sokken liepen. „Dat houdt me wel op de been." ZEEUWSE SESinSliB Tip? redactie@pzc.nl Het gevoel van algehele malaise overheerst. Geen spier in het lichaam die niet opspeelt. Tot op het bot toe laat het gure weer zich gelden. Met name benen en rug zijn ongenadig ten prooi ge vallen aan optrekkende kou. Dat alles maakt dat de Zierikzeese een beetje door het huis strom pelt. Liggen, zitten, lopen, het maakt geen verschil. Bij het le zen van de krant aan de ontbijt tafel laat ze het moede hoofd met een bonk voorover vallen. De gezinsjongste kijkt verbaasd op. Wanneer ze zich onder licht gekreun weer vermant stelt hij scherp zijn diagnose over de her komst van de pijn: „Dan moet je dat ook niet doen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59