kan niet zonder zeemanshuis Zeeland Jaar cel voor jaren misbruik Gekraakte bedrijfsloods op Axels industrieterrein volledig in de as Varenscentrum zit weer in rustig vaarwater Z-Vlaanderen heeft veel vutters Z I Ewit (r) haalt enkele Indonesische zeelieden op van hun schip. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel Het Varenscentrum aan de Westkolk- sttaat in Terneuzen haalde de voorbije vijftien jaar vrijwel maar in één ver band de krant: als er zorgen waren over het voortbestaan van het schipperscentrum. En die waren er met regelmaat. De ontmoetingsstek voor zeelieden was meer dere keren de dupe van overheidsbezuinigin gen, maar wist met kunst- en vliegwerk steeds het hoofd boven water te houden. In 2005 luk te dat ternauwernood, toen toenmalig minister Karla Peijs van Verkeer en Waterstaat een rechtszaak voor de Raad van State won. Zij be sloot de subsidiekraan voor de Stichting Zee manswelzijn per 1 januari 2005 dicht te draaien. Zeemanswelzijn tekende bezwaar aan, omdat de maatregel in strijd zou zijn met een internationaal verdrag, waarin was vastgelegd dat niet getornd mocht worden aan de welzijns voorzieningen in de havens. Nederland had dit verdrag echter nooit ondertekend. Het Varenscentrum, aangesloten bij deze koe pelstichting, zou daardoor 51.000 euro mislo pen. Het ontslaan van een beheerdersechtpaar, de verhoging van de tarieven voor telefoonge bruik en consumpties en 15.000 euro extra sub sidie van zowel de gemeente als havenschap Zeeland Seaports voorkwamen dat zeelieden het in Terneuzen zonder centraal ontmoetings punt moesten doen. Sindsdien bevindt het zee manshuis zich structureel in een rustig vaarwa ter. PZC Donderdag 15 november 2007 27 door Joeri Wisse AXEL - Na grote branden bij meu belzaak Pot en pallethandel Den Doelder brandde gisteren voor de derde keer in een half jaar tijd een bedrijfsloods af in Axel. Het pand aan de Noordpolderstraat, tot 1993 in gebruik van zonwering- en ko zijnenhandelaar Noens, stond al geruime tijd leeg. Volgens omwonenden werd het pand echter minstens drie maan den geleden gekraakt. Sindsdien woonden er twee jonge mannen. De brandweer, die iets na half vier 's middags gealarmeeerd werd, trof geen mensen in het pand aan. Volgens de officier van dienst Cees Overdulve zijn zeker veertig brand weerlieden uit de regio in touw ge weest om de brand te blussen. Bij de brand kwamen geen schadelij ke stoffen vrij. „De oude eigenaar kon ons verze keren dat er geen asbest in het pand zat", zegt Overdulve. De brandweerlieden hebben het naast gelegen pand, dat gebruikt werd als opslag, kunnen redden. „Wel licht hebben ze wel wat water- en rookschade." De brandweer was nog tot kwart over acht bezig met nablussen. terneuzen - Slechts drie op de tien mensen tussen 55 en 65 jaar werkt nog in Zeeuws-Vlaanderen, terwijl dit elders in Nederland ge middeld 4,5 op 10 is. Ook het aantal vrouwen dat werkt is in Zeeuws-Vlaanderen (tien pro cent) lager dan het landelijk gemid delde van 55 procent. Frappant is wel dat in Zeeuws-Vlaanderen de participa tiegraad van het allochtone deel van de beroepsbevolking hoger is dan het landelijke gemiddelde, maar dat de participatiegraad van de autochtone Zeeuws-Vlamingen fors lager is dan het landelijk ge middelde. Dit heeft direct te maken met het feit dat de voorbije jaren veel Zeeuws-Vlamingen met de vut gin gen. Bij Dow vloeiden bijna 800 ouderen af Nu probeert Dow ouderen te stimuleren te blijven werken. Op het totaal van 2200 medewerkers zijn er nu vijftig ouder dan zestig jaar. Hulstenaar kon niet met zijn handen van zijn nichtje afblijven. middelburg - Een 63-jarige Hul- stenaar, die tien jaar lang vrijwel wekelijks zijn nichtje gruwelijk heeft misbruikt, is gisteren door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar waarvan de helft voorwaardelijk. Daarnaast komt de Hulstenaar onder toezicht van de reclassering te staan en moet hij een behandeling ondergaan. Eerder was een taakstraf en een voorwaardelijke celstraf geëist. De onderzoeksrechter hield daarbij de Hulstenaar voor hoe hij in vredes naam de maatschappij uit moest leggen waarom iemand die een kind zó lang vreselijk heeft mis bruikt een taakstraf verdient. Het misbruik van de Hulstenaar met zijn toen zesjarig nichtje begon nen op de dag dat zij haar commu niefeestje vierde. Toen het kind twaalf jaar was probeerde hij ook gemeenschap met haar te hebben. Tien jaar duurde het seksueel mis bruik. Vorig jaar deed ze aangifte. Overigens bleek de dochter van de Hulstenaar ook door haar vader seksueel te zijn misbruikt. Brandweerlieden uit Axel, Terneuzen, Westdorpe, Zuiddorpe en Vogelwaar de hadden de brand snel onder controle. foto Peter Nicolai GerechtsDeunvoardersKantoor j Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 09-11-2007 blijkt, dat t.v.v. Samira Manirari, wonende te Krabbendijke, aan Abdellah Maniari, geboren 12-12-1967, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding (subsi diair scheiding van tafel en bed), van 23- 10-2007 met aanzegging dat uiterlijk 27- 02-2008 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de recht bank te Middelburg. Genoemde A. Maniari kan een afschrift van dit exploot met bijla ge verkrijgen op één van onderstaande adressen: Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55