Zeeland Waterschap in 2008 amper duurder V&D PZCI25 Waterschap voor plan Perkpolder deÖRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 'EEUWS-VLAANDEREN 31 Voetganger (64) overlijdt na aanrijding in Heikant Nu 30% voordeel met Miles Money Kruidvat Dirk Kuijt laat zich geen complexen aanpraten Donderdag 15 november 2007 Advocaat Terneuzense 'drugsfamilie' verwijt justitie tunnelvisie Tip? redtern@pzc.nl Dagelijks bestuur slaagt er in om tariefstijging bijna te bevriezen. door Conny van Gremberghe terneuzen - De fusie van de Zeeuws-Vlaamse waterschappen in 1999 begint nu echt vruchten af te werpen. Voor het tweede achter eenvolgende jaar gaan de tarieven voor het waterschap Zeeuws- Vlaanderen amper omhoog. Gezin nen zijn in 2008 0,93 procent meer kwijt aan het schap dan in 2007. Iets meer dan drie euro. Agrariërs worden geconfronteerd met een iets hogere lastenstijging van 1,82 procent. Per bedrijf iets meer dan zestig euro. Gezworene Conny Almekinders (financiën) is van mening dat het schap ruim binnen de eigen taak stelling is gebleven. „Het bestuur heeft het streven om de tariefsver hoging onder de twee procent te houden. Alles zit daar dik onder." Overigens wil de bescheiden las tenstijging voor de ingezetenen niet betekenen dat het schap met minder middelen toekan. Het schap doet volgend jaar een be hoorlijke greep in de reserves om de bedrijfsvoering te garanderen, in totaal wordt bijna twee miljoen onttrokken aan de diverse reser ves. Het dubbele van het lopende jaar. Met de lage tariefsverhoging blijft de hoeveelheid inkomsten van het schap vrijwel gelijk. Van woningbezitters incasseert het schap ruim twee procent meer Voor het tweede achtereenvol gende jaar blijft de tariefsverho ging van waterschap Zeeuws- Vlaanderen binnen de 2 procent. Er komen 14 banen bij. door de stijging van de WOZ-waar- de van de woningen. Van bedrij ven vangt het waterschap minder omdat zij steeds minder vervuild water uitstoten. Opvallend in de begroting voor 2008 van het schap is dat de personeelsformatie met bijna tien procent wordt uitge breid. Het gaat hierbij om ruim 14 banen. Drie mensen komen in vas te dienst, de rest op projectbasis. De formatiegroei kost het schap geen extra geld. De bekostiging van de nieuwe krachten komt deels uit besparingen op het inhu ren van externe krachten en pro jectsubsidies van het Rijk zoals bij voorbeeld voor het project Zwak ke Schakels (herstel zeeweringen). Dit laatste project is voor het schap een van de belangrijkste voor de komende jaren en zal, zo zei Almekinders, veel van de orga nisatie vragen. Verder is het schap volgend jaar ruim een half miljoen euro meer kwijt aan het onder houd aan wegen. Mocht dit jaar blijken dat de pot onderhoud we gen niet geheel leeg is gemaakt, dan zal het overschot in 2008 voor dat doel worden aangewend. pagina 27: pas in 2010 één aanslag HEIKANT - Bij een aanrijding in de Ellestraat in Heikant is gisterochtend een 64-jarige voetgan ger uit Heikant om het leven gekomen. Het onge val gebeurde omstreeks half tien. De man liep sa men met zijn 57-jarige echtgenote te wandelen net buiten de bebouwde kom van Heikant, een paar honderd meter van de Belgische grens. Het echtpaar liep daar aan de rechterkant van de weg en werd geschept door een 47-jarige automobi list uit het Belgische Stekene. De oorzaak van de aanrijding is niet bekend. Mogelijk heeft de auto mobilist door de laagstaande zon de twee voet gangers niet gezien. Het 64-jarige slachtoffer werd met zeer ernstige verwondingen per trau mahelikopter naar een ziekenhuis in Antwerpen gebracht. Daar is hij omstreeks 11.30 uur overle den. De vrouw is met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. De Ellestraat bleef gisteren uren afgesloten voor het verkeer in verband met het onderzoek van de technische recherche. foto Camile Schelstraete Schap krijgt een uitzonderingspositie bij projectuitvoering. terneuzen - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen wil - onder voorwaarden - meewerken aan de uitvoering van het Plan Perkpol der. Het algemeen bestuur van het schap spreekt zich op 6 december uit over de participatie. Het schap heeft bedongen dat het in de be stuursovereenkomst met provin cie, andere instanties, gemeente Hulst en particuliere partijen een uitzonderingspositie kan inne men. Dit houdt in dat het schap al leen aangesproken kan worden op zaken die het schap als taak ziet. Andere partijen hebben ook finan ciële verplichtingen jegens elkaar. Naast nieuwe natuur voorziet het plan Perkpolder in de bouw van maximaal 250 woningen, een jacht haven met 350 ligplaatsen, een golfbaan, 200 recreatiewoningen en een hotel. blader snel verder DE ENIGE ECHTE VOORDEEL-DROGIST VAN NEDERLAND! TROPICAL BLING BARBIE Met verschillende accessoires en juwelen voor in het haar. Leeftijd vanaf 6 jaar. Acne geldig t/m zondag 18 novembef 2007, J2A35~ zolang de voorraad strekt. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met uiensoep, wrap kip of geitenkaas en chocoladebrownie 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 16 november, 15.00 uur Willem Vermandere Van Blanche tot Blankeman nog 1 nachtje slapen morgenavond gaan wij om 24.00 uur open: we verpakken de nieuwe Harry Potter in een speciale Harry Pottertas kijk ook op: www.drukkefijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53