Kracht van TOP is het collectief Spelregel zorgt voor onduidelijkheid Fortis krijgt tijdens het zaalseizoen minder sterke tegenstanders Turners massaal naar springtoernooi W PZC Donderdag 15 november 2007 45» Arnemuidse ploeg wil in de zaal goede lijn doortrekken. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - Korfbaltrainer Ed win Coppoolse, groot geworden bij Ondo in Sint Laurens, voelt zich thuis bij TOP Arnemuiden. „Het is me 200 procent meegeval len hoe snel ik ben opgenomen in de familie", stelt de 37-jarige inwo ner van Serooskerke. Dat is niet in de laatste plaats omdat de ploeg on der zijn leiding sterk presteert. TOP sloot de eerste helft van de veldcompetitie af op de derde plaats. Met slechts één punt achter stand op Vitesse en Merwede heeft de tweedeklasser nog volop promo tiekansen in het voorjaar. Coppool se: „Onze doelstelling was om een goede middenmoter te zijn, maar nu we er zo goed voor staan, gaan we natuurlijk voor meer." De kracht van het huidige TOP is het hechte collectief meent de trai ner. „Alle personen kunnen bij ons gevaarlijk zijn. We hebben nog geen overwinningen geboekt op ba- ra^ Na het goede veldseizoen rekent TOP-trainer Edwin Coppoolse zich niet direct rijk voor de zaal. „Ons eerste doel is om hoog in de middenmoot te eindigen." Edwin Coppoolse: „Ik heb het idee dat enkele spelers dit seizoen uit de schaduw kruipen." foto Ruben Oreel sis van individuele prestaties. Vorig jaar, toen Leon Kloet nog bij ons speelde, was dat wel zo. Nadat hij stopte, had ik gedacht dat we wat moesten inleveren. Maar we zijn zeker niet minder goed gaan korf ballen. Ik heb het idee dat enkele spelers dit seizoen uit de schaduw kruipen." Coppoolse heeft een jong team. Met Jantine Meulmeester (41) en Ad Bezemer (30) heeft hij twee routiniers, maar de zes anderen zijn 22 jaar of jonger. „Met leanine Marijs heb ik zelfs een meisje van zeventien in de ploeg. Zij zou nog bij de junioren mogen spelen. Toch doet ze voor niemand onder. Edwin Coppoolse De trainer van TOP korfbalde tot zijn 31e bij Ondo. Niet lang daarna werd hij trai ner in Sint Laurens, om na drie seizoenen over te stappen naar TOP Arnemuiden. Binnen twee jaar voorziet hij promotie naar de eerste klasse. Op het veld heeft ze al 35 doelpun ten gemaakt. Dat zijn er nogal wat." De trainer hoopt dat TOP in de zaal de goede lijn doortrekt, maar rekent zich niet rijk. „Ons eerste doel is om hoog in de midden moot te eindigen", vertelt hij. „Ik wil niet te hoog van de toren bla zen, door te zeggen dat we mee moeten doen voor promotie. Tot nu toe is het team ook mentaal sterk, maar bij een jonge ploeg moet je altijd rekening houden met een mindere periode." In de tweede klasse G is de Arne muidse formatie ingedeeld bij Swift. De Middelburgers degradeer den vorig jaar uit de eerste klasse. Coppoolse: „Swift is natuurlijk de belangrijkste titelkandidaat. Daar-_ naast is Sagitta ook een zware te genstander. En laten we die twee teams nou gelijk in de eerste twee speelrondes krijgen." Eersteklasser Tjoba is net als op het veld titelkandidaat. door Roeland van Vliet goes - In de oefenwedstrijden die de korfballers van Fortis afwerk ten, hadden ze aanvallend en ver dedigend de zaken op orde. Alleen werd er nog niet al te veel ge scoord, zegt Ad Vos, trainer van de overgangsklasser uit Oost-Sou burg. „Als ons schot dit zaalsei zoen wél gaat lopen, zullen we het wat makkelijker krijgen dan op het veld." Fortis, dat op het veld voorlaatste staat, wil in de zaal in de midden moot eindigen. „Dat moet ook kunnen, omdat de tegenstanders van een andere orde zijn", stelt Vos. „Neem Pernix, waar we zater dag tegen moeten spelen. Die ploeg is op het veld eersteklasser en staat nog onder Tjoba en Swift. Die wedstrijd moeten we dus win nen. De eerste klap is een daalder waard. Met een goed resultaat doen we gelijk vertrouwen op voor de volgende duels." Tjoba, dat in de poule zit bij All Ready, is, net als op het veld, kan didaat voor de titel in de eerste klasse. Kees Broerse, trainer van het achttal uit 's-Heer Hendrik skinderen: „We gaan zo hoog mo gelijk proberen te eindigen, maar het zal weer een seizoen worden waarin iedereen van iedereen kan winnen. Soms is er geen pijl op te trekken." All Ready-trainer Sjaak loziasse acht zijn ploeg klaar voor de zaal. „Op papier zitten we nu in een zwakkere klasse dan op het veld en we spelen steeds beter. Ons doel is om een goede middenmo ter te worden, maar als we gelijk in de eerste wedstrijden zes pun ten pakken, kunnen we misschien zelfs stunten tegen toppers als Tjo ba en HKC." Swift is, na de degradatie van vo rig seizoen, titelkandidaat in de tweede klasse G. Na de goede eind fase op het veld, waarop de Middel burgse ploeg voorlopig vijfde staat, is er goede hoop op succes in de zaal. Voor het team van trainer Ralph Gillissen begint het binnen- seizoen pas op 24 november. Dan is er wel meteen een mooi duel: buurman TOP Arnemuiden komt op bezoek in de Voorborch. Naast Swift is ook Sagitta uit Rid derkerk een belangrijke titelkandi daat. TOP hoopt op een plek hoog in de middenmoot. In de derde klasse N komen vier Zeeuwse ploegen in actie. Ondo uit Sint Laurens, dat vorig jaar het kampioenschap net misliep, gaat weer op voor de titel. Stormvogels (Westkapelle), Togo (Goes) en Luc- tor (Terneuzen) zijn de andere drie teams. De vierde klasse K is geheel Zeeuws. Atlas (Ritthem), BKC (Breskens), Blauw Wit (Kloetin- ge), KVK (Kapelle), Seolto (Vlissin- gen), Volharding (Yerseke) en Zaamslag strijden om één promo- tieplek. Fortis moet meer rendement uit de aanvallen gaan halen. Als dat lukt, krijgt de Souburgse over gangsklasser het wat makkelijker in de zaal. Scheidsrechtersman Toob Fraanje stelt vrije worp aan de kaak. door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Veel korfballers kunnen niet wachten om zaterdag aan de zaalcompetitie te beginnen. Toob Fraanje, afkom stig uit de scheidsrechterswereld, houdt echter zijn hart vast. Hij vreest onenigheid over een nieuw ingevoerde regel. Fraanje (61) is docent en examina tor bij scheidsrechterscursussen en bovendien scheidsrechtersbeoorde- laar. Het afgelopen jaar was hij bij ito wedstrijden om de man in het zwart te volgen. De inwoner van Nieuw- en Sint Joosland kent het nieuwe spelregel boekje van voor naar achteren en Organiserend VTV moet uitwijken naar sporthal Oostkapelle. door Janny Vermeule GOES - Het springtoernooi dat za terdag in Oostkapelle gehouden wordt, heeft over belangstelling niet te klagen. Maar liefst 250 turners en turn sters zullen acte de présence geven in sporthal De Halve Maan in het Walcherse dorp. De organiserende Vlissingse turn vereniging VTV was aanvankelijk van plan het evenement in de Vlis singse sporthal te houden. Toen bleek dat de belangstelling overwel digend was en de hallen van bas- kensburg maar beperkt beschik- andersom. „Ik kijk er bijna dage lijks in", vertelt hij. „En ik stuit steeds weer op de vrijeworpregel." Het gaat erom dat de intentie van de regel niet uit de verf komt. Spe lers moeten op 2,5 meter afstand van de stip staan vanwaar de worp genomen wordt. Het is dan de be doeling dat degene die de worp neemt de bal naar een medespeler gooit, waarmee het spel hervat is. In de praktijk reiken de teamgeno ten echter zo ver mogelijk naar el kaar, waardoor de bal aangetikt kan worden en het spel hervat is. Degene die de worp neemt, kan de bal vervolgens in één keer in de korf mikken. Tijdens de veldcompetitie werd de maas in de wet ondekt en steeds meer in praktijk gebracht. Nu pro beert de werkgroep die de nieuwe spelregels moet implementeren er Er komen 250 springers naar Oost kapelle. foto Willem Mieras baar waren, werd besloten naar de halve maan in Oostkapelle uit te wijken. een stokje voor te steken. De arbi ter dient dit trucje af te fluiten om dat er sprake zou zijn van 'overge ven'. En dat mag niet. Fraanje: „En dat klopt niet. Overge ven is iets heel anders. Er zijn ver schillende bijeenkomsten geweest- waarbij de commissie geprobeerd heeft de zaak uit te leggen. Sommi ge scheidsrechters zijn het er mee eens, andere niet. Maar bovendien hebben veel mensen die bijeen komst niet bezocht. Zij weten niet beter dan dat ze het trucje nog in de praktijk mogen brengen. Fraanje vreest komend weekeinde grote onenigheid en onduidelijk heid. Hij wil snel actie van de bond, maar weet dat die niet komt. „Ze weten dat de regel niet klopt, maar ervaren kritiek erop als een persoonlijke aanval. Daar om laten ze het zoals het is." De turners zijn ingedeeld in drie verschillende leeftijdscategorieën: 9 tot 12 jaar, van 10 tot 16 jaar en mannen/vrouwen. Bovendien ko men ze uit in drie niveaus: C-, B- of A-niveau. Als ze goed presteren kunnen de turners promoveren naar een ho ger niveau op de volgende spring- wedstrijd. Zeeland wordt vertegenwoordigd door de verenigingen MTV Middel burg, Forza Gymnastica Goes, Olympia Kapelle, Turn '87 Oost burg, Olympia Tholen en VTV Vlissingen. De rest van het deelnemersveld be staat uit Brabantse verenigingetr Er wordt gesprongen op de lange- mat, de minitramp, de tumbling- baan en over de kast, het paard, d^ tafel en de pegasus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47