Driedaagse wordt een Fifa maakt werk van beperking buitenlanders Diskwalificatie Wessels 42 1 Donderdag 15 november 2007 PZC Nederlands record Marleen Velhuis Stockholm - Marleen Veldhuis heeft op de tweede dag van de we reldbekerwedstrijden in Stock holm (25-meterbad) opnieuw een Nederlands record gezwommen, ditmaal op de too meter vrije slag. Ze finishte gisteravond na 52,30 se conden, o,rr eerder dan vorig jaar in Helsinki. Veldhuis had ruim een seconde voorsprong op de nummer twee, Inge Dekker (53,34). Michael Rasmussen wil schikken met Rabo eindhoven - Michael Rasmussen is het niet eens met de conclusies van onderzoeksleider Peter Vogel zang in het rapport over zijn ver trek uit de Tour de France van dit jaar. In een gesprek met deze krant heeft hij verklaard dat hij op korte termijn een schikking met de Ra bobank wil bereiken. „Zo niet, dan begin ik een rechtszaak", al dus de Deense klimmer. Hoeveel geld hij eist, zegt Rasmussen niet. Plan om Okidoki in Nederland te houden echten - De aanhoudende succes- senreeks van de ruin Okidoki, waarop Albert Zoer zondag de we reldbekerwedstrijd in Verona won, heeft de buitenlandse belangstel ling voor het paard alleen maar aangewakkerd. Er is nu een plan in de maak om het dier definitief voor de Nederlandse sport te be houden. Een bod van vier miljoen euro werd eerder al afgewezen. Deurne-Feyenoord voor beker in Helmond deurne - Voetbalclub SV Deurne wijkt voor het bekerduel tegen Feyenoord uit naar stadion De Braak van Helmond Sport. Dat maakte de hoofdklasser gisteren bekend. Beide clubs treffen elkaar op dinsdag 15 januari. De wed strijd begint om 20.45 uur en wordt live uitgezonden Deurne probeerde het duel, in de achtste fi nales van de KNVB-beker, eerder in Venlo te laten spelen. VVV wil topduels in Duisburg spelen venlo - VW-Venlo hoopt voor de thuisduels tegen Ajax (30 decem ber) en PSV (20 januari) te kun nen uitwijken naar het stadion van MSV Duisburg. De eredivisio- nist wil voor de duels uitwijken naar een groter stadion in de buurt, maar Borussia Mön- chengladbach, de eerste optie, zeg de deze week af In De Koel in Venlo kunnen 6000 toeschouwers terecht, in Duisburg dik 30.000. Gepasseerde Natasja Bruintjes naar huis calgary - Het besluit van de tech nische commissie van de KNSB om Marianne Timmer in Calgary te laten starten op de WB-wed- strijd over 1000 meter, heeft voor veel ophef gezorgd. Coaches ver wijten de technische commissie willekeur en de gepasseerde Natas- ja Bruintjes is spoorslags uit Calga ry vertrokken. Zij zou aanvankelijk meedoen aan de wedstrijd. Nieuwe profronde gaat Delta Tour Zeeland heten. door Frits Bakker terneuzen - De nieuwe Zeeuwse profronde, die gisteravond werd ge presenteerd als de Delta Tour Zee land, wordt een driedaagse koers door de hele provincie. Twee orga nisaties (Delta Profronde en OZ Wielerweekend) zijn samenge smolten tot één groot comité, dat de ambitie heeft om een wieler wedstrijd van het hoogste niveau te presenteren. Met Adrie van der Poel als koersdi- recteur, hij volgt Rini Wagtmans op, rijdt een profpeloton van 160 renners op vrijdag 13 juni volgend jaar een ultrakorte proloog in Hulst, op zaterdag 14 juni een groot gedeelte van de oude Delta Profronde met de start in Middel burg en de finish in Goes en op zondag 15 juni de zware slotetappe met veel kasseistroken in West-Zeeuws-Vlaanderen en met Terneuzen als start- en aankomst plaats. De presentatie van de nieuwe koers, die in rang onder de Pro- Tour staat, werd in het Churchill- hotel in Terneuzen gedaan door David Luteijn en Ronald Apers en bijgewoond door een groot aantal wielersupporters, sponsors en oud-renners. Delta NV tekende een contract als hoofdsponsor. Het budget komt veel hoger uit dan dat van de twee koersen die de handen ineen hebben geslagen. „Het is meer dan wat de minis ter-president in een jaar verdient", zei Luteijn schertsend. Voor de driedaagse worden tenminste acht ProTour-ploegen uitgenodigd, aan gevuld met ploegen die in het UCI-systeem de status van Pro Continentaal en Continentaal dra gen. Ronald Apers draagt samen met Lieuwe Rienstra de zorg voor de kwaliteit van het rennersveld. Het streven is ploegen als Rabobank, Quick Step, Predictor-Lotto, Mil- ram, CSC in koers te krijgen en daarnaast een poging te doen om de Duitse teams van T-Mobile, Gerolsteiner en één of twee Fran se ploegen te strikken. „We zullen ook niet schromen", zei Luteijn, „om op het laatste moment nog met een stunt te komen, zoals we vorig jaar met de sprinter Petacchi hebben gedaan." De Delta Zeeland Tour staat op de UCI-kalender op een gunstige da tum, maar heeft onder meer de concurrentie van de Ronde van Zwitserland en de Dauphiné Li- beré. Voor wat de Nederlandse ka lender betreft zit de driedaagse tus sen twee profkoersen: de voormali ge Veenendaal-Veenendaal en de Ster Elektrotoer. „Dat is goed voor de buitenlandse ploegen, die met deze constructie voor meer dan één koers naar hier komen." De nieuwe driedaagse wielerron de Delta Zeeland Tour staat op de UCI-kalender op een gunstige datum, waardoor sterke buiten landse teams zullen meedoen. Blatter: minimaal zes spelers uit eigen land in elftal. door Wilber Hack ZÜRICH - Fifa-president Sepp Blat ter wil een einde maken aan com petitiewedstrijden waarin Inter Mi laan zonder Italianen speelt en Ar senal zonder Engelsen. De mondia le voetbalbond werkt momenteel het idee uit dat elk team in de com petitie minimaal zes spelers uit ei gen land op moet stellen. Blatter lanceerde de zogenaamde 6-5 rege ling, die staat voor minimaal zes spelers uit eigen land en dus maxi maal vijf buitenlanders, tijdens het Fifa-congres in Kuala Lumpur. De bedoeling is dat de regel in het seizoen 2010-2011 van kracht wordt. „Er is nog geen sprake van een vastomlijnd plan. Er is alleen een definitie van een 'speler uit ei gen land'. Het criterium is dat een speler voor het nationale team mag uitkomen van het land waar in hij voetbalt. Elke ploeg moet mi nimaal zes van dat soort spelers op stellen", aldus een woordvoerder van de Fifa gisteren. Kijkend naar het afgelopen week einde zou de regel voor zes Neder landse clubs consequenties heb ben. FC Groningen en Roda JC stelden acht buitenlandse voetbal lers op, PSV zeven. Ook Heeren veen en Heracles overschreden met zes buitenlanders de door de Fifa getrokken grens. Vitesse stond in de tweede helft met een buiten lander te veel op het veld. Een aantal jaren mochten in Ne derland drie buitenlanders in een elftal meespelen. Het leidde tot de befaamde wissel van toenmalig Feyenoord-coach Wim Jansen. Die bracht in een thuiswedstrijd tegen Willem II eind jaren tachtig Mark Farrington als vierde buiten lander in het veld. Na twee minu ten moest de Engelsman weer naar de kant en ging Feyenoord met tien man verder. De KNVB ziet met belangstelling de plannen van de Fifa tegemoet. Er komt een standpunt zodra de P^j Wereldvoetbalbond Fifa wil kor- te metten maken aan competitie wedstrijden waarin Inter Milaan zonder Italianen speelt en Ar senal zonder Engelsen speelt. uitwerking bekend is. „Maar bin nen de Europese Unie zal het las tig zijn om een dergelijke regel in te voeren. Daar is vrij verkeer van werknemers. En het moet natuur lijk wel een regel zijn waar juri disch geen beroep tegen aan te te kenen is. Want anders hoeft er maar een club naar de rechter te stappen en je hebt problemen", verklaart een woordvoerder van de KNVB. In Spanje is het aantal buitenlanders wel gereguleerd. Daar hebben de clubs een herenak koord bereikt en verklaard dat ze geen beroep aan zullen tekenen. Tennisser ligt in de clinch met tegenstander en scheidsrechter. HELSINKI - Peter Wessels heeft op een bizarre manier het challenger- toernooi van Helsinki moeten ver laten. De tennisser uit Amsterdam was gisteren in de tweede ronde te gen de Let Andis Juska op weg naar de kwartfinales toen hij werd gediskwalificeerd. Wessels leidde met 7-6 (4) en 6-5. De reden van de diskwalificafie zou liggen in enkele scheldwoor den richting umpire en tegenstan der aan het einde van de tweede set. Wessels had bij 5-4 al twee matchpunten laten liggen, waar van één door een discutabele be slissing van de lijnrechter. Het werd 5-5 en bij 6-5 voor Wessels raakten beide spelers elkaar bij het wisselen van speelhelft. „Daarop ontstond een fikse discus sie, waarbij Wessels wat onvriende lijke woorden gebruikte. Ook rich ting umpire", aldus de persvoor lichter van het evenement. De op geroepen supervisor van het evene ment besloot na een lange discus sie met Wessels en de arbiter de Nederlander te diskwalificeren. Wessels staat momenteel 168e op de wereldranglijst. In juni van dit jaar wist hij iedereen te verbazen door als kwalificatiespeler de fina le van het ATP-toernooi op het gras van Rosmalen te halen. Daar in was Ivan Ljubicic te sterk. Wes sels versloeg echter wel Tommy Robredo, de nummer één van de plaatsingslijst. Peter Wessels in betere tijden na zijn zege op Tommy Robredo in Rosmalen. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44