Sport PZC I 41 Kuijt wil niets van vormcrisis weten Honkballers tegen Taiwan 42 44 en 45 Diskwalificatie voor Peter Wessels in challenger Helsinki Zeeuwse korfballers klaar voor start zaalcompetitie Donderdag 15 november 2007 Tip? sport@pzc.nl c' Dirk Kuijt speelt in de dugout met zijn dochtertje Noëlle na de training van het Nederlands elftal. Links André Ooijer. foto Marcel Antonisse/ANP Spits van Liverpool laat zich geen complexen aanpraten. door Leon ten Voorde katwijk - Uitgerekend op het mo ment dat er nog een plekje vrij is in de voorhoede van Oranje, mist Dirk Kuijt dat speciale gevoel dat vertrouwen heet. De kritiek die de zer dagen vanuit Engeland over waait, neemt stormachtige propor ties aan. Kuijt ligt in de vuurlinie bij Liverpool, waar hij de laatste twee duels niet speelde. Afgelopen zaterdag tegen Fulham zat de aan valler zelfs op de tribune. Wat is er aan de hand met de spe ler die aanvankelijk niets verkeerd kon doen bij Liverpool? „Niets", haalt Kuijt de schouders op. „Als je niet speelt, wordt dat in Neder land al snel uitgelegd alsof je niet in vorm bent. Mensen proberen je vaak iets aan te praten, maar ik maak me geen zorgen. Bij Liver pool werken we nou eenmaal met een roulatiesysteem en dan kan het gebeuren dat je een paar keer achter elkaar niet speelt. Vorig jaar heb ik misschien wel te veel ge speeld, de manager (Rafael Beni- tez, red.) wil dat nu voorkomen. Ik weet precies waar hij mee bezig is." De bijna nonchalante manier waarop hij reageert, is begrijpelijk, maar tegelijkertijd ook te makke lijk. Want Kuijt zit wel degelijk in een fase waarin de voeten dolende zijn. De onvrede van de pers en de fans was na enkele matige optre dens zelfs zo groot, dat Liver- pool-aanvoerder Steven Gerrard het nodig vond het openlijk voor zijn ploeggenoot op te nemen. „Te gen Blackburn speelde ik slecht en miste ik een paar grote kansen. Dat er toen kritiek kwam, was te recht", aldus Kuijt. „Kijk, Fernan do Torres is spits nummer één bij Liverpool. Daarna komen er een heleboel spelers die je zo kunt in passen. En ik ben daar een van. Ik heb nu twee wedstrijden gemist, maar daarvoor heb ik zes keer ne gentig minuten gespeeld. Zet dat bijvoorbeeld eens af tegen de spe lers van Ajax die sinds de inter land tegen Slovenië vijf wedstrij den in de benen hebben." Kuijt hoopt zaterdag tegen Luxem burg de scepsis van zich af te schudden. Energie en ambitie ge noeg, daar ligt het niet aan. De laat ste keer dat hij in de basis stond bij Oranje was in maart van dit jaar in Slovenië. Sindsdien is de ki lometervreter op de bank tot stil stand gekomen. „Dat de bonds coach nu voor een tweespitsen-sys- teem kiest, biedt meer mogelijkhe den voor mij", zegt hij. „Ik ga er Dirk Kuijt trekt zich weinig aan van de kritiek op zijn functione ren bij Liverpool. Hij hoopt zater dag in de interland tegen Luxem burg de sceptici te overtuigen. de komende dagen alles aan doen om te laten zien dat ik in de ploeg hoor. Wat mijn status op dit mo ment bij Oranje is? Dat vind ik las tig om aan te geven. Wat is status? In het jaar dat Ruud (Van Nistel- rooij) ontbrak, wisselden Klaas Jan Fluntelaar en ik elkaar voortdu rend af. We hebben allebei niet een paar wedstrijden de kans ge had om ons te bewijzen. Dat is jammer, want ik had de bonds coach graag willen laten zien dat ik de spits voor Oranje was ge weest. Maar in voetbal kan het per spectief heel snel weer verande ren. In mijn eerste twee jaar bij Oranje speelde ik alles, maar vlak voor het WK verloor ik mijn plek. Andersom kan het dus ook." eindhoven - Sef Vergoossen wordt de nieuwe tijdelijke hoofdtrainer van PSV. De Eindhovense club hoopt Vergoossen maandag te pre senteren. Hij neemt het eerste elf tal onder zijn hoede tot 1 juli 2008. Daarna moet Huub Stevens het stokje overnemen. Zijn Japanse club Nagoya Grampus Eight wil Vergoossen pas aan het einde van zijn contract, op 1 januari, laten gaan. In dat geval zou lan Wouters nog enkele wedstrijden voor zijn rekening moeten nemen. Ploeg van Robert Eenhoorn wint op WK verrassend van Cuba. taipeh - Het Nederlands honkbal team speelt vandaag in de kwartfi nale van de strijd om de wereldti tel tegen Taiwan. In de aanloop naar het WK oefende Oranje nog in en tegen de gastheer van het toernooi. De ploeg van Robert Eenhoorn won toen met 3-2. Woensdag zorgde Oranje voor een stunt door met 2-1 van titelverdedi ger Cuba te winnen. Met de winst in de laatste groepswedstrijd verze kerde de ploeg zich van een plaats in de kwartfinales van het WK. Het was de eerste nederlaag voor Cuba bij een wereldtitelstrijd sinds november 2001. Toen was Japan met 5-3 te sterk. Dé Cubanen wa ren al zeker van de kwartfinale. Met de eerste zege ooit op Cuba bij een WK boekte Nederland de tweede fraaie overwinning op rij. Dinsdag won Oranje al van Zuid-Korea, WK-finalist in 2005. Tegen Cuba kwam Nederland in de tweede inning op voorsprong. Dirk van 't Klooster stelde Sidney de Jong vanaf het tweede honk in staat om te scoren. In de zevende inning bracht Cuba zichzelf terug in de wedstrijd. Via een korte bal van Osmani Urrutia tekende Fre- derich Cepeda voor de gelijkma ker. Nederland antwoordde daar na meteen. Door een lage bal van Sharnol Adriana zette Raily Legito Oranje opnieuw op voorsprong. katwijk - Klaas-Jan Huntelaar heeft gisterochtend geblesseerd de training van het Nederlands elftal verlaten. De aanvaller werd tijdens een partijtje geraakt aan zijn scheenbeen. Na een korte behan deling met ijs zocht de Ajacied de kleedkamer op. De blessure laat zich volgens een woordvoerder van de KNVB niet ernstig aanzien. Het meespelen van Huntelaar tegen Luxemburg (zaterdag in De Kuip) lijkt niet ii^ gevaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43