WENDE SNIJDERS en plezier troost Scott goed maar niet groots THEATERCONCERT Mis Verdi in Vlissingen 's Avonds naar museum Derde deel Resident Evil nonsens zonder inspiratie WINNARES EDISON WORLD AWARD 2007 PZC Donderdag 15 november 2007 3 7 STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG WOENSDAG 21 NOVEMBER 20.00 UUR T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl om mensen te raken." foto Lex de Meester Sherry Kennedy Sherry Kennedy is behalve als zangeres actief als compo niste, producer, actrice en zanglerares. Begin dit jaar bracht ze haar jongste album uit, getiteld Sha des of Jazz and Blues. Ze werkte onder meer mee aan de speelfilms Rat Race, Cover Story en Honey, I shrunk the kids. Het optreden morgenavond in Goes zal bestaan uit een selec tie uit haar verschillende shows. Uit Canada komen haar vaste pianist Willy Joosen (die oor spronkelijk van Nederlandse af komst is) en achtergrondzan geressen Claire Agnew en Lisa Ryan over. Ook leden van The Roosevelt Academy Choir verlenen hun medewerking. Haar begeleidingsband be staat in De Mythe verder uit de Nederlandse gastmuzikanten Jay-P Beijersbergen (gitaar), de Zeeuwse saxofonist Franklin Schieman, Ron Oligschlaeger (trombone), Martijn de Laat (trompet), Rob Vermeulen (bas) en drummer Dick Le Mair. De Middelburgse gitarist Leo van de Ketterij, die aanvanke lijk ook mee zou doen, heeft af gezegd. Voor meer informatie, zie: www.sherrykennedy.com en www.joyce-ramgatie.com. Requiem uitgevoerd in Sint Jacobskerk door Oekraïns orkest en koor. vlissingen - In de Sint Jacobskerk in Vlissingen wordt zaterdag het Requiem van Giuseppe Verdi inte graal uitgevoerd. Dat gebeurt door het Oekraïns Staats Philharmo- nisch Orkest samen met het Kiev Academisch Opera Koor. Het concert was een onverwacht buitenkansje voor de evenemen tencommissie van de Sint Ja cobskerk. Het orkest en koor, mo menteel in Nederland vanwege een uitvoering in Zwolle, hadden nog ruimte over voor een extra uit voering in Zeeland. De bekende Requiem-Mis van Ver di werd voor het eerst uitgevoerd in 1874 en volgde op de succesvolle opvoering van Verdi's opera Aida. Het werk was niet bedoeld om in een kerk op te voeren als godsdien stige mis, maar werd meestal een jaar na het sterven van een bekend persoon als concertmis uitgevoerd. Het orkest staat onder leiding van dirigent Martin Panteleev. In Vlis singen zijn de solisten van het koor sopraan Lyumila Monastyrs- kaya, alt Tatyana Stranchenko, te nor Dmitriy Ivanchenko en bas Roman Smolyar. Het concert begint zaterdag om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. Voorverkoop bij Burger Primera en Tourist Shop in Mid delburg en bij Primera en boek handel 't Spui in Vlissingen. Zingen doet Kennedy al vanaf haar vijfde. Ze volgde een zangstu die en geeft inmiddels zelf les aan aankomende talenten. Daarnaast heeft ze haar eigen projecten en toert met vijf verschillende shows door Canada en de Verenigde Sta ten. Ze bleef haar jeugdidolen, zo als Barbra Steisand en Julie Andrews, trouw, maar verrijkte zich in de loop der jaren met veel nieuwe invloeden. Zo prijkt de Ca nadese singer-songwriter Joni Mitchell hoog op de lijst van haar favorieten. Muziek en leven liggen voor de Ca nadese zangeres heel dicht bij el kaar. „Ik probeer net als in het le ven ook in mijn muziek puur en oprecht te zijn. Alleen zo kan ik mensen bereiken." Het leven - met vallen en opstaan - is voor Kennedy de leerschool bij uitstek om dat doel te perfectioneren. „Met het ouder worden zie je de dingen beter zoals ze zijn, niet meer zoals je verteld is hoe ze zijn." De verschillende aspecten en stij len van haar muziek zijn op diver se cd's vastgelegd en deels ook in Europa uitgegeven. In Canada heeft ze haar sporen verdiend, maar Europa is een nog te nemen vesting. Het optreden in Goes past in de plannen ook aan deze kant van de oceaan een publiek te berei ken. Het management heeft in elk geval al een Europees vervolg voor de Sherry Kennedy Show in 2008 kunnen regelen. The Sherry Kennedy Show, morgen- avond in theater De Mythe in Goes. Aanvang: 20.00 uur. Vier Middelburgse locaties op 30 november open tot middernacht. middelburg - Het Zeeuws Mu seum, CBK Zeeland, De Vleeshal en De Kabinetten van De Vleeshal doen vrijdag 30 november mee aan de eerste editie van Museum nacht Middelburg. Ze zijn die avond geopend van 19.00 uur tot middernacht. Het thema van de Museumnacht is 'Zoet Lekker'. De gehele avond is er een uitge breid programma in en om de vier locaties. In het Zeeuws Museum wordt een mobiel naaiatelier inge richt. Performers dansen in en zelfs op het museum. In de tapij tenzaal kunnen bezoekers luiste ren naar gedichten, voorgedragen door bekende Zeeuwen. Ook zijn er exclusieve rondleidingen en dj's in het museumcafé. Het Abdij plein krijgt een winters sfeertje. Bij CBK Zeeland, waar de exposi tie Berlin loopt (werk van Ben Sleeuwenhoek en Bernd Trasber ger), zijn tijdens deze avond specia le filmprojecties te zien op de bin nenplaats. In De Vleeshal en De Kabinetten van De Vleeshal is een tentoonstelling van de kunstenaar Jeffrey Vallance over verzamelde voorwerpen en relikwieën die ver wijzen naar zijn kindertijd en ver leden. Passe-partouts zijn a zes euro te koop bij het Zeeuws Museum. RESIDENT EVIL Film: Regie: Russel Mulcahy. Met: Milla Jovovich, Oded Fehr, Ali larter. Te zien in Vlissingen. door Hetty van Rooij ze heeft ook nog een appeltje te schillen met de criminele organisa tie Umbrella Corporation, die be schikt over ondergrondse laborato ria waar het vol ligt met dode klo nen van haarzelf. Het is totale nonsens allemaal, en er komt geen einde aan het gezeur en het gezoek naar mogelijke over levenden. Het duurt bijna een uur voordat er enig schot in de zaak komt en als het eindelijk tijd is voor actie, wordt de onkunde en het gebrek aan inspiratie van de makers akelig duidelijk. Denzei Washington (m) in American gangster. Vijfjaar geleden was er Resident Evil, een tamelijk geslaagde verfil ming van een populair computer spelletje. Het vervolg uit 2004 heet te Resident Evil: Apocalypse, en toen werd al duidelijk dat scenario schrijver Paul Anderson een beetje door zijn ideeën heen was. Met deel 3 wist hij echt geen raad meer, wat pijnlijk duidelijk wordt in de film. Het verhaal van Resident Evil: Ex tinction borduurt verder op de eer ste twee afleveringen en heeft niets om het lijf De karakters ko men uit een computerspelletje en dat betekent dat ze eigenlijk maar in drie dingen goed zijn: lopen, vechten en schieten. Alice (Milla Jovovich), het prototy pe sexy-meid-in-hoge-laarzen, pro beert zichzelf en nog wat mensen in veiligheid te brengen als een eng virus de hele wereldbevolking heeft veranderd in zombies. Maar foto David Lee/Universal Studios/CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39