34 1 Donderdag 15 november 2007 PZC Lórand Zachar en Irena Misirlic van Dance Works Rotterdam in Human Figures, een choreografie op muziek van J.S. Bach, waarvoor delen van Das Wohltemperierte Clavier zijn gebruikt, uitge voerd door Manuel Arauko. foto Robert Benschop ACENOA OP PAD VRIJDAG 16 NOVEMBER Gifkikkers J. de Leeuw geeft voor aquariumliefjeb- bers een lezing over pijlgifkikkers. Kapelle, verenigingslokaal De Vuurneon, 20.00 uur Schelpdierconferentie Wageningen Imares organiseert samen met andere instellingen op 15 en 16 no vember een wetenschappelijke conferen tie waarin deskundigen uit binnen en bui tenland de nieuwste ontwikkelingen be lichten. www.schelpdierconferentie.nl Vlissingen, Cine City. Lezing duinvorming Oud-leraar aardrijkskunde Frans Beekman houdt een lezing over duinvorming en duingebruik. Burgh-Haamstede, bibliotheek De Schut- se, 14.00 uur. ZATERDAG 17 NOVEMBER Sinterklaas Sinterklaas is weer in het land. Na de aan komst op de Punt, gaat hij te paard door de binnenstad naar de Markt, begeleid door Onda, drumkorps Johan Friso en stuntpieten. Theatergroep Duinart treedt op in de Korenbeurs. Champagne Charlie speelt op de Markt. Middelburg, 13.00 uur, aankomst stoom boot: 13.30 uur. Wenskaarten Verkoopmiddag van handgemaakte wens en kerstkaarten. Goes, Ambachtscentrum, 13.00 uur. Wandelexcursie Onder leiding van een gids van Natuur monumenten wordt een wandelexcursie gehouden in de Zak van Zuid-Beveland. Nisse, bezoekerscentrum Zeeuwse Schaapskudde, 13.30 uur Rommelmarkt Stichting buurtwerk Goes-Zuid houdt een rommelmarkt. De Pit, Goes. 9.30-14.30 uur Saeftinghe Wandeltocht door het Verdronken Land van Saeftinghe. Info en aanmelden via 0114-633110. Nieuw-Namen, Bezoekerscentrum Emma- weg 4, 10.30 uur Rommelmarkt Het dorpshuis houdt een rommelmarkt. Ovezande, dorpshuis Trefpunt, Hoofd straat 54, 9.30 tot 12.00 uur Concert De familie Stouten en het echtpaar Knops treden vanavond op in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. het repertoire is zowel geestelijk als populair-klassiek. het con cert begint om 20.00 uur. Aankomst Sinterklaas Oost-Souburg, Loskade, 13.00 uur MAANDAG 19 NOVEMBER Alzheimer Café Dokter N. Boon praat over diagnose en onderzoek. Zierikzee, MFC, De Huijbertstraat 35, 20 uur DINSDAG 20 NOVEMBER Anti-hagelkanonnen Discussieavond met voor- en tegenstan ders dorpsraad Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur WOENSDAG 21 NOVEMBER Aurameditatie Aurareader Marinka van Oers geeft deze eerste workshop als een persoonlijke ken nismaking met aurareading. Terneuzen, De Zonneschool, Handellaan 5. 20.00 uur Kinderclub Kinderen van 4 tot en 7 jaar kunnen naar de kinderclub. Terneuzen, buurthuis 't Schelpenhoekje, Dokweg 38, 14.00 uur MUZIEK VRIJDAG 16 NOVEMBER Sherry Kennedy Zangeres Sherry Kennedy uit Canada brengt The Sherry Kennedy Show voor het hele gezin, met country, jazz en blues en ook al wat kerstsfeer. Goes, Theater De Mythe, 20.00 uur Zeeuwse Avond Muziek, toneel, cabaret en dans, met Sea side Rendez-Vous, Brassband Caecilia, Knock On Wood, Nick Dijkstra en Medio- burgum. Presentatie: Sanne de Regt. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.00 uur Leoni Jansen Heart Strings Loose Ends In dit concert zingt en speelt zij num mers uit de Keltische muziek en de folk afkomstig van haar nieuwe cd. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur Surrender en Defence Optreden van de dialectrockformatie Sur render. Support act is de rockformatie Defence. Krabbendijke, Dorpshuis de Meiboom, 20..30 uur Umoja Concert door Blof. Antwerpen, Koningin Elisabethzaal, 20.00 uur Kaiser Chiefs Popconcert door 5-koppige groep uit Leeds, in het voorprogramma Jakobinari- na uit IJsland en Silversun Pickups uit Cali- fornië. Antwerpen, Lotto Arena 20.00 uur II Gardellino Concert Cantates en Brandeburgse con- certi van Bach m.m.v. Camille Poul, so praan. Brugge, Concertgebouw, 20.00 uur ZATERDAG 17 NOVEMBER Kreekrock Mini-Edition Jongeren Plasa Westdorpe houdt een mi ni-editie van Kreekrock voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar. Met Golden Coffee, Asbak en Lyn. Westdorpe, Chillsoos, 19.30 uur Brassbands Brassband Willebroek onder leiding van Frank Violet en Excelsior uit Kloetinge verzorgen een concert. Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur p- Koorconcert Het Zeeuws Vocaal Ensemble o.l.v. diri gent Kees van Eersel verzorgt een koor concert in het teken van het najaar. Wolphaartsdijk, Nicolauskerk, 20.00 uur Requiem Het Oekraïns Staats Philharmonisch Or kest en het Kiev Academisch Opera Koor verzorgen een integrale uitvoering van de Requiem-Mis van Giuseppe Verdi. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 20.00 uur Buxtehude Concert van koor Asaf met orkest Ostina- to uit Sint Niklaas, sopraan Lies Vandewe- ge, bariton Frank Hermans en organist-cla- vecinist Jos Vogel. Programma staat in het teken van componist Buxtehude, die 300 jaar geleden overleed. Axel, Protestantse Kerk, 20.00 uur p- Zeeuwse Avond Met Seaside Rendez-Vous en Brassband Caecilia. Presentatie: Sanne de Regt. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur Concert Het echtpaar Knops en gezin Stouten brengt een gevarieerd programma. Maria Knops bespeelt de harp, Lennert Knops het Domus concertorgel. De musici van het gezin Stouten zijn Marien (orgel), Christiaan (vleugel), Aleida (dwarsfluit), Arianne (viool) en Jacob-Jan (trompet). Zierikzee, Nieuwe Kerk, 20.00 uur Najaarsconcert Het Zeeuws Vocaal Ensemble brengt een concert met geestelijke en wereldlijke koormuziek. Wolphaartsdijk, Nicolauskerk, 20.00 uur Sanseveria De Sanseveria's zingen Nederlandstalige liedjes uit de jaren vijftig tot en met ze ventig en zelfgeschreven liedjes en tek sten. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur Folk JW Roy presenteert Geen Wereldtitel. On gepolijst, direct en gepassioneerd zingt hij in het Nederlands. Nieuw- en Sint Joosland, Theater De Weg wijzer, 20.30 uur All different, all equa Concert in kader van muziekproject 'All different, all equal' door saxofonist René Everts (17), m.m.v. Willy Berrevoets (Nuff Said), DJ Vindictiv, Budy Mokoginta (Ali- se), Stijn Warendorff (Yes You Did) en Ro man Huijbreghs (Marsha). Middelburg, De Spot, 21.00 uur Jungle Athletics Jungle Athletics is een avond OldSkool/Ragga-Jungle Mash-up Sounds met S&FL-C Majestic, Assassin, het duo Atiq Enk en als afsluiter The Tripple Ti mes F, oftewel FFF. Goes, Podium 't Beest, 21.00 uur Popaanzee Op de derde avond van Popaanzee is het aan Bluem (winnaar publieksprijs, Zeeuw se Belofte 2006) en The Van Jets. In hun eigen land, België, braken The Van Jets door met single en cd 'Electric Soldiers'. Zierikzee, Brogum, 21.30 uur Francis Levoy Francis Levoy Guests spelen nummers van het nieuwe album Austin Streets. Vlissingen, De Piek, 21.30 uur Blues De Engelse Blues gitarist Ty Garner staat op het podium, begeleid door Gene Tay lor. Middelburg, Desafinado, 21.30 uur Ruben de Keijzer friends Een mix van populaire jaren '70 num mers, Iers/Amerikaanse fiddles en folkmu ziek. Vlissingen, Café 2xBellen, 22.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36