Die bus, dat is pas echt een verzetje mss Wasschappelse toneelploeg timmert aan de weg E NOG 3 DAGEN 25% KORTING GORDIJNEN EN VOUWGORDIJNEN Minima Veere beter bedeeld Paalhoofden Westkapelle verdwijnen waar anders? W PZC Donderdag 15 november 2007 27 De jongerenbus bij de skatebaan aan de rand van Meliskerke. foto Ruben Oreel Inrichting jeugdhonken bedreigt voortbestaan van rijdende jeugdsoos. door Henk Postma meliskerke - „Blikkie cola ja? Ge woon? Of ben je aan de lijn?" Ge routineerd trekt Ad de Jager, onbe zoldigd chauffeur van de Veerse jongerenbus, de koelkast open, overhandigt zijn jeugdige 'passa gier' de verlangde consumptie, en neemt het muntgeld in ontvangst. Vijftig centjes maar. „Geen geld", glundert Mike (12). „In het dorps huis betaal je twee euro. En dan krijg je 't in een glas. Heb je niet de helft van wat er in zo'n blikje zit." Nee, de jongerenbus moet blijven. 1 GerechtsDeuwaardersKantoor j. Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 09-11-2007 blijkt, dat t.v.v. Samira Manirari. wonende te Krabbendijke. aan Abdellah Maniari, geboren 12-12-1967, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding (subsi diair scheiding van tafel en bed), van 23- 10-2007 met aanzegging dat uiterlijk 27- 02-2008 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de recht bank te Middelburg. Genoemde A. Maniari kan een afschrift van dit exploot met bijla ge verkrijgen op één van onderstaande adressen: Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes „Hier kan j tenminste lekker klet sen, een filmpje kijken, of een computerspelletje spelen." Niet dat er verder niets in het dorp te beleven is. Mike zit op de schiet- club, de gymclub en de jeugdclub van de 'platte kerk'. Maar het liefst zit hij in de jongerenbus. Dat is pas echt een verzetje. „Zit je op zo'n club, can val je onder de grif- fo's. En ja, dan mag je niets", valt Mark (13) hem bij. De negen ande re jongelui in de bus knikken in stemmend. De jongerenbus staat deze avond aan de rand van Meliskerke, één van de zeven dorpen waar het voertuig éen keer in de maand heenrijdt. Biggekerke is het 'grote succesdorp'. Daar kiest de bus om de twee weken domicilie. En dan zitten er al gauw meer dan dertig jongelui in. „Als je ziet dat ze al met een mannetje of vijftien staan te wachten als ik kom aanrijden, dan denk ik toch dat er emplooi is voor de bus", zegt chauffeur De ja ger. Toch wil de gemeente op den duur van het voertuig af. Als het aan wethouder J. Melse ligt, krijgt elk dorp uiteindelijk een jeugd honk. De gemeenteraad stopte de wethouder afgelopen week zo maar 50.000 euro extra toe. Ge noeg, denkt Melse, om jaarlijks twee dorpen aan een vaste ruimte voor de jeugd te helpen, om nog wat extra sport- en spelvoorzienin- gen te laten rouleren, en om een part-time 'straathoekwerker' aan het werk te zetten. Die moet straks de 'hangjeugd' terzijde staan, samen met de twee halve jongerenwerkers die er al zijn. De bus wordt dan overbodig, zo is het idee. De leeftijdscategorie waar de bus was bedoeld, 15 tot 23 jaar, laat het afweten. Met de nieuwe voorzieningen, hoopt de gemeen te hun interesse weer te wekken. Daar wordt binnenkort ook een uit jongeren samengestelde raad voor opgericht. Mooi, vindt chauf feur De Jager, maar daarnaast kan dan toch ook die bus blijven rij den? „Als hangplek waar ze onder zekere begeleiding hun verhaaltjes kwijt kunnen.". Hij zit nu zo'n twee jaar op de bus, als 'de laatste der Mohikanen'. „Zo ben ook ik 'ongemerkt toch een beetje jonge renwerker geworden." WESTKAPELLE - Op het surfstrand Noordduine, tussen Westkapelle en Domburg, verdwijnt een tien tal paalhooftlen onder het zand. Het waterschap offert de karakte ristieke golfbrekers op aan het kust- versterkingsplan Westkapelse Zee dijk. Bezwaren hiertegen, zowel van de dorpsraad Westkapelle als de surfclub Rocky Point, zijn voor alsnog van de hand gewezen. De algemene vergadering van het waterschap neemt op 11 december een definitieve beslissing. Voorals nog is ook geen gehoor gegeven aan het pleidooi van de dorpsraad voor een vrijliggend fietspad langs de aan te leggen Panoramaweg over de dijk. Er zijn al twee gegadigden voor de exploitatie van een strandpavil joen op het nieuwe stuk strand dat straks ontstaat. W D a N AT ELIER OP DECORETTE BK3sf 1 DOMBURG - Het gelijktrekken van de regelingen voor minima op Walcheren, brengt voor de Veerse minima wat verbeteringen met zich mee. De bijdrage voor sociaal culturele activiteiten wordt ver hoogd: van 115 naar 140 euro voor kinderen op de basisschool, en naar 200 euro voor kinderen in het voortgezet onderwijs. Dat zal de gemeente 8000 euro extra kosten. Het wordt de mini ma ook gemakkelijker gemaakt aanvragen voor bijdrageregelingen in te dienen. Run op kaartjes tweede voorstelling van eigen hand. door Selma Osman WESTKAPELLE - De Wasschappelse toneelploeg heeft voor het eerst in haar prille geschiedenis een avond vullend stuk geschreven. Succes is verzekerd, want de twee voorstel lingen op 23 en 24 november zijn al op voorhand uitverkocht. De vereniging denkt nog na over een derde voorstelling. Vorig jaar kwam er in het dorp een eind aan de gezamenlijke uit voering van de muziek en het to neel. Een traditie die volgens Wibo Lievense van de Wasschap pelse toneelploeg al stamt van vóór i860. Muziekvereniging OKK heeft meer groepen gekregen en kon de jaarlijkse avond makkelijk zelf vullen. De toneelspelers de den hetzelfde en richtten in 2006 een eigen vereniging op. De Wasschappelse toneelploeg heeft vijftien spelers. Vorig jaar schreven Lievense en Peter Wille- boordse een stuk over Zwakke Schakels. „We begonnen voorzich tig, met één voorstelling", vertelt Lievense. „Maar die was binnen twee dagen uitverkocht." In janua ri ging de voorstelling op herha ling. „Toen kwamen een hoop mensen voor de tweede keer." Ook inwoners van Aagtekerke heb ben dit voorjaar van het stuk kun nen genieten. Zwakke Schaekels was een aaneen rijging van sketches. Een genre waar de tekstschrijvers veel erva ring mee hebben. Dit jaar schre ven Ze voor het eerst een lang stuk: Pompoenenpap. Daarin moet een ouderwetse drogisterij, ge rund door broer en zus, op zoek naar andere inkomsten. Pompoe nenpap blijkt een succes, zeker als die -onbedoeld- ook nog magische krachten geeft. Lievense en Wille- boordse zitten niet stil. Dit jaar is het er niet van gekomen, maar ze hopen in 2008 het jaar af te sluiten met een oudejaarsconference. AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraot 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29